Rozrząd grzechot 1200r

Sprawy techniczne związane z modelmi serii K, czyli rzędówki 4 cylindrowe - S, R, R Sport, RS, LT, GT...

Moderatorzy: Grzesiek, Tank

Rozrząd grzechot 1200r

Postautor: hospes » piątek 28 wrz 2018, 15:07

Witam, od jakiegoś miesiąca jestem posiadaczem K1200r z 2006r , chciałbym zapytać o głośność rozrządu w tym moto, wcześniej miałem japońce więc może moje obawy nie są uzasadnione i tak ma być :smile . Podczas hamowania silnikiem słychać grzechot , dość mocno ,po dodaniu gazu cisza, z tego co wyczytałem na forum może to być parę innych rzeczy których bym raczej nie brał pod uwagę np łańcuszek od pompy napięty ,plastikowa osłona na tryb też jest (zdjęta do nakręcenia filmu) kosz sprzęgłowy
zachowuję się cicho po wciśnięciu klamki sprzęgła nie ma praktycznie różnicy w hałasie napinacz rozrządu założyłem nowy z serwisu bo miałem ten bez tłoczka , co do łańcuszka rozrządu podejrzewam że był wymieniany bo jest na nim logo DID , przebieg moto 40 tys wątpię żeby był realny bo kto by zmieniał już łańcuch rozrządu ? przesyłam link do YT przedstawiający luz na łańcuszku luz jaki widać jest na napiętej górze łańcucha czy to jest norma ? zastanawiam się czy wymienić na zimę kompletny rozrząd, koszt nie jest wielki a robociznę ogarnę sam , tylko czy jest sens i czy to może być przyczyna grzechotania ?
Link : https://youtu.be/d1Clzd4RDJs
K1200R 2006
hospes

Re: Rozrząd grzechot 1200r

Postautor: aramir » piątek 28 wrz 2018, 20:47

hospes pisze:Witam, od jakiegoś miesiąca jestem posiadaczem K1200r z 2006r , chciałbym zapytać o głośność rozrządu w tym moto, wcześniej miałem japońce więc może moje obawy nie są uzasadnione i tak ma być :smile . Podczas hamowania silnikiem słychać grzechot , dość mocno ,po dodaniu gazu cisza, z tego co wyczytałem na forum może to być parę innych rzeczy których bym raczej nie brał pod uwagę np łańcuszek od pompy napięty ,plastikowa osłona na tryb też jest (zdjęta do nakręcenia filmu) kosz sprzęgłowy
zachowuję się cicho po wciśnięciu klamki sprzęgła nie ma praktycznie różnicy w hałasie napinacz rozrządu założyłem nowy z serwisu bo miałem ten bez tłoczka , co do łańcuszka rozrządu podejrzewam że był wymieniany bo jest na nim logo DID , przebieg moto 40 tys wątpię żeby był realny bo kto by zmieniał już łańcuch rozrządu ? przesyłam link do YT przedstawiający luz na łańcuszku luz jaki widać jest na napiętej górze łańcucha czy to jest norma ? zastanawiam się czy wymienić na zimę kompletny rozrząd, koszt nie jest wielki a robociznę ogarnę sam , tylko czy jest sens i czy to może być przyczyna grzechotania ?
Link : https://youtu.be/d1Clzd4RDJs
Ekspertem nie jestem, jest wiele madrzejszych ludzi ode mnie ale tak wymieniony lanuch rozrzadu "latac" nie powinien (przynajmniej u mnie tak nie ma)

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
aramir

Postautor: MarioSwd » piątek 28 wrz 2018, 21:27

Jasne że nie powinien, ten ślizg zresztą też, przynajmniej nie pamiętam aby u mnie tak latał. Ktoś tam chyba łapy wkładał....
Komar 74' - w trakcie renowacji:)
VT600
GSX 750F
DL-650
K1200GT^06
R1200GS ^11

Pomoc w Diagnostyce Motocykli BMW Wodzisław Śląski i okolice.
Awatar użytkownika
MarioSwd

Postautor: hospes » piątek 28 wrz 2018, 21:49

No to muszę rozebrać , tez się zastanawiałem czy ten ślizg może mieć aż taki luz , on jest jakiś mocowany czy tylko włożony w otwory ?
K1200R 2006
hospes

Postautor: aramir » piątek 28 wrz 2018, 22:01

hospes pisze:No to muszę rozebrać , tez się zastanawiałem czy ten ślizg może mieć aż taki luz , on jest jakiś mocowany czy tylko włożony w otwory ?
Dolny jest wlozony, gorny jest mocowany na "bolcu"

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
aramir

Postautor: zbigniew gołowicz » sobota 29 wrz 2018, 07:41

Obróć silnik zgodnie z pracą aby napić lancuch i nie bef2zie luzu.
Ni sprawdzajcie czegoś co nie występuje podczas normalnej pracy. Dół lancucha jest zawsze naprezony
Moje wyjazdy i naprawy
Bez opisu niech zdjęcia bronią sie same

https://plus.google.com/u/0/photos/1088 ... 627/albums
zbigniew gołowicz

Postautor: hospes » sobota 29 wrz 2018, 09:04

podczas hamowania silnikiem też ? bo właśnie tylko wtedy słychać grzechot
K1200R 2006
hospes

