Ktoś taki wynalazek testował ?

Sprawy techniczne związane z modelmi serii K, czyli rzędówki 4 cylindrowe - S, R, R Sport, RS, LT, GT...

Moderatorzy: Grzesiek, Tank

Re: Ktoś taki wynalazek testował ?

Postautor: Gizzy » sobota 20 cze 2020, 12:53

Deryl, ale może docelowo nie o kuci biega, a lepszą elastyczność? Takie podejście do moda jak dla mnie w cywilnych użytkowaniach ma sens, a nie wyścig zbrojeń o mega dużo kucy. ...a na torówki, to co innego, suma pewnie wielu rzeczy: technika kierownika, waga o2o, KM i nM itp. Zresztą i tak, jak się ścigałęś, to wiesz to lepiej niż 99,9% tutejszych czytaczy.
W opinii ważnych ludzi: Forumowy Idiota. Samoocena: Nieustannie w drodze do Szczaworyżu.
F800GT->MTS 1200S DVT, R1100S
Ceterum censeo Carthaginem delendam esse [abym nie musiał na koniec każdego postu dopisywać] ;)
Tajnos Agentos Numeros 385
Awatar użytkownika
Gizzy

Has thanked: 13 times
Been thanked: 40 times

Postautor: wojtekooo » sobota 20 cze 2020, 13:27

Podsumowując zbytnią demagogię i wszelkie możliwe poboczne wątki i domysły ja ze zmiany jestem zadowolony maszyna szybciej oddaje moc jest poprostu żwawsza w niższych zakresach obrotow .
Kogoś to zainteresuje to może spróbować .
Reszta uczestników dysputy dziękuję za cenne spostrzeżenia i uwagi szczególnie te o przyrodzeniu :)
Mam nadzieję że nie pocignie się to w rozlew wypocin jak o oleju czy oponach ;)

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka
"Jeśli wszystko jest pod kontrolą to znaczy, że jedziesz zbyt wolno."
(Mario Andretti)
Awatar użytkownika
wojtekooo

Has thanked: 10 times
Been thanked: 12 times

Postautor: deryl » sobota 20 cze 2020, 13:37

Raczej się nie pociągnie bo mam nadzieję że wiemy o czym i to merytorycznie piszemy .
I nie o doznaniach typu ‘’maszyna szybciej oddaje moc ‘’

Miarą elastyczności silnika są wskaźniki:
• wskaźnik elastyczności momentu – stosunek maksymalnego momentu obrotowego silnika do wartości momentu obrotowego w chwili, w której silnik osiąga najwyższą moc
• wskaźnik elastyczności częstotliwości obrotów – stosunek częstotliwości obrotów odpowiadającej najwyższej mocy do częstotliwości obrotów odpowiadającej maksymalnemu momentowi obrotowemu
• wskaźnik elastyczności całkowity – pomnożone przez siebie wartości dwóch opisanych powyżej wskaźników
Jakie wnioski z tych ‘’ponoć ‘’ mądrości j/w są dla chcących tuningować silnik typu;
https://www.youtube.com/watch?v=sp-hXpPD4BU
Simson. W.F.M. Junak. Jawa. M.Z. Hondy :heart - VF750F, Cb 750 ,Cbx 1000 , Cbr 1000, 2 x RR Fire Blade ,2 x CBR 1100 / 1200 XX Blackbird , :haft BMW 1600 gt .

Obecnie .
:hapy LT 1200 K
deryl

Has thanked: 0 time
Been thanked: 4 times

Postautor: wojtekooo » niedziela 21 cze 2020, 00:01

deryl pisze:Raczej się nie pociągnie bo mam nadzieję że wiemy o czym i to merytorycznie piszemy .
I nie o doznaniach typu ‘’maszyna szybciej oddaje moc ‘’

Miarą elastyczności silnika są wskaźniki:
• wskaźnik elastyczności momentu – stosunek maksymalnego momentu obrotowego silnika do wartości momentu obrotowego w chwili, w której silnik osiąga najwyższą moc
• wskaźnik elastyczności częstotliwości obrotów – stosunek częstotliwości obrotów odpowiadającej najwyższej mocy do częstotliwości obrotów odpowiadającej maksymalnemu momentowi obrotowemu
• wskaźnik elastyczności całkowity – pomnożone przez siebie wartości dwóch opisanych powyżej wskaźników
Jakie wnioski z tych ‘’ponoć ‘’ mądrości j/w są dla chcących tuningować silnik typu;
https://www.youtube.com/watch?v=sp-hXpPD4BU
Cudownie ;)
Jeśli nie pojmujesz tego co napisałem to zamilcz na wieki i nie kompromituj się tą lokomotywą

