Tłumik Tenneco

Sprawy nie związane z konkretnymi modelami...

Moderatorzy: Grzesiek, Tank

Tłumik Tenneco

Postautor: mysiek » środa 25 lip 2018, 08:03

Witam,
Mam w moim BMW R1200 GS Adventure 2010 rok tłumik Tenneco (nr 345816), jest trochę zbyt głośny (męczy przy dłuższych trasach). poszukuję oryginalnego, cichego tłumika. Wszystkie oferty jakie widziałem do tego modelu dotyczą tłumików Gillet (nr 000F992). Czy ktoś może powiedzieć jak jest różnica pomiędzy tymi tłumikami i czy tłumik Gillet będzie pasował do mojego sprzętu?
Pozdrawiam
mysiek

Re: Tłumik Tenneco

Postautor: MarioSwd » środa 25 lip 2018, 08:59

Tenneco Automotive bo chyba taka jest właściwa nazwa firmy, która robiła/robi te tłumiki za Rybnikiem jest producentem tłumików oryginalnych zgodnych z założeniami producenta. Też mam od nich tłumik u Siebie, co więcej to znam osobę, która miała okazję je robić pracując tam własnymi rękami właśnie na linii tłumików motocyklowych. Potwierdziła mi kiedyś iż były to tłumiki robione i bardzo restrykcyjnie sprawdzane przez kontrolę jakości firmy jak i kontrolę bezpośrednio od BMW. Nie wiem jak się to ma do wrażeń akustycznych, ale nie chcę mi się wierzyć że tłumik do tego samego modelu, produkowany wg zaleceń/projektu producenta pojazdu będzie aż tak akustycznie różnił się biorąc do porównania różne fabryki jego powstania.
Komar 74' - w trakcie renowacji:)
VT600
GSX 750F
DL-650
K1200GT^06
R1200GS ^11

Pomoc w Diagnostyce Motocykli BMW Wodzisław Śląski i okolice.
Awatar użytkownika
MarioSwd

Wróć do Garaż ogólny