Google Maps - GPX

Sprawy nie związane z konkretnymi modelami...

Moderatorzy: Grzesiek, Tank

Re: Google Maps - GPX

Postautor: ParaGrzegorz » poniedziałek 03 wrz 2018, 17:35

Jak na kartę pisałeś to trzeba import zrobić.

............................
Obecnie: R1200GS
Wcześniej: Simson, DL650
Awatar użytkownika
ParaGrzegorz

Postautor: aadamuss » sobota 08 wrz 2018, 15:07

Mogę zrobić import ale i tak widzę poszczególne miasta trasy. Czy można jakoś to zapisać np. Dzień pierwszy, Dzień drugi itd? I żeby tak to było widoczne w nawigacji? Pewnie można tak zrobić, bo gdzieś widziałem tylko jak? Mam nadzieję, że do wiosny ogarnę :-) pozdr adam
Awatar użytkownika
aadamuss

Postautor: billal » niedziela 09 wrz 2018, 15:26

Czytam i nie czaję po co tak się męczyć, gdy doskonale można zaplanować trasę w nawigacji IGO wraz z punktami przelotowymi, a dodatkowo nie planowana trasa ( objazd )jest uwzględniany automatycznie gdy tylko zjedziesz z trasy. :blush
Simson 50
Komar 50
WFM-125
Junak 350
JAWA -500
CZ-350
BMW K-75
Trafność decyzji można wyłącznie poznać po jej podjęciu
billal

Postautor: MarcinBest » niedziela 09 wrz 2018, 15:40

A witamy szanownego kolegę na forum. Nam też miło że dołączyłeś jeszcze tylko "say hello " w powitalni.
A co do męki z GPS, to jak już masz to co masz to się męczysz oczywiście jak się spienisz to sprzedasz i kupisz Igo które kiedyś kochałem w samochodzie. Mam teraz BMW Navi w Gs bo się fajnie integruje z Moto. Masę funkcji które inne nie mają ale też ta róża ma kolce jak powyżej.

A co fajnego ze sprzętu IGo ma na Moto ?
R1200 GS LC A.D. 2017
R1200 GS DOHC
R1200 GS
F650GS Twin
Awatar użytkownika
MarcinBest

Postautor: billal » niedziela 09 wrz 2018, 16:39

Witaj. wpisałem się tam, i jak mniemam poszło moje przywitanie, przynajmniej widziałem mój wpis.
Nie bardzo wiem jak się tu poruszać ale pewnie mnie parę osób pokieruje.
Na moto używam IGO ale bardzo mało, lecz w ciężarówce przez wiele lat używam IGO , inne testowałem i nie przypadły mi do gustu algorytm oraz opcje oprogramowania (funkcji) mi nie odpowiadały, obciążały system co skutkowało zawiasami w najmniej odpowiednich momentach takich jak miasto góry śnieżyca itd.
Simson 50
Komar 50
WFM-125
Junak 350
JAWA -500
CZ-350
BMW K-75
Trafność decyzji można wyłącznie poznać po jej podjęciu
billal

Postautor: aadamuss » niedziela 09 wrz 2018, 17:03

Od lat używam Garmina i wszystko działa dobrze. Nigdy nie wnikałem w szczegóły prowadzenia ale ostatnio bardziej odpowiada mi mapa Googla bo widzę z góry gdzie są góry, gdzie zakręty i gdzie jest zielono. Mogę poprzesuwać trasę w dowolne punkty tak żeby przejechać sobie jakimiś zakamarkami. Potrzebowałbym dodać taką trasę do nawigacji w całości. Robi ktoś tak, że ma dodany cały dzień jako trasę ? pozdr adam
Awatar użytkownika
aadamuss

Postautor: mave » niedziela 09 wrz 2018, 22:02

Wczoraj się troche tym bawiłem i zrobiłem sobie trase na dzisiaj jakieś 450 km ( oczywiście wyłaczone przeliczanie - trzeba pamiętać że jak się zjedzie z trasy to trzeba samemu na nią wrócić ) i poszło elegancko, nazwę też zapodałem jaką chciałem - można to zrobić w google maps lub w samej navi.

p.s - nie "dokąd" tylko... główny ekran>aplikacje >planowanie podróży> nazwa trasy :hapy jeśli jej tam nie ma to lewy górny róg ( takie trzy poziome kreski ) i z otwartej ramki wybierz importuj, zaznacz nazwę trasy "ptaszkiem" nastepnie przycisk importuj i ... wszystko powinno działać :okk
Krzysiek
Suzuki B-King i BMW R 1200 GS
Honda Hornet 600
Suzuki DR 650 RSE
MZ ETZ 250
Romet 50
Awatar użytkownika
mave

Postautor: MarcinBest » poniedziałek 10 wrz 2018, 10:34

mave pisze:Wczoraj się troche tym bawiłem i zrobiłem sobie trase na dzisiaj jakieś 450 km ( oczywiście wyłaczone przeliczanie - trzeba pamiętać że jak się zjedzie z trasy to trzeba samemu na nią wrócić ) i poszło elegancko, nazwę też zapodałem jaką chciałem - można to zrobić w google maps lub w samej navi.

