zmiany w elektryce k1200rs

Sprawy techniczne związane z modelmi serii K, czyli rzędówki 4 cylindrowe - S, R, R Sport, RS, LT, GT...

Moderatorzy: Grzesiek, Tank

zmiany w elektryce k1200rs

Postautor: Głąbas » wtorek 12 mar 2019, 20:27

Panowie pomocy cały internet przeszukałem nie mogę znaleść kogoś kto mi pomoże. Temat wydawało mi się nie zbyt skomplikowany usuniecie ABS kilku lampek bo zmieniam zegar. Nie mogę odszukać elektryka który chce się podjąć każdy mnie odsyła z kwitem bo w moto to inaczej jak w aucie i bez schematu nie umiem. Czy jest tu człowiek który potrafi wejść w wiązkę i troche ją pozmieniać? POMOCY
Głąbas

Re: zmiany w elektryce k1200rs

Postautor: Docent » środa 13 mar 2019, 10:19

Pytanie jakie zegary chcesz wszczepić i jaki dokładnie rocznik motocykla- są różne warianty instalacji. To nie powinno być szczególnie trudne bo nie ma CAN-a
Na czym dokładnie polega problem?
Awatar użytkownika
Docent

Postautor: Głąbas » środa 13 mar 2019, 16:48

problem polega na tym że z tego co widze jest brak fachowców. Na bazie bmw robię sobie projekt w którym usuwam kilka elementów dokładnie Abs elektryczną szybę i zmieniam zegar z seryjnego na zwykły dostępny na rynku, który ma w sobie prędkość, obroty,licznik biegów,licznik kilometrów i kilka lampek migacz olej etc, więc kilka kabli które szły do ori zegara są zbędne więc chciałbym maksymalnie odchodzić wiązkę żeby wszystko ładnie schować pod bakiem. wszystkie zmiany wizulanę ogarniam sam lecz nie mam wiedzy elektrycznej i od 4 miesięcy odbijam się od fachowców którzy nie umieją mi pomoc.
Głąbas

Postautor: Docent » środa 13 mar 2019, 17:01

Zanim zapłaczesz nad brakiem fachowców- popraw swoją pisownię bo aż nie chce się czytać :mur
Nie odpowiedziałeś na podstawowe pytania- nie mogę zatem pomóc.
Awatar użytkownika
Docent

Postautor: Głąbas » środa 13 mar 2019, 17:24

Dla mnie problemem jest fakt że nie mogę trafić do elektryka, który odchodzi moją wiązkę w taki sposób jak by sobie tego życzył tak jak napisałem wcześniej. Co do problemu elektryków co jest powodem ,że nie chcą tego zrobić nie jestem w stanie Ci odpowiedzieć do tej pory usłyszałem tylko dwa tłumaczenia 1. bez schematu nic nie zrobię. 2 to jest moto jest trudniej ja umiem w samochodzie ogarnąć elektrykę.
Głąbas

Postautor: grzegorz13 » niedziela 17 mar 2019, 14:32

Po pierwsze uzupełnij profil o miejscowość z której jesteś bo może niedaleko Ciebie mieszka ktoś z forum kto może ci pomóc !
Po drugie jeśli pytasz to zadawaj pytanie konkretne, tym bardziej w elektryce jak rok motocykla, typ licznika który chcesz założyć itp.
Instrukcję jak usunąć ABS masz na forum choć typ ABS zależy od rocznika a ty pytasz a nie podając dokładnie o co oczekujesz że ktoś ci odpowie !
BMW 1150 RT
Awatar użytkownika
grzegorz13

Postautor: Głąbas » niedziela 17 mar 2019, 16:11

Dobrze rozumiem może źle zacząłem.
Część jestem z Łodzi posiadam BMW k1200 rs.
Czy jest ktoś na forum w moich okolicach kto potrafi powycinać wiązkę tak żeby motocykl nadal działał.
Dokładniej to chciałbym usunąć wszystko związane z absem i kilka rzeczy z kontrolek zegara. Sam nie znam się za bardzo na elektryce dlatego szukam pomocy kogoś kto się na tym zna. Jeśli to może jakoś pomóc mogę podać vin
Głąbas

Postautor: grzegorz13 » niedziela 17 mar 2019, 18:12

Podaj rocznik motocykla i uzupełnij profil ponieważ będzie łatwiej na przyszłość
Porada usunięcia ABS jest na forum lecz nie wiem jaki masz typ ABS bo nie podałeś rocznika
Nie oczekuj odpowiedzi skoro nie zadajesz poprawnie pytania ! czyli nie podajesz kompletu
Napisz konkretnie jaki rocznik i co chcesz zrobić ! Pompę ABS masz uszkodzoną iż chcesz ją usuwać ?
Jakie kontrolki chcesz usunąć ? to zbyt ogólne
Rozumiesz iż tak nikt Ci nie pomorze !
Uzupełnij dane i poczekaj na podpowiedzi może ktoś się odezwie z twojej okolicy lub udzieli informacji na podstawie których znajdziesz kogoś kto to zrobi
BMW 1150 RT
Awatar użytkownika
grzegorz13

Postautor: Głąbas » poniedziałek 18 mar 2019, 17:11

BMW z 2002 r wcześniej jeździło w uk na policji. Czy któryś z kolegów wie czy w tym roku są jakieś powiązania typu usunę jedno przestaję działać drugie albo nie odpala czy włącza się jakiś tryb awaryjny? Jestem w stanie łopatologicznie wyciąć niechciane rzeczy idąc od tyłu czyli wyjmuję kostkę i jadę po kablu do komputera. Chciałbym maksymalnie odchudzić wiązkę bo miejsca pod planowanym zbiornikiem jest dość mało. Jeśli chodzi o konkrety chcę usunąć wszystko co łączy abs z motocyklem już wiem że tylne lampy idą przez pompę więc zdaję sobie sprawę, że będę musiał zrobić drugą w tym miejscu. Co do zegarów zmieniam z seryjnego na mniejszy z mniejszą ilością funkcji, więc nadmiaru też chciałbym się pozbyć. konkretnie chodzi mi usunięcie zegar godzinowego, kontrolkę absu, elektryczna szybę, temperaturę chłodziwa, SET i jeszcze kilka ale stawiam że tu historia będzie się powtarzać. Będę wdzięczny za podpowiedź.
Głąbas

Wróć do Garaż - seria K