Wytłumaczę ci to jak chłop krowie na rowie
Ja lekko lejcami walniesz konia w zapszęgu to jedze wolno
Ja mu pier.....niesz z bata to zbiera się szybciej
Czy o jest takie trudne do zrozumienia ?
Chyba nie hehehehe

(Mario Andretti)
Awatar użytkownika
wojtekooo

Postautor: Tank » niedziela 21 cze 2020, 06:28

zbigniew gołowicz pisze:
hospes pisze:
deryl pisze:[quote="zbigniew gołowicz"][quote="wojtekooo"]No jedynie TPS można pomerdać ale chyba bez kompa się nie odważę hehe
Po za tym chodzi ok

[color=#FF0000]W jakim celu ?[/color]
Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

Czy za te 300 zł chodzi ?
O.
Przedłużenie sobie penisa.
Zapewniam czuję bluesa....
- ‘’kość’’ skraca czas o dwie sekundy / sekundę na torze .
Toż to taka sama erotyka jak z tankowaniem 95/98/100/102….

Ooo Panie sekunda na torze za 300 zł biorę w ciemno proszę pana :)[/quote]Poprawa techniki to zysk 10razy wiekszy ale cóż tuning to tuning.[emoji36]

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka[/quote]

A czym innym jest optymalizacja przeniegu mocy i momentu jak nie poprawą techniki?

Poza tym urwanie sekundy na torze ( nie mówiąc o dwóch) to wartość wręcz kosmiczna, teamy wyścigowe w celu uzyskania takiego progresu wydają dziesiątki tysięcy bagsów, a nie 300 zł.

Uwielbiam krytykę w stylu "nie miałem, nie jeździłem to się wypowiem". Narracja prawie jak w dyskusji o LGBT... :mur

Wysłane z mojego Hammer_Energy_18x9 przy użyciu Tapatalka
It's a Long Way to Tipperary...
Awatar użytkownika
Tank

Has thanked: 1 time
Been thanked: 29 times

Postautor: kocie_ruchy » niedziela 21 cze 2020, 09:37

Tank pisze:
Uwielbiam krytykę w stylu "nie miałem, nie jeździłem to się wypowiem". Narracja prawie jak w dyskusji o LGBT... :mur

To ja tylko dodam, że żele są do du..y
Balnea, vina, venus corrumpunt corpora nostra, sed vitam feciunt balnea, vina, venus
Awatar użytkownika
kocie_ruchy

Has thanked: 2 times
Been thanked: 0 time

Postautor: deryl » niedziela 21 cze 2020, 09:39

@@@ Wojtekooo gdy zakładasz temat o ‘’kości ‘’w cenie 300 zł która to ponoć ma efektywność pierdolnięcia batem .
To ja Ci już radziłem - ‘’ zbieraj się szybko ‘’ z prośbą do admina by ten temat jednak zamknął .
Gdyż skala kompromitacji odpowiada właśnie obecnie toczącej się dyskusji na temat - lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych – [Lesbian, Gay, Bisexual, Transgender ] .
Prawdziwą - a nie w sferze tylko odczuć - poprawą elastyczności silnika jest czas .
Który to jak zapewne wiesz jest jednostką mierzalną .
A czas zacznij poprawiać umiejętnościami techniki jazdy.
Bo właśnie tam znajdziesz wszystkie te parametry poprawiające ‘’elastyczność silnika ‘’ którym dysponujesz.
Jak już tu ta torowa sekunda zaistniała , to posłużę się wypowiedzią... cytuję ; ‘’teamy wyścigowe w celu uzyskania takiego progresu wydają dziesiątki tysięcy bagsów ‘’.
A Kolega Wojtekooo proponuje zamiennik za 300 zł .
I to on jak pierdolnął batem tą kością swoją szkapę to urodziła kilka kolejnych kucyków.
Simson. W.F.M. Junak. Jawa. M.Z. Hondy :heart - VF750F, Cb 750 ,Cbx 1000 , Cbr 1000, 2 x RR Fire Blade ,2 x CBR 1100 / 1200 XX Blackbird , :haft BMW 1600 gt .

