,,Rzetelność i uczciwość" autoryzowanego serwisu

Sprawy nie związane z konkretnymi modelami...

Moderatorzy: Grzesiek, Tank

,,Rzetelność i uczciwość" autoryzowanego serwisu

Postautor: vmx » wtorek 19 cze 2018, 20:39

Witam, chcialbym przestrzec przed zbytnim zaufaniem do serwisów, sam padlem ofiarą druciarstwa i matactwa takiej placowki,moj spór trwa juz ladnych pare miesiecy ( jestem na etapie pomocy rzecznika konsumenta) Szczerze to w zyciu bym sie nie spodziewal ze serwis swoimi błędami bedzie obarczał klijenta
Radzilbym po dostarczeniu sprzeta do serwisu wyjac telefon lub kamerke i w miare dokladnie ogarnac obiektywem motocykl,zwracajac szczegolna uwage
na elementy w okolicach ktorych beda wykonywane prace ( i nie mam na mysli ewentualnego puzniejszego czepiania sie do drobnych rysek ktore bylyby nastepstwem wykonywanych prac lecz np pękniecia istotnych elementow motocykla) Bez wzgledu na wynik mojego sporu opisze go w przyszlosci w tym temacie i wtedy sami ocenicie
P.S.Czy Dealerzy BMW podlegaja w jakims stopniu BMW Motorrad Polska? Pytam bo nie wiem czy jest sens pisac o moim problemie do bmwmotorrad .Dziekuje pozdrawiam
vmx

Re: ,,Rzetelność i uczciwość" autoryzowanego serwisu

Postautor: Tank » wtorek 19 cze 2018, 21:24

Oczywiscie, ze autoryzowani dealerzy podlegają BMW Motorrad Polska.

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka
Obrazek It's a Long Way to Tipperary...
Awatar użytkownika
Tank

Postautor: żużu » wtorek 19 cze 2018, 22:11

Pytanie, czy jesteś rzeczywiście w ASO, czy we franczyzie z logo marki.

Koledze ękła śruba łącząca wahacz z amorem, oddał do salonu marki będąc przekonanym, że jest w autoryzowanym warsztacie...
Jak wielkie było jego zdziwienie brakiem informacji zwrotnej, brakiem postępów naprawy, próbą sprzedaży nowego (!!!) wahacza, by z rozbrajającą szczerością oświadczyć, że oni... nie są BMW.
Bo po co wyjąć urwany gwint, jak można klienta strugnąć 4 kilo...

Powodzenia w dochodzeniu racji, kolego.

Żużu77, R12RT '05, Cieszyn
Awatar użytkownika
żużu

Postautor: vmx » wtorek 19 cze 2018, 22:21

motocykl oddalem na akcje serwisową (pod wskazany adres przez infolinie bmw motorrad polska} ,zreszta widnieja w wykazie ich dealerów
vmx

Postautor: JasiekCT » wtorek 19 cze 2018, 22:39

Tajemnicza historia jakaś, co jest Twoim celem?
Jasiek - BMW KPM nr karty: 0353

Obrazek

BMW R1200GS ADV LC Dark Storm
JasiekCT

Re: ,,Rzetelność i uczciwość

Postautor: Gizzy » wtorek 19 cze 2018, 23:19

żużu pisze:Pytanie, czy jesteś rzeczywiście w ASO, czy we franczyzie z logo marki.

Koledze ękła śruba łącząca wahacz z amorem, oddał do salonu marki będąc przekonanym, że jest w autoryzowanym warsztacie...
Jak wielkie było jego zdziwienie brakiem informacji zwrotnej, brakiem postępów naprawy, próbą sprzedaży nowego (!!!) wahacza, by z rozbrajającą szczerością oświadczyć, że oni... nie są BMW.
Bo po co wyjąć urwany gwint, jak można klienta strugnąć 4 kilo...

Powodzenia w dochodzeniu racji, kolego.

Żużu, sam zaprzeczasz sobie w jednym poście ;). Albo jest się we franczyzie jakiejś marki (i wtedy stosuje się jej procedury, zasady itd) --> tak w głównej mierze działają popularne na całym świecie sieci szybko-żarcia z bułką i kotletem, bądź plackiem z sosem pomidorowym, serem i dodatkami, albo jest się niezależnym podmiotem gospodarczym, oferującym podobne szybko-żarcie. Istotą franczyzy jest stosowanie tych samych standardów, procedur, zasad; tak od strony motocyklowej/motoryzayjnej ASO to taka specyficzna forma franczyzy. Abstrahując tu od BMW, bo pierwsze słyszę o "franczyzie BMW".
W opinii ważnych ludzi: Forumowy Idiota. Samoocena: Nieustannie w drodze do Szczaworyżu.
F800GT->MTS 1200S DVT, R1100S
Ceterum censeo Carthaginem delendam esse [abym nie musiał na koniec każdego postu dopisywać] ;)
Tajnos Agentos Numeros 385
Awatar użytkownika
Gizzy

Postautor: żużu » wtorek 19 cze 2018, 23:37

Gizi, przyjacielu, nie mnie dochodzić, dlaczego diler/serwis opatrzony logo BMW tak stwierdził.
Chcesz telefon do właściciela motocykla?
Dostaniesz info z pierwszej ręki.

