BMW Recall Notices (Wezwania do serwisu)

Sprawy nie związane z konkretnymi modelami...

Moderatorzy: Grzesiek, Tank

BMW Recall Notices (Wezwania do serwisu)

Postautor: Ryszard1206 » poniedziałek 30 mar 2009, 23:58

Poniżej strony z informacjami o akcjach serwisowych BMW w UK i USA.
Przydatne w celu określenia jakie usterki mogą nękać twój model.

http://www.bmbikes.co.uk/recalls.htm

http://www-odi.nhtsa.dot.gov/tsbs/tsbsearch.cfm

Jeżeli znacie podobne strony to prosze o info.
Ryszard1206

mazby

Postautor: Mazby » wtorek 31 mar 2009, 13:21

Nie jestem za sianiem paniki, tym bardziej na temat R12gs, ale...
http://www.motorcyclistonline.com/motorcycle_recalls/49/2004/bmw/r_1200_gs/23503.html

... z dystansem....
Mazby

Postautor: Walduss » wtorek 31 mar 2009, 13:33

To nie siejcie. Sugeruję sprawdzić datę.

Recall Date
MAR 03, 2005

Motorcycle Affected
2004 BMW R 1200 GS

... bo zaraz pójdzie fama, że coś jest nie tak i wszyscy zaczną robić w gacie (sorry ale ostatnio czytanie tego forum nasuwa mi takie wnioski), a sprawa jest stara i dotyczy jednego rocznika. Oczywiście nie zmienia to faktu wystąpienia takiej usterki ale jak piszę Mazby..... z dystansem Panowie....
Ostatnio zmieniony wtorek 31 mar 2009, 13:38 przez Walduss, łącznie zmieniany 1 raz
Pozdro

.........N°8..........
Obrazek
Kawasaki KLR 250--> BMW F650GS--> BMW K1200RS--> BMW K1200S--> BMW K1300S--> BMW S1000XR
Awatar użytkownika
Walduss

mazby

Postautor: Mazby » wtorek 31 mar 2009, 13:38

No cóż, sztuka czytania i rozumienia... jak mamy zbierać wszstkie info to wszystkie. Takie motki z '04 jeszcze jeżdżą....np. mój.
Mazby

Postautor: Walduss » wtorek 31 mar 2009, 13:39

Nie ma. Zmieniłem trochę posta żeby było wiadomo, o co mi konkretnie chodzi... Nic osobistego Mazby :)

EDIT
Za szybko piszemy i edytujemy posty :D
Oczywiście informacji nigdy dość...
Ostatnio zmieniony wtorek 31 mar 2009, 13:42 przez Walduss, łącznie zmieniany 1 raz
Pozdro

.........N°8..........
Obrazek
Kawasaki KLR 250--> BMW F650GS--> BMW K1200RS--> BMW K1200S--> BMW K1300S--> BMW S1000XR
Awatar użytkownika
Walduss

Postautor: Jarecki » wtorek 31 mar 2009, 13:39

W temacie akcji serwisowych. Czy jeśli mam jak w moim przypadku motocykl sprowadzony z zagranicy i kupiony od pierwszego właściciela w Polsce, nie z salonu, to mój motocykl też jest objęty tymi akcjami?

Jarecki
Jarecki

Postautor: cosmosquig » wtorek 31 mar 2009, 13:40

Walduss pisze:To nie siejcie. ....

Kiedyś zadzwonił do mnie człowiek z ASO, powiedział, że będzie akcja serwisowa mojego motocykla. Że podobno jest jakiś poważny defekt przedniego hamulca, ale on nie zna szczegółów i dadzą znać pocztą. Nigdy więcej się nie odezwali w tej sprawie 8)
cosmosquig

Postautor: Walduss » wtorek 31 mar 2009, 13:46

Fajne ASO skoro nie wiedzieli konkretów. Jeżeli są takimi specami to upewniłbym się czy jakakolwiek akcja faktycznie miała miejsce np. u Tomka S.