Postautor: mave » sobota 29 wrz 2018, 09:41

Też :hapy luz jest zawsze po stronie napinacza :hapy
Krzysiek
Suzuki B-King i BMW R 1200 GS
Honda Hornet 600
Suzuki DR 650 RSE
MZ ETZ 250
Romet 50
Awatar użytkownika
mave

Postautor: hospes » sobota 29 wrz 2018, 09:45

Ok dzięki za odpowiedzi, nie pozostaje nic innego jak wywalić kpl. rozrząd i liczyć na to że nie będzie rzęzić :roll:
K1200R 2006
hospes

Postautor: zbigniew gołowicz » niedziela 30 wrz 2018, 09:10

Nie widze związku hałasu rozrządu z hamowaniem silnikiem. Co to ma do rzeczy.
Moje wyjazdy i naprawy

zbigniew gołowicz

Postautor: Baada » niedziela 07 paź 2018, 22:56

Brakuje wkładki usztywniającej dolną szynę i zabezpieczającej łańcuch na wale. Była na to akcja serwisowa. Łańcuch DID jest oryginalny. Napnij dół i zobacz czy sprężyna napinacza wybiera luz. Jedź do kogoś kto zna te silniki i osłucha, ich kultura pracy pozostawia sporo do życzenia. Zanim zaczniesz płacić.... czy płakać...
Awatar użytkownika
Baada

Postautor: hospes » wtorek 09 paź 2018, 09:38

Baada pisze:Brakuje wkładki usztywniającej dolną szynę i zabezpieczającej łańcuch na wale. Była na to akcja serwisowa. Łańcuch DID jest oryginalny. Napnij dół i zobacz czy sprężyna napinacza wybiera luz. Jedź do kogoś kto zna te silniki i osłucha, ich kultura pracy pozostawia sporo do życzenia. Zanim zaczniesz płacić.... czy płakać...

Co do wkładki to jest złożona , była zdjęta do nakręcenia filmu , co do napięcia dołu muszę sprawdzić , zastanawiam się czy nie jest to jednak kosz sprzęgłowy podczas hamowania silnikiem jest ''rozluźniony'' i może się zachowywać inaczej niż pod obciążeniem , tak czy inaczej bez rozbiórki i tak się nie obędzie , poza tym zauważyłem że na zapiętym biegu po dodaniu gazu na max i wciśniętym sprzęgle moto szarpie do przodu .
K1200R 2006
hospes

Postautor: MarioSwd » wtorek 09 paź 2018, 09:54

Te silniki nie słyną z aksamitnej pracy. Podjedź do kogoś kto zna temat, bo z fusów Ci nikt niczego nie wywróży. One generują wiele różnych dźwięków, nie koniecznie tych złych.
Komar 74' - w trakcie renowacji:)
VT600
GSX 750F
DL-650
K1200GT^06
R1200GS ^11

Pomoc w Diagnostyce Motocykli BMW Wodzisław Śląski i okolice.
Awatar użytkownika
MarioSwd

Postautor: Baada » wtorek 09 paź 2018, 11:01

hospes pisze:
Baada pisze:Brakuje wkładki usztywniającej dolną szynę i zabezpieczającej łańcuch na wale. Była na to akcja serwisowa. Łańcuch DID jest oryginalny. Napnij dół i zobacz czy sprężyna napinacza wybiera luz. Jedź do kogoś kto zna te silniki i osłucha, ich kultura pracy pozostawia sporo do życzenia. Zanim zaczniesz płacić.... czy płakać...

Co do wkładki to jest złożona , była zdjęta do nakręcenia filmu , co do napięcia dołu muszę sprawdzić , zastanawiam się czy nie jest to jednak kosz sprzęgłowy podczas hamowania silnikiem jest ''rozluźniony'' i może się zachowywać inaczej niż pod obciążeniem , tak czy inaczej bez rozbiórki i tak się nie obędzie , poza tym zauważyłem że na zapiętym biegu po dodaniu gazu na max i wciśniętym sprzęgle moto szarpie do przodu .

wielotarczowe mokre sprzęgło zawsze ciągnie... nie sugeruj się tym. Nie rozbieraj tylko jedź do kogoś kto zna te silniki, bo będziesz szukał yeti, wszyscy o nim mówią, a nikt go nie widział ...
Awatar użytkownika
Baada

Postautor: zbigniew gołowicz » sobota 13 paź 2018, 22:50

Pelna weryfikacja sprzęgła tylko po wyjęciu pakietu tarczek i zamontowaniu kosza.
Tylko trzeba wiedziec czego sie szuka.
Moje wyjazdy i naprawy

zbigniew gołowicz

Wróć do Garaż - seria K