Jazda "bez trzymanki" - ściąga na lewo - K1200s

Sprawy techniczne związane z modelmi serii K, czyli rzędówki 4 cylindrowe - S, R, R Sport, RS, LT, GT...

Moderatorzy: Grzesiek, Tank

Jazda "bez trzymanki" - ściąga na lewo - K1200s

Postautor: koala » piątek 14 cze 2019, 09:13

Czesc

Pytanie jak w temacie.
Otoz czy to normalne zjawisko ze jadac na prostej drodze na przyklad 80km/h na chwile puszczajac kierownice moto zjezdza (w moim przypadku na lewo)? Oglolnie wiem ze to niebezpieczne itp i nie chodzi o jakies popisy itd.
Wole jednak zapytac czy to jest normalny objaw przy K1200s czy powinien bez trzymania kierownicy jechac jak po sznurku? Pytam bo nie wiem czy to powody jakies do obaw, ze cos jest zle , krzywo nie wiem.
Zaznaczam ze bylo to na 6 biegu - w sensie po puszczeniu kierownicy hamowanie silnikiem sie odbywalo - byc moze to ma znaczenie?

pozdrowienia
koala
-------------
K1200S - 2007
koala

Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Jazda "bez trzymanki" - ściąga na lewo - K1200s

Postautor: hospes » piątek 14 cze 2019, 10:33

koala pisze:Czesc

Pytanie jak w temacie.
Otoz czy to normalne zjawisko ze jadac na prostej drodze na przyklad 80km/h na chwile puszczajac kierownice moto zjezdza (w moim przypadku na lewo)? Oglolnie wiem ze to niebezpieczne itp i nie chodzi o jakies popisy itd.
Wole jednak zapytac czy to jest normalny objaw przy K1200s czy powinien bez trzymania kierownicy jechac jak po sznurku? Pytam bo nie wiem czy to powody jakies do obaw, ze cos jest zle , krzywo nie wiem.
Zaznaczam ze bylo to na 6 biegu - w sensie po puszczeniu kierownicy hamowanie silnikiem sie odbywalo - byc moze to ma znaczenie?

pozdrowienia
koala

Jazda bez trzymanki o matko :hapy :diabel
jeżeli asfalt nie ma kolein i jest w miarę prosty( nigdy nie jest :) ) to moto powinno jechać na wprost najlepiej rozpędź się wrzuć luz i dopiero wtedy sprawdzaj , luz dlatego że masz wał a to może w jakimś topniu działać na moto
jedź środkiem jezdni gdzie nie ma pochyleń jeżeli zawsze ściąga to coś jest nie halo
K1200R 2006
hospes

Postautor: Wódz » piątek 14 cze 2019, 11:57

Z tą jazdą zawsze i wszędzie idealnie na wprost to taki jeden z mitów... niestety.

Dlaczego niestety?

Bo bywa z tym róźnie. Nawet w nowych motocyklach ramy nie zawsze są idealne. Zapytajcie ludzi którzy się bawią w sportowe mieszanie powietrza, ile motocykli wymaga korekty ram.To raz.

Dwa to zużycie motocykla. I wcale nie musi być jakiś wielki dzwon, żeby motocykl utracił idealny tor jazdy.

Żeby stwierdzić z czym mamy do czynienia trzeba zacząć od podstaw podstawowych. Czyli:
- ciśnienie w oponach
- jakość opon

A potem szukać dalej:
- sprawdzić osiowość montażu tylnego koła ( w wielu BMW odpada :cool)
- sprawdzić jakość złożenia przedniego zawieszenia.

Dopiero potem gdy powyższe nic nie da, należy zacząć szukać poważniejszych przyczyn.
https://youtu.be/bmLuHaR1qw0"

Srali muchi IDZIE WIOSNA, Moturzyści na motury!
Awatar użytkownika
Wódz

Been thanked: 9 times

Postautor: BMW-YES-YES! » piątek 14 cze 2019, 15:36

Nie wiem czym blokujecie manetkę (może tempomatem?) ale u me kie puszczę manetkę to gaz wraca do poz. wyjściowej, motór potężnie hamuluje silnikiem i nie sposób stwierdzić czy opisywane zjawisko "ściągania" bądź nie u me występuje.
"Z każdym dniem rośnie liczba tych, których-aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści - musisz całować w doopę i zapalać im szabasowe świece." "By dowiedzieć się kto wami rządzi sprawdźcie kogo nie wolno wam krytykować”!Voltaire
Awatar użytkownika
BMW-YES-YES!

Been thanked: 2 times

Postautor: Wódz » piątek 14 cze 2019, 17:06

To może wrzuć na luz Synek :hapy
https://youtu.be/bmLuHaR1qw0"

Srali muchi IDZIE WIOSNA, Moturzyści na motury!
Awatar użytkownika
Wódz

Been thanked: 9 times

Postautor: przemekdab » piątek 14 cze 2019, 17:42

Wódz pisze:To może wrzuć na luz Synek :hapy
:hapy
Wszystkie zwierzęta są sobie równe, ale niektóre są równiejsze od innych
przemekdab

Postautor: mtzecik » piątek 14 cze 2019, 20:38

kolejna składowa to wiatr.
żartobliwie, sumując powyższe rady to najlepiej udać się do tunelu areaodynamicznego :D
Bandit->R6->K1300S :)
Awatar użytkownika
mtzecik

Postautor: TytusDeZoo » piątek 14 cze 2019, 21:54

Siemka
A ja dodam od siebie, że żaden człowiek nie jest symetryczny.
Ja zawsze na motocyklu lepiej widzę w lewym lusterku pomimo, że ustawione są symetrycznie...Czyli jestem skrzywiony na prawo
Co nie zmienia faktu, że moto w zasadzie powinno jechać prosto bez trzymanki. Z naciskiem na "powinno" :)
Pozdrawiam
Jacek
K1300R
MTS1000DS
S4R 996
RSV1000RR
DT300i
TytusDeZoo

Postautor: BMW-YES-YES! » sobota 15 cze 2019, 22:02

Wódz pisze:To może wrzuć na luz Synek :hapy

Ale to już ne je i ne bude to, pane Havranek!!! :hapy :hapy Rozumiem że motóry Kolegów ściągają podczas jazdy aktywnej, a nie na nienaturalnym dla jadącego motóra luzie/holu/z górki/z wiatrem/pod wiatr/środkiem drogi/po prawej/po lewej stronie itp... :mur :mur
"Z każdym dniem rośnie liczba tych, których-aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści - musisz całować w doopę i zapalać im szabasowe świece." "By dowiedzieć się kto wami rządzi sprawdźcie kogo nie wolno wam krytykować”!Voltaire
Awatar użytkownika
BMW-YES-YES!

Wróć do Garaż - seria K