Ogłoszenie globalne

Korzystanie z BBCode dla YouTube.

1. Jeśli wklejacie cały adres kopiując go np. z paska adresu przeglądarki:
Kod: Zaznacz cały
[youtube]https://youtube.com/watch?v=ID_FILMU[/youtube]

2. Jeśli korzystacie z opcji "Udostępnij" pod filmem:
Kod: Zaznacz cały
[youtube-shared]https://youtu.be/ID_FILMU[/youtube-shared]

Wiem że mało elegancko, albowiem zmiana w kodzie jest "zbyt drastyczna", aby robić to w oryginalnym pliku systemu (będzie fakap przy aktualizacji), więc muszę napisać to w formie wtyczki ;) //programista

Usterka ABS po przewrotce.

Sprawy techniczne związane z modelmi serii K, czyli rzędówki 4 cylindrowe - S, R, R Sport, RS, LT, GT...

Moderatorzy: Grzesiek, Tank

Usterka ABS po przewrotce.

Postautor: motomich » niedziela 17 mar 2019, 17:52

Witam.
Mam pytanie i może prośbę o poradę, a mianowicie w K 1300 R. 2014 r przebieg po niżej 10tś , po przewrotce na prawą stronę wystąpiło uszkodzenie czujnika ciśnienia tylnego układu ABS. Światło stop świeci się ciągle.
Czy jest to naprawialne i czy to możliwe że ta usterka wystąpiła w wyniku przewrotki, na dźwigni hamulca tylnego są ewidentne ślady uderzenia (wygięcie)?
K 1200 R
motomich

Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Usterka ABS po przewrotce.

Postautor: BMW-YES-YES! » niedziela 17 mar 2019, 19:38

motomich pisze:Witam.
Mam pytanie i może prośbę o poradę, a mianowicie w K 1300 R. 2014 r przebieg po niżej 10tś , po przewrotce na prawą stronę wystąpiło uszkodzenie czujnika ciśnienia tylnego układu ABS. Światło stop świeci się ciągle.
Czy jest to naprawialne i czy to możliwe że ta usterka wystąpiła w wyniku przewrotki, na dźwigni hamulca tylnego są ewidentne ślady uderzenia (wygięcie)?

To jest możliwe - obadaj kierunek odgięcia/przyjrzyj się zeszlifowi na dźwigni a poznasz kierunek działających na pedał sił: jeśli idą w kierunku "hamuj", to z racji przeciążenia ciśnieniem mogło dojść do zniszczenia inkryminowanego układu, kiedyś już tu na Forum ktoś miał taki przypadek-wypadek z tym związany, Koledzy fachmani co to niejeden padnięty na rożne choróbska ABS zmartwychwzbudzili pewnie zajmą autorytatywne stanowisko w tej kwestii...Bądź cierpliwy i czekaj.Ps. u mnie też ABS po wywrotce na klinie "czarnego śniegu" zgłupiał, ale że nie doszło do kontaktu pedału hampla z asfaltem (gmol uchował...) - zwykły reset przywrócił go do u'życia.
"Z każdym dniem rośnie liczba tych, których-aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści - musisz całować w doopę i zapalać im szabasowe świece." "By dowiedzieć się kto wami rządzi sprawdźcie kogo nie wolno wam krytykować”!Voltaire
Awatar użytkownika
BMW-YES-YES!

Been thanked: 1 time

Postautor: zbigniew gołowicz » niedziela 17 mar 2019, 20:26

motomich pisze:Witam.
Czy informacja o uszkodzeniu czujnika cisnienia jest z autodiagnostyki .
Jakie jest ciśnienie spoczynkowe z trzech czujnikow.
Były sporadycznie uszkodzenia z powodu wzrostu ciśnienia po uderzeniu dźwignią hamulca.
Moje wyjazdy i naprawy
Bez opisu niech zdjęcia bronią sie same

https://plus.google.com/u/0/photos/1088 ... 627/albums
zbigniew gołowicz

Been thanked: 7 times

Postautor: motomich » wtorek 19 mar 2019, 00:04

Sprawdziłem tylko MOTOSCAN-em.
K 1200 R
motomich

Been thanked: 0 time

Postautor: zbigniew gołowicz » wtorek 19 mar 2019, 09:38

motomich pisze:Sprawdziłem tylko MOTOSCAN-em.
Co sprawdzileś.
Jaki wynik tej kontroli.
Moje wyjazdy i naprawy
Bez opisu niech zdjęcia bronią sie same

https://plus.google.com/u/0/photos/1088 ... 627/albums
zbigniew gołowicz

Been thanked: 7 times

Wróć do Garaż - seria K