Obecnie .
:hapy LT 1200 K
deryl

Postautor: Jacek6 » niedziela 21 cze 2020, 10:24

kocie_ruchy pisze:
Tank pisze:

To ja tylko dodam, że żele są do du..y

A żelki do ust.
Jacek6

Been thanked: 1 time

Postautor: Gizzy » niedziela 21 cze 2020, 10:45

Panowie, idziemy w dobrym kierunku, temat z olejem i oponami zagrożony ;).

A wzięliście pod uwagę, że ta kostka za 3 stówy, to nie ma urwać 1s. na torze, ani nie spowodować, że wojtekooo będzie 3:45sek. szybciej w domu po trasie? Tylko może tak zmienia ona charakterystykę pracy pieca, przy okazji dodając KM i Nm, że silnik pracuje bardziej "aksamitnie", nie szarpie (lub mniej), bardziej liniowo oddaje moc (mniejsza o to jaką wartość) i ostatecznie nie chodzi o wyścig zbrojeń i rwania cennych sekund na zwykłej drodze, progres w uzyskaniu wyższej Vmax, tylko szybsze zbieranie się na starcie? Dwa lata temu na Ogólnym w Wiśle zerwaliśmy się bodajże w 4 moto z wycieczki (2x R12GSA LC, 1x XR, i moja babunia R11S) i chłopaki przy wyprzedzaniu innych aut odjeżdżali mi "natentychmiast" i potem musiałem gonić, szybciej i tak nie dało się na winklach jechać, więc mniejsza moc, starsza technika nie pozostawała za bardzo z tylu przy winklingu, gorzej było na wyjściach na dłuższe proste. ...czy te +8-10KM i dodatkowe njutki pozwoliłoby lepiej trzzymać tempo? Pewnie tak, a przynajmniej tak sądzę i dla takiego lepszego zbierania się warto wydać te 3 stówy na modyfikację.

W nowej MTS 1260 DVT moc nawet spadła ze 160KM (z silnika 1200 DVT) do 158KM, ale została wygładzona krzywa oddawania mocy, bardziej liniowo, rzekłbym jak od linijki. W poprzedniej 1200 vs. 1200 DVT moc wzrosła ze 150KM do tych 160KM, ale naprawdę nie ma to żadnego większego znaczenia. Dużo może powiedzieć na ten temat KRZYSZTOF, który ma pogrzebane w "starym" PP, właśnie w celu wygładzenia i eliminacji szarpania, a nie śrubowania w górę.

Na wykresie macie 3 różne MTS:
1. Stara 1200 z modyfikacją, wygładzającą krzywą vs. fabryka - czerwona.
2. Moja 1200 DVT fabryka - niebieska.
3. Nowa 1260 DVT fabryka - zielona.
MTSy.jpg
MTSy.jpg (94.53 KiB) Przeglądany 386 razy

Zrobiłem swego czasu chipa do A5 2.0 TFSI i moc skoczyła z 225KM na ok 280KM, i chyba doszło z jakieś 80Nm. Doszły też jakieś cuda w stylu K&N, większy Intercooler, nowa odma, ganz górna półka świeczki, strojenie pod Shell Racing V100. ...i ku zaskoczeniu pewnie wielu czytaczy tego wątku, można uznać, że wydatek bez sensu, bo wcale nie pokonywałem szybciej trasy WAW-WRO. Tylko, że te nowe kuce i njutki, to się przydawały nie na autostradzie, tylko na zwykłych DK, kiedy trzeba było szybko, sprawnie wyprzedzić ciężarówkę, czy inny dużo wolniejszy samochód. Inna sprawa, że po 50kkm mechanika symultanicznie padła przy 190kkm.

Wysłane z pośrodku niczego

Edit: poprawiłem njutkowego babola :mur
Ostatnio zmieniony niedziela 21 cze 2020, 13:21 przez Gizzy, łącznie zmieniany 1 raz
W opinii ważnych ludzi: Forumowy Idiota. Samoocena: Nieustannie w drodze do Szczaworyżu.
Ceterum censeo Carthaginem delendam esse [abym nie musiał na koniec każdego postu dopisywać] ;)
Awatar użytkownika
Gizzy

Postautor: mave » niedziela 21 cze 2020, 13:18

Gizzy pisze:... przy okazji dodając KM i nM,... i chyba doszło z jakieś 80nM...