P.S. Ja nie mówię żeby nie umieszczać takich info. Umieszczać, umieszczać :!: :!: jak najwięcej tylko opatrzcie to stosownym komentarzem tak aby wykopana nota serwisowa z przed paru lat nie przyprawiała zaraz wszystkich o siwienie włosów, palpitację serca itp. :D
Pozdro

.........N°8..........
Obrazek
Awatar użytkownika
Walduss

mazby

Postautor: Mazby » wtorek 31 mar 2009, 13:48

Firma ma kontakt z klientem na postawie umowy kupna. Potem gubi się ślad. Nie chcę ich bronić, ale o ile się orientuję to nie jest reklamacja i nie obowiązuje gwarancja tylko rocznik. Ale może wypowie się przedstawiciel firmy.

no i ....

Mazby pisze:
... z dystansem....

... a ja tam sobie spanikowałem....

http://www.r1200gs.info/forum/showthread.php?p=7969&posted=1#post7969

...sprawdziłem i ...jest OK
Mazby

Postautor: Ryszard1206 » wtorek 31 mar 2009, 23:46

Gdyby w Polsce prawo podobnie jak to jest np. w Japoni narzucało na producenta/importera obowiązek informowania w TV/Radio/Prasie klientów o "akcjach nawrotowych" nie było by tego postu.

Info o "recall notice" może przydać się szczególnie osobą kupującym z drugiej ręki oraz planującym dłuższe wyprawy. Należy sprawdzić czy poprzedni właściciel stosował sie do wezwań serwisu i czy usunięto potencjalne usterki. (najłatwiej odwiedzić ASO i zapytać)

Mój GS Adv nie ma jeszcze roku a miałem juz trzy akcje. ASO usunęła dwie w ramach przeglądu 1000km. Teraz spokojnie planuje kolejne trasy i z uśmiechem przemierzam kolejne kilometry.

Wiedza o potencjalnych Recall Notices (wezwaniach do serwisu) to nasze prawo, jako klientów.

PS
Odnośnie paniki. Z powodu trzeciej usterki (cewka immobilizera, przebieg 1100km) która zaskoczyła mnie pod apteka nie dowiozłem leku dla mojej 4 letniej córki na czas. Wtedy panikowałem.

http://www.bmwxplor.com/forums/topic/show/1354
Ryszard1206

Postautor: SikorP » środa 01 kwie 2009, 11:57

A ja, jako że jestem drugim właścicielem (gs1200 `06) i nie znam historii u poprzednika, po prostu zadzwoniłem do ASO (Liberty Motors), podałem VIN i sprawdzili, że sprzęt jest OK i nie wymaga napraw związanych z "recalls" :-)
SikorP

Postautor: desmos » środa 01 lip 2009, 22:35

Ja dzisiaj miło zostałem zaskoczony: Pan z ASO zadzwonił do mnie i grzecznie mnie poinformował ze motocykl objęty jest akcja i do wymiany jest : korek wlewu oleju - teraz jest razem z bagnetem, oraz antena imobilizera czyli ring. Wszystko wymienili dali nowiutkie śruby, moto umyte i czyściutkie.
Jestem bardzo zadowolony.Zrobili mi mi to w Inchape Wrocław polecam.
Every weapon needs a Master.....
desmos

Postautor: GRZEGRZOL » czwartek 26 sie 2010, 12:05

Mi niedawno przysłali trzeci recall odnośnie adventure(2006). Za pierwszym razem była pompa paliwa, później antena alarmu a teraz ktoś gdzieś zauważył, że ciekną mu przewody hamulcowe i wołają mnie teraz na wymianę. Mam to w d.pie, mi przewody nie ciekną i nie jadę.
GRZEGRZOL