p.s - nie "dokąd" tylko... główny ekran>aplikacje >planowanie podróży> nazwa trasy :hapy jeśli jej tam nie ma to lewy górny róg ( takie trzy poziome kreski ) i z otwartej ramki wybierz importuj, zaznacz nazwę trasy "ptaszkiem" nastepnie przycisk importuj i ... wszystko powinno działać :okk

ma to sens co piszesz. też to ćwicze z nowym navi.
a jak przeliczanie jest włazcone to cos się dzieje ? gamin oleje tą trase i sam wyznaczy? nie weźmie pod uwage zaplanowanych punktów pośrednich z google?
R1200 GS LC A.D. 2017
R1200 GS DOHC
R1200 GS
F650GS Twin
Awatar użytkownika
MarcinBest

Postautor: niewiem » poniedziałek 10 wrz 2018, 10:51

MarcinBest pisze:
mave pisze:Wczoraj się troche tym bawiłem i zrobiłem sobie trase na dzisiaj jakieś 450 km ( oczywiście wyłaczone przeliczanie - trzeba pamiętać że jak się zjedzie z trasy to trzeba samemu na nią wrócić ) i poszło elegancko, nazwę też zapodałem jaką chciałem - można to zrobić w google maps lub w samej navi.

a jak przeliczanie jest włazcone to cos się dzieje ? gamin oleje tą trase i sam wyznaczy? nie weźmie pod uwage zaplanowanych punktów pośrednich z google?
Oleje wszystkie punkty kształtowania i wyznaczy trasę do celu według własnych algorytmów. Unikać jak ognia!

Wysłane przy użyciu Tapatalka
niewiem

Postautor: niewiem » poniedziałek 10 wrz 2018, 10:54

MarcinBest pisze:

Oleje wszystkie punkty kształtowania i wyznaczy trasę do celu według własnych algorytmów. Unikać jak ognia!

Wysłane przy użyciu Tapatalka
niewiem

Postautor: MarcinBest » poniedziałek 10 wrz 2018, 10:55

no to chyba jesteśmy "w domu". to wszystko wyjaśnia.

m.
R1200 GS LC A.D. 2017
R1200 GS DOHC
R1200 GS
F650GS Twin
Awatar użytkownika
MarcinBest

Postautor: mave » poniedziałek 10 wrz 2018, 14:09

... nie jest tak źle, wczoraj parę razy zgodziłem się na przeliczanie ( takie próby :crazy) i nawigacja chciała do domu ( początek i koniec trasy miałem ustawiony dom) :mur, ale zapodałem trasę jeszcze raz i jak padło pytanie o punkt do którego ma prowadzić podalem start, oczywiście kazała mi się wrócić do początku i zacząć od nowa :sad wtedy zapodałem jej trasę która się utworzyła ( na samej górze w planowaniu podróży) oczywiście znowu pytanie gdzie prowadzić ale teraz mamy już o dziwo trzy pozycje, miejsce w którym jesteśmy, początek i koniec :hapy i wtedy śmiało zaznaczamy punkt końcowy ( oczywiście bez przeliczania :diabel) i śmigamy sobie dalej, navi wtedy rozumie że nie chcemy wracać, lub kontynuować trasę ale wrócisz najpierw do początku :aggressive tylko chcemy jechać dalej :hapy
Krzysiek
Honda Hornet 600
Suzuki DR 650 RSE
MZ ETZ 250
Romet 50
Awatar użytkownika
mave

Postautor: aadamuss » poniedziałek 10 wrz 2018, 14:59

Wszystko pięknie, ładnie - będę testował :-) Cały czas nie mogę się przekonać do takiej planowanej jazdy, głównie przez czasochłonność planowania :-( Jazda na chybił trafił mniej mnie stresuje. dzięki
Awatar użytkownika
aadamuss

Postautor: mave » poniedziałek 10 wrz 2018, 21:26

Jasne że najlepiej jechać przed siebie i w stronę zachodzącego słońca :hapy ale czasem trzeba dotrzeć do miejsca docelowego czy przejechać tą a nie inną drogą ... to co tutaj opisujemy to taki ślad narysowany flamastrem na papierowej mapie do niczego nie zobowiazujący, można zjeżdzać wracać na te trasę a ona tam zawsze będzie :haha
Krzysiek
Honda Hornet 600
Suzuki DR 650 RSE
MZ ETZ 250
Romet 50
Awatar użytkownika
mave

Postautor: aadamuss » wtorek 11 wrz 2018, 09:01

Muszę sppróbować jazdy z wyłączonym przeliczaniem.

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
aadamuss

Postautor: Yellow » poniedziałek 17 wrz 2018, 20:13

Najprościej jest przerobić punkty kształtowania trasy (niebieskie kuleczki) na waypointy (chorągiewki).
Wtedy MUSI przez nie poprowadzić trasę.
Robi się to w edycji planowanych tras z funkcji planowanie podróży.

Pozzzz
Yellow
BMW K1600 GTL Exclusive "Pegazem" zwany :)
Chociaż "Dreamliner" brzmi dumnie ......
Awatar użytkownika
Yellow

Poprzednia

Wróć do Garaż ogólny