Pojemność zbiornika i wskazania paliwomierza

Sprawy techniczne związne z modelami serii R, czyli wszystkie boxery: GS, GS ADV, GS LC, GS ADV LC, R, S, RS, RT, C, CL...

Moderatorzy: Grzesiek, Tank

Pojemność zbiornika i wskazania paliwomierza

Postautor: argacek » piątek 13 wrz 2019, 09:48

Witam.
Od dwóch miesięcy posiadam BMW R1200 ST. Według instrukcji jego zbiornik ma 21 litrów, w tym 4 litry rezerwy. Jadąc wczoraj w trasie, po przejechaniu około 270 km zaświecił się żółty trójkąt informujący o „przejściu” na rezerwę i pokazał 80 km do przejechania na pozostałej ilości paliwa. W drodze do najbliższej stacji przeliczałem w głowie, jakie może być spalanie. Wyszło mi, że trochę ponad 6 litrów (dystans 277, 17 litrów paliwa ponieważ 21 – 4). Jednak na stacji do baku wlałem 14 litrów, spalanie około 5,1.
Tak więc moim zdaniem coś jest nie w porządku. Albo zbiornik ma nie 21 litrów, a około 18 (14 wlane i 4 rezerwy), albo system pomiaru ilości paliwa szwankuje. Te 3 litry paliwa, to przy spokojnej jeździe ponad 50 km jazdy. W trasie może mieć to znaczenie.
Czy ktoś z Was miał taki problem? Czy ja coś źle liczę? Chyba będę woził ze sobą bańkę 5 litrową i wyjeżdżę zbiornik do zera, potem zaleję z bańki i uzupełnię do pełna na stacji.
Z góry dziękuję za pomoc.
argacek

Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Wróć do Garaż - seria R