Cieknące przewody hamulcowe

Postautor: LESZEK_SK1 » środa 01 wrz 2010, 05:51

Powinieneś się cieszyć,że wzywają Cię na Akcje Serwisowe ,niestety w naszym pięknym kraju nikt nikogo nie wzywa,gdy mi się sypnęła antenka immobilizera,byliśmy akurat z żoną zostawić X5-kę u majstra(pęknięta tylna szyba) ,chciałem odpalić RTeka ,gdy na kompie pojawił się zajebisty napis EWS ,co kumpel przetłumaczył EWS=Ewentualnie Serwis,więc musiałem moto załadować na dostawczaka i nast.dnia pojechałem do serwisu Fusa do stolycy,wziąwszy do pomocy dwóch pracowników(dzień zmarnowany),oczywiście antenkę trza było sprowadzać z Reichu,bo tak"kosztownej "części sie na magazynie nie trzyma,z Reichu szła ona antenka na żółwiu chyba,a jak już przyszła,to był potem łykend (wiadomo łykend rzecz święta i miastowe w łykend sie pracą nie kalają ),po łykendzie były za niedługo Święta(wiadomo w święta to się miastowe już w ogóle nie kalają),reasumując ta głupia antenka spowodowała przestój w moturkowych wyjazdach prawie DWUTYGODNIOWY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (a byłem parę tygodni wcześniej na przeglądzie i mogli Ch.je tę antenkę wymienić) .
Ale to jeszcze mały pikuś był,otóż wracamy niedawno z moim kochanym plecaczkiem z niedzielnej przejażdżki "wokół komina",jesteśmy ok pięciu km od chałupy,deptam na klamkę hamulca,coby wyhamować przed stojącymi na skrzyżowaniu kilkoma puszkami,a tu tzw.du..a,moto leci dalej,więc ja myk na lewy pas,coby tak szybko do ŚW.PIOTRA nie iść,ale tu pech,Lanos skręca w lewo więc ja walę go w środkowy słupek i film się urywa,jak film wraca widzę światełko w tunelu ,moje moto rozjebane totalnie(ni ma przodu)ból w okolicach kości łonowej i kolan nie do wytrzymania,więc klnę jak szewc ,coby się z tego bólu nie zesrać w gacie,nie widzę mojego plecaczka,w Lanosie słupek wgnieciony na jakieś 30 cm,czuję też zajebisty ból w plecach.Za chwilę jest pogotowie,jakieś młodziaki tak mocno mnie przypinają pasami do deski,że ból w plecach jest nie do wytrzymania,poza tym nie mogę w ogóle oddychać-kłuje jakby ktoś mi bagnet pod łopatkę wbijał -na moje prośby o poluzowanie pasów młodziaki z pogotowia twierdzą butnie iż oni są tu fachowcami i wiedzą co robią-łapię więc powietrze na pół gwizdka jak Breżniew na trzy dni przed śmiercią i jedziemy do szpitala(później się okazuje,że mam połamane żebra i teoretycznie żebro mogło mi przebić serce przez tę nadgorliwość młodych ratowników,ale oni i tak wiedzą lepiej i mają swoje procedury mając zarazem w d.pie błagania wijącego się z bólu chorego.(Vide -kawał o Jurandzie ze Spychowa i pogotowiu ).Niestety mój plecaczek kochany ma połamaną miednicę .Po trzech dniach wychodzę ze szpitala i szukając w necie części do mojego już nie pięknego RTeczka natrafiam przypadkiem na informację,że BMW Poland dostało ponad dwa miesiące temu listę 301(słownie trzystu jesen motocykli ,które mają awaryjny system hamulcowy i będą te awaryjne części wymieniane bezpłatnie,oto tekst
"Posiadacze motocykli BMW zostaną wezwani do serwisu
. Rozpoczęła się kampania serwisowa motocykli marki BMW. Właściciele wybranych modeli muszą się przygotować na wizytę w punkcie serwisowym, w celu usunięcia usterek.