...aż oczy bolą :sad
Krzysiek
Suzuki B-King i BMW R 1200 GS
Honda Hornet 600
Suzuki DR 650 RSE
MZ ETZ 250
Romet 50
Awatar użytkownika
mave

Has thanked: 12 times
Been thanked: 23 times

Postautor: Gizzy » niedziela 21 cze 2020, 13:19

mave pisze:
Gizzy pisze:... przy okazji dodając KM i nM,... i chyba doszło z jakieś 80nM...

...aż oczy bolą :sad

No bolą, bolą, sorki, racja :mur. Co się będę głupio tłumaczył :mur :mur
Awatar użytkownika
Gizzy

Postautor: samad » niedziela 21 cze 2020, 13:42

Gizzy - dokładnie o to w tym chodzi - wypłaszcenie krzywej która w RSi LT jest bardzo podobna do niebieskiej i po zmianie kości do zielonej i kompletnie nie chodzi tu o ilość koni zwłaszcz na górze szczególnie w LT - to nir ścigacz i poprawa w dolnej części jest bardzo znacząca i potrzebna.Powiem tylko , że swoją maszynę mam zestrojoną obecnie pod AFR - zakres TPS daleko poza granicami dopuszczonymi przez producenta podobnie jest ze stop śrubą - osiągi całkiem przyzwoite , kultura pracy zarówno na wolnych jak i w czasie jazdy zdecydowanie lepsza i gdybym zajechał do znawców tematu lub do serwisu BMW jedyne co by mogli zrobić to złapać się za głowę, że to działa -ustawiając jak podaje serwisówka akurat w tym wypadku można jedynie wszystko zepsuć .Czy to jest najlepsze rozwiązanie - oczywiście ,że nie -to jest kompromis w stosunku czego oczekuję i co mogę z tego wyciągnąć - ciągle testuję , cięgle poprawiam - czy warto - zapewne dla wielu to wierutna bzdura ,tak czy inaczej nie polecam ( kosztowna zabawa zarówna finansowo i czasowo) ale to jest mój sprzęt i to on ma mi sprawiać frajdę .Poza mapami zmiany dotyczą przepustnicy, aiboxa (kolektory ssące) ,wydechu ,inne przełożenie przekładni głównej (dyfra)przebudowana jest odma oraz dopalanie oparów paliwa - wszystkie modyfikacje są zrobione na silniku przedliftowym (odprężonym) po to by osiągnąć najwyższy moment obr przy jak najniższej prędkości obr silnika i tylko dlatego , że taka charakterystyka dla turystyka mi się podoba , a nie max momentu /mocy przy 6500-7500obr - to nie ma być ścigacz, i wiem ,że mogę "wydusić" z niego znacznie więcej (wymiana wałków rozrządu na bardziej "ostre"- takie testy też już były) ale obecnie skłaniam się na bardziej przyjemną pracę dla ucha niż na pozyskaniu jeszcze paru kucyków. Czy owa zmiana ma negatywny wpływ na żywotność jednostki - oczywiście ,że tak - zwłaszcza po przez testy ,gdzie silnik dostaje nie źle "po panewkach" , lecz docelowo większość modyfikacji ma na celu zarówno wyeliminowanie "błędów konstrukcyjnych" ,polepszenie parametrów pracy( odciążenie poszczególnych elementów), wydłużenie żywotności silnika oraz pozostałych podzespołów i sprawienie frajdy z użytkowania tego sprzętu.
Tyle powrotów ile wyjazdów...........
BMW K1200LT
HONDA ST1300
HONDA ST1100
samad

Been thanked: 6 times

Postautor: Gizzy » niedziela 21 cze 2020, 14:29

No dobra, zamówiłem. Zdam relację, jakie różnice. O ile się wydłuży lub skróci, albo przyrośnie :haha
Awatar użytkownika
Gizzy

Postautor: mave » niedziela 21 cze 2020, 15:55

...jeśli użytkownikowi pasuje moc i charakterystyka silnika po takim działaniu (tuningu) to fajnie, bo po to się takie rzeczy robi :good co innego jest przygotowanie motocykla na tor i nie powinno się tego porównywać... u mnie do 184 KM dołożyłem 15 KM, trochę Nm się dosiadło i prędkość max się odblokowała, cieszy mnie zachowanie tego motocykla w takim zestawieniu :hapy chociaż rzadko wykorzystuje w pełni jego możliwości, ale chciałem to mam :ekstra

p.s - kiedyś na chwile wrociłem do serii... ale tylko na chwilę :haha
Krzysiek
Honda Hornet 600
Suzuki DR 650 RSE
MZ ETZ 250
Romet 50
Awatar użytkownika
mave

