stelaż f800gs

Sprawy techniczne związane z modelami serii F, czyli maszyny jedno i dwucylindrowe (rzędowe) - S, R, ST, GS, CS, X, XChallenge, XCountry, XMoto...

Moderatorzy: Grzesiek, Tank

stelaż f800gs

Postautor: manierka » środa 10 paź 2018, 22:38

Witam,

na początku od razu powiem, że jestem kompletnym laikiem w temacie bmw :)
przymierzam się do kupna właśnie f800gs i szacuje siły na zamiary $$$
Pytanie moje brzmi: jak to jest z tymi stelażami pod kufry boczne? Czy do oryginalnych kufrów trzeba dokupić jakieś stelaże? rozumiem że jeżeli chodzi o centralny kufer to płyte trzeba ale jak to jest z tymi bocznymi. Na necie widzę różnego rodzaju wynalazki ale na aukcjach widzę też że niektóre moto mają takie ładnie niewielkie i dobrze skomponowane (wyglądające jakby na oryginalne)

Pozdrawiam i za pomoc z góry dziękuję :)

Ps. celuje w rocznik 2008 - 2012
manierka

Re: stelaż f800gs

Postautor: arthurr » sobota 13 paź 2018, 14:38

Stelaże pod oryginalne kufry plastikowe vario to 2 połączone pałąki przykręcane od spodu ogona i inny uchwyt pasażera (taki z grzybkami za które te kufry zapinasz). Dokładnie to: https://www.bmwstore.pl/pl/katalog/diag ... w/vZT33002
Do tego do zamocowania kufra centralnego vario potrzebujesz to: https://www.bmwstore.pl/pl/katalog/diag ... e/vZT33002 czyli płytę o której wspomniałeś (i dłuższe śruby, ale to już pikuś)

Co do innych rodzajów kufrów - albo dedykowane do nich stelaże do danego typu motocykla, albo własna rzeźba.
Awatar użytkownika
arthurr

Postautor: manierka » sobota 13 paź 2018, 22:17

Super. Dzięki za odp.
Już myślałem że dla modeli np 2008 roku nie ma opcji montażu stelażu oryginalnych tylko akcesoryjnych (które mocno ostatnia i nie wyglądają za rewelacyjnie)
A czy wiadomo że od któregoś rocznika te stelaże są już na wyposażeniu?
manierka

Postautor: arthurr » niedziela 14 paź 2018, 20:16

Nigdy nie były standardem a tylko opcją którą trzeba dokupić (nieważne, czy zamawiając nowy motocykl - czy później). W F800GS Adventure stelaże pod kufry aluminiowe są wyposażeniem fabrycznym o ile wiem.
Awatar użytkownika
arthurr

Wróć do Garaż - seria F i G