W modelach motocykli BMW R1200GS, R1200GS Adventure, R1200R, R1200RT, R1200ST i K1200GT wyprodukowanych w Niemczech zostały wykryte wady. Dotyczą one układu hamulcowego. Podczas jazdy na skutek wibracji mogą pojawić się nieszczelności przewodu hamulcowego, co może spowodować opróżnienie zbiorniczka płynu hamulcowego. Taka sytuacja może spowodować to, że hamulec przedni utraci swoją skuteczność. W naszym kraju kampanią serwisową objętych jest 301 motocykli.
Więcej informacji oraz numery VIN motocykli objętych kampanią serwisową znajdują się TUTAJ oraz na stronie producenta."
Mój RTek jest na tej liście !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zajefajna informacja,szkoda,że znaleziona cokolwiek za późno i od internetowych wróbelków,nie zaś od firmy ,która jest do tego zobowiązana
Na stronie internetowej BMW Polska nie ma o tej akcji [b]ANI SŁOWA.Nikt też nie powiadomił mnie słowem ,mimo,że moto było kupione w autoryzowanym serwisie BMW,została wystawiona faktura VAT z moimi kompletnymi danymi osobowymi,z numerami telefonów i adresem email łącznie.
Gdy zadzwoniłem do BMW Polska ,jakiś ch.j stwierdził,że żadnej akcji dot. hamulców nie ma,jednak gdy go naciskałem ,gdzieś tam dzwonił,kogośtam pytał i po pół godziny stwierdził iż faktycznie jest akcja.Tylko co mi po tej informacji ,gdy żona leży połamana i jęczy z bólu i Ona i ja jesteśmy wprost nieludzko poobijani,ból nie pozwala przespać spokojnie choćby jednej godziny.
Zaś wszystko przez jakiegoś łobuza,który za nic ma ludzkie życie i nie chciało mu się powiadomić Włścicieli awaryjnych motocykli o w/w fakcie.
I to jest Polska właśnie.
Ekspertyza biegłego sądowego potwierdziła awarię hamulców,ale co mi po tym,skoro nie pojedziemy na wymarzone wakacje do Chorwacji i Włoch,musiałem ponieść ekstra dodatkowe wydatki na prowadzenie gospodarstwa-jako,że nie mogę obsługiwać maszyn rolniczych musiałem korzystać z wynajmu ,a to koszty zajebiste(1 godz kombajnu zboż. =300 PLN,a było prawie sto godzin)itd,itp,itp.
Reasumując Ciesz sie,że Cię powiadamiają o akcjach serwisowych!!!

Pozdro poobijany,ale wciąż żywy LESZEK
LESZEK_SK1

Postautor: Alex » środa 01 wrz 2010, 08:44

Witam,

LESZEK wspolczuje tej calej sytuacji. Zycze szybkiego (!) powrotu do zdrowia.

Pozdrawiam,
Alex
BMW Klub Polska Motocykle
karta członkowska nr 0049

Obrazek
Awatar użytkownika
Alex

Postautor: Consigliero » środa 01 wrz 2010, 11:38

Pech , mój to przynajmniej hamował , do samego końca.
Zdrowia
PozdrawiaM
P.S. Co do akcji serwisowych to niestety centrala BMW Polska ma bardzo duży bałagan , a po przeczytaniu dużo wcześniej tej informacji próbowałem się dowiedzieć czy mój nie jest na liście. Nie było to łatwe zadanie , ale po 2 dniach otrzymałem wiadomość że mojego nie ma na liście . Natomiast z ciekawostek w moim motocyklu przy ostatniej wymianie opon w GA-PA chłopak który je zmieniał zwrócił uwagę na przewód hamulcowy z przodu po lewej stronie.Zauważył że jest bardzo mocno napięty i pod nienaturalnym kątem i czuł się w obowiązku mnie o tym poinformować. Pikanterii całości daje fakt że jeżdżę z tym przewodem pewnie od czasów kłopotów z tarczami ,gdzie diagnozując problem robiono różne cuda , zmieniając miejscami tarcze , może i zaciski i w tym ferworze ktoś zamontował ten przewód do góry nogami. Od tego momentu motocykl był w serwisie miał zmieniane opony i nikt nie zwrócił na to uwagi.
BMW Club Praha 001
Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości
Dawniej
Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
www.bmwmotolub.pl
Awatar użytkownika
Consigliero

Postautor: Alex » środa 01 wrz 2010, 12:31

A tak z zupelnie innej beczki jak lub gdzie mozna sprawdzic czy nie jest sie tym jednym z 301 "szczesliwcow" ? Bo Twoj link LESZEK_SK1 nie dziala

Pozdrawiam,
Alex

Obrazek
Awatar użytkownika
Alex

Postautor: kasiau » środa 01 wrz 2010, 12:48

O cholera!!!!! Lesiu i Plecaczku Lesia, życzę jak najmniej bolesnego powrotu do zdrowia.......
BMW F 650GS :)
Brawo Lamia ! Pierwsza męska decyzja w twoim życiu !
kasiau

Postautor: LESZEK_SK1 » czwartek 02 wrz 2010, 13:27

Wielkie dzięki Kasiu za życzenia ,moje boleści to mały pikuś,gorzej z Bożenką-czeka niebogę 6 lub 7 tyg leżenia na wznak ,bez możliwości obrócenia na boczek(horror).
Alex ,gdy tylko znajdę chwilkę czasu wkleję linki do znalezionych artykułów .
Pozdro Leszek
Motocykliści wszystkich krajów łączcie się !!!!!!!!!!
LESZEK_SK1