Postautor: wojtekooo » niedziela 21 cze 2020, 18:26

Łomatko i córko wkroczylo LGBT [emoji11]
Boję się co bedze dalej hehehe
Ps
Jeżdze systematycznie na tor na doszkalanie dwa razy do roku od 5 lat .
Swój wiek mam i Rossiego że mnie nie będze ;)
Ale jaKośik daję radę [emoji6]

(Mario Andretti)
Awatar użytkownika
wojtekooo

Postautor: Gizzy » wtorek 30 cze 2020, 17:05

Gizzy pisze:No dobra, zamówiłem. Zdam relację, jakie różnice. O ile się wydłuży lub skróci, albo przyrośnie :haha
Orzeł wylądował, teraz montaż i testy :crazy Obrazek

Awatar użytkownika
Gizzy

Postautor: Bacuś » wtorek 30 cze 2020, 19:24

Czekam na wrażenia :-)
"Żyj tak jakbyś miał umrzeć jutro, nie przestawaj marzyć tak jakbyś miał żyć wiecznie ... "
R1100RT
Awatar użytkownika
Bacuś

Postautor: Gizzy » wtorek 30 cze 2020, 19:29

Pierwsze wrażenia na razie zrealizowała poczta austriacka i polska, lekko uszkadzając przesyłkę... :mur :mur Obrazek

Awatar użytkownika
Gizzy

Postautor: mave » wtorek 30 cze 2020, 20:37

... raczej wysyłający nie wysilił się przy zabezpieczeniu przesyłki ...
Krzysiek
Honda Hornet 600
Suzuki DR 650 RSE
MZ ETZ 250
Romet 50
Awatar użytkownika
mave

Postautor: Gizzy » wtorek 30 cze 2020, 20:43

mave pisze:... raczej wysyłający nie wysilił się przy zabezpieczeniu przesyłki ...
A to też prawda :-(

Awatar użytkownika
Gizzy

Postautor: Tomek_B » środa 01 lip 2020, 08:36

Bacuś pisze:Czekam na wrażenia :-)

Bacuś, przyjedź do Grudziądza to będziesz mógł przejechać się moim 11 gs z chipkem od Johna Gemi.
Tomek_B

Been thanked: 0 time

Postautor: wojtekooo » środa 01 lip 2020, 16:33

Gizzy pisze:Pierwsze wrażenia na razie zrealizowała poczta austriacka i polska, lekko uszkadzając przesyłkę... :mur :mur Obrazek

Nie rób afery toć wystarczy dogiąć piny [emoji3526]

(Mario Andretti)
Awatar użytkownika
wojtekooo

Postautor: Gizzy » środa 01 lip 2020, 17:31

A widzisz, napisałem do Austriaka z pytaniem, jak to naprawić bez ryzyka, a on odpisał, żeby odesłać, dostanę nową kostkę.

Awatar użytkownika
Gizzy

Postautor: wojtekooo » czwartek 02 lip 2020, 13:32

Gizzy pisze:A widzisz, napisałem do Austriaka z pytaniem, jak to naprawić bez ryzyka, a on odpisał, żeby odesłać, dostanę nową kostkę.

A koszta wysyłki też odda?

(Mario Andretti)
Awatar użytkownika
wojtekooo

Postautor: Gizzy » czwartek 02 lip 2020, 13:55

17 zyli przeżyję ;-)

Awatar użytkownika
Gizzy

Postautor: Bacuś » niedziela 05 lip 2020, 11:40

Tomek_B pisze:
Bacuś pisze:Czekam na wrażenia :-)

Bacuś, przyjedź do Grudziądza to będziesz mógł przejechać się moim 11 gs z chipkem od Johna Gemi.

Ooo to dobry pomysł. Zgadamy się jakoś :-)
"Żyj tak jakbyś miał umrzeć jutro, nie przestawaj marzyć tak jakbyś miał żyć wiecznie ... "
R1100RT
Awatar użytkownika
Bacuś

Poprzednia

Wróć do Garaż - seria K