Postautor: LESZEK_SK1 » czwartek 09 wrz 2010, 00:31

Witajcie !
Oto obiecane linki :
http://www.scigacz.pl/Akcja%20serwisowa ... iany,12828.
http://www.scigacz.pl/Akcja,serwisowa,B ... 12828.html
http://www.motocykle.v10.pl/122,tysiace ... 42155.html
http://www.uokik.eu/powiadomienia.php?n ... ews_page=1
Sorki Alex,że to tyle trwało,ale jestem BAAARDZO zajęty,w tym ostatnim linku znajdź plik PDF do ściągnięcia z 301 numerami VIN pechowych potencjalnie motocykli,mój jest na samym dole pierwszej strony.(poz 34)
Szkoda,że Nikt z BMW Polska nie raczył słowem wspomnieć o problemie na swej stronie internetowej,ani na naszym forum,widocznie życie klientów i ich bezpieczeństwo,oraz życie innych użytkowników dróg tej firmie wisi jak funt kitu-co by było ,gdyby hamulce nawaliły przed grupą dzieci -trzeba byłoby zabić kilkanaście Boguducha winnych maluchów,bo jakiś c.j -( członek ) olał OBOWIĄZEK powiadomienia właścicieli pechowych motocykli !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Mój adwokat już działa ,mam nadzieję,że damy nauczkę pierdzistołkom olewającym ludzkie życie ,a mającym jedynie MAMONĘ na względzie
Pozdrawiam i szerokości życzę
Leszek
LESZEK_SK1

Postautor: Alex » czwartek 09 wrz 2010, 09:39

Witam,
LESZEK_SK1 dziekuje za linki. Sprawdzalem mojego nie ma na liscie.
Zycze najpierw zdrowia, pozniej powodzenia z prawnikiem (!).

Pozdrawiam,
Alex

Obrazek
Awatar użytkownika
Alex

Postautor: GRZEGRZOL » czwartek 09 wrz 2010, 12:22

W UK jest organizacja rządowa, która kontroluje sprawy wad fabrycznych pojazdów i podejmuje decyzję o obowiązkowych "recall-ach".

http://www.dft.gov.uk/vosa/apps/recalls ... sp?tx=VOSA

Należy wybrać BMW MOTORCYCLES.

Całkiem sporo tych wad w beemach.
GRZEGRZOL

Postautor: Robert800 » sobota 11 wrz 2010, 12:37

Cześć Leszku.
Szybkiego powrotu do zdrowia dla Was i motocykla.
Robert i Monika.
Robert800

Postautor: LESZEK_SK1 » poniedziałek 13 wrz 2010, 06:10

Hej Robert !
Dzięki za życzenia,serdeczne pozdrówki od "ceprów "spod Płocka ,szkoda ,że nie zrealizujemy naszych tegorocznych planów podróżniczych,bo mieliśmy wpaść na chwilkę również do Zakopca ,ale jak mówią człowiek planuje,a Pan Bóg plany kreśli .
Najważniejsze,że żyjemy,wypadek był z serii takich,co to bankowo do Św. Piotra się idzie,myślę,że nas Pan Bucek na poprawę na onym łez padole ostawił,Bożenka wraca powoli do zdrowia,może na koniec września zdejmą jej stabilizator z bioder,ja nie mam czasu na chorowanie,bo Jesień to najgorętszy u nas okres,nie dość,że zapieprzam od rana do nocy,to jeszcze bobry budują mi tamę na stawie i woda pola zalewa,a mnie zalewa nagła krew,jakbym miał mało roboty. :cry: ,co jednego dnia rozbierzemy,te bestie przez noc odbudują i tak co dzień prawie od miesiąca!!!!
Jeśli nie będzie dane wcześniej,to bankowo widzimy sie w Garmisch 2011!!!!!!!!!.
Po robotach jesiennych odezwę się do Ciebie w/s części do mojego Junaka,a właściwie ,to już dwóch Junaków :wink: ,oczywiście niekompletnych.
Nie wiem co z moim R-tekiem ,naprawiać,czy złomować,ale te decyzje zostawiam na później.

PS:Bożenka siedzi prawie non stop przy laptopie,więc możemy wieczorkiem spiknąć się na "Skypie"
LESZEK_SK1

Postautor: Robert800 » wtorek 14 wrz 2010, 22:44

Z Junakami nie ma problemu,tylko terminy mam odległe. R-tka lepiej nie złomuj, bo na wiosnę go wystawią na Allegro jako nówkę po lekkim szlifie. Jak jest bardzo połamany to zrobimy z niego coś podobnego do R 1232. ( był taki w namiocie Panda Moto, podwozie R 32 z napędem R 1200, genialne.) Tak na poważnie to sprawa jest do sądu i powinieneś dostać odszkodowanie. Nie odpuszczaj, bo to jest wina serwisu.
Robert800

Postautor: Wally » wtorek 14 wrz 2010, 23:12

Przepraszam że się wtrącam,ale ten szczep to raczej w ramie R51.Leszek zdrowiej,buziaki dla żony.
Awatar użytkownika
Wally

Postautor: kasiau » środa 15 wrz 2010, 09:34

LESZEK_SK1 pisze:to jeszcze bobry budują mi tamę na stawie i woda pola zalewa,a mnie zalewa nagła krew,jakbym miał mało roboty. :cry: ,co jednego dnia rozbierzemy,te bestie przez noc odbudują i tak co dzień prawie od miesiąca!!!!

czyżbyś mieszkał gdzieś w pobliżu Skrwy?
Tam boberki szaleją, oj szaleją...
Pozdrowienia :)
BMW F 650GS :)
Brawo Lamia ! Pierwsza męska decyzja w twoim życiu !
kasiau

Postautor: Robert800 » środa 15 wrz 2010, 09:37

W r 51 jest taka rama jak w M 72. R 1232 widziałem na własne oczy a dokładny opis jest w Motorewue Classik nr 52 str.35 ( to taka francuska gazeta o zabytkach) Rama to pewnie replika bo oryginału było by szkoda, ale to chyba temat nie do tego posta.
Robert800

Postautor: Wally » środa 15 wrz 2010, 09:58

Sprostowanie,masz rację Robert800,to jest szczep na R60 z 60r.Odbiliśmy od tematu,ZNIKAM.Przepraszam!
Awatar użytkownika
Wally

Postautor: LESZEK_SK1 » sobota 18 wrz 2010, 08:19

Droga Koleżanko,Drodzy Koledzy !
Serdeczne dzięki za życzenia powrotu do zdrowia,wolno, wolno to zdrowie powraca,oj zbyt wolno.
Gorąca prośba do Kolegów-gdybyście coś wiedzieli o używanych częściach do Rteka ,albo nowych ale w "ludzkich" cenach ,będę Wam niezmiernie wdzięczny.
Mam rozwalony CAŁY PRZÓD : felga , lagi kpl,chłodnica oleju,przedni element ramy (do niej mocowana jest decha rozdzielcza i reflektor),osłona kół i paska alternatora,kolektor wydechowy-to z grubsza najważniejsze części.
Co do bobrów Kasieńko,to mimo,że mnie wkurzają mam do nich wielki sentyment i bardzo je lubię (jak zresztą wszystko co żyje na tym łez padole,ludzi nie wyłączając-mogę np. godzinami oglądać i podziwiać podniebne harce myszołowów podczas wiosennych zalotów,czy zabawy młodych lisków koło swej nory,albo pasące się sarny,czy zające).Ja mieszkam nieco na południe od Skrwy,jak Ci się chce poszukać w Google maps,to znajdziesz mój staw na rzeczce Brzeźnicy,która tak naprawdę jest w tym miejscu rowem melioracyjnym,a uchodzi do Wisły na obrzeżach Płocka w pięknym głębokim jarze (parowie).Sledź drogę 567 i na 10 mniej więcej kilometrze od Płocka po prawej stronie dojrzysz elipsoidalną zieloną plamę-to moje trzy stawy,bardzo zapuszczone i niezarybione niestety,ale mam to w planach.
Pozdrwiam wszystkich,szerokości życząc
Leszek
LESZEK_SK1

Następna

Wróć do Garaż ogólny