Problemu by nie było, bo wyjąć wahacz to trochę dłuższa chwila, a nieco rozgarnięty gość takie śruby wyciąga między śniadaniem, a kawą.

Taki drobny szczegół wystąpił, że w pewnym roczniku/partii/Vin-ach śruba wahacza jest niedostępna, z informacją, iż proszę się zgłosić do serwisu...
Co niniejszym ów właściciel uczynił.
I co później go spotkało w trakcie...

Awatar użytkownika
żużu

Postautor: Gizzy » wtorek 19 cze 2018, 23:47

Innymi słowy Twój znajomek trafił na nierzetelny serwis, ale powatpiewam, że to była franczyza. A jeżeli faktycznie BMW stosuje umowy franczyzowe z innymi podmiotami, to się taka sytuacja nie miała prawa zdarzyć.

Kilka lat temu w sieci znanej z handlu elektronika kupiłem w Wawie klawiaturę do kompa, która się okazała uszkodzona fabrycznie, co stwierdziłem dopiero w domu po podpięcie do kompa. Bez problemu oddałem ją do sklepu tej sieci we Wrocku i dopiero wtedy wyszło, że to franczyza, a problemu z wymianą nie było.

Wysłano z pośrodku niczego
W opinii ważnych ludzi: Forumowy Idiota. Samoocena: Nieustannie w drodze do Szczaworyżu.
Ceterum censeo Carthaginem delendam esse [abym nie musiał na koniec każdego postu dopisywać] ;)
Awatar użytkownika
Gizzy

Postautor: żużu » wtorek 19 cze 2018, 23:57

Na temat rzetelności i "rzetelności" mam pewne zdanie. Na samym początku przygody z RT naciąłem się na taki warsztat, też autoryzowany, który wkrótce przestał być autoryzowany, by finalnie zaprzestano z nim współpracy.

Ostatnio klienci dosyć przejechali się po dużym salonie, gdzie z pracy odszedł - według komentujących - najlepszy mechanik...
Standardy standardami, legenda legendą, a fakty faktami.

Awatar użytkownika
żużu

Postautor: sawtom » środa 20 cze 2018, 00:03

Otóż to. Trzeba mieć zdrowy rozsądek i nie wierzyć bezkrytycznie w legendy.
Z ASO jak ze wszystkim - są lepsze i gorsze, pomimo tego że BMW narzuca im określone standardy. A czasami nawet i tym najlepszym zdarzy się babol.

Jedno BMW muszę oddać - po każdej wizycie w serwisie uparcie do mnie dzwonią i robią ankietę na temat zadowolenia z obsługi. Wierzę, że z tego powstają jakieś wewnętrzne rankingi i zalecenia dla właścicieli ASO.
Yamaha VStar 1100 -> Yamaha Royal Star Venture -> HD Electra Glide -> R1200GSA LC -> K1600GT -> R1200RS -> R1200GS -> S1000XR + HusqTE630
Awatar użytkownika
sawtom

Postautor: unikris » środa 20 cze 2018, 00:41

sawtom pisze:Jedno BMW muszę oddać - po każdej wizycie w serwisie uparcie do mnie dzwonią i robią ankietę na temat zadowolenia z obsługi. Wierzę, że z tego powstają jakieś wewnętrzne rankingi i zalecenia dla właścicieli ASO.

Ja już nie wierzę w to. Co prawda nie dzwonią do mnie ani przed wizytą ani po niej już. Nie mówiąc o bublach które zostawiają klientowi udajac, że nic się nie stało. Dla mnie to schodzi to na ..... Powinienem napisać na psy ale one są takie fajne :)
Awatar użytkownika
unikris

Postautor: zuper » środa 20 cze 2018, 09:00

w moim przypadku jak zadzwonili z ankietą i wyraziłem swoje niezadowolenie z jakości naprawy (żle spasowane owiewki oraz bałagan w poprowadzeniu kabli od aku i ich mocowaniem)- oczywiście zauważyłem to dopiero pod domem a które sam sobie poprawiłem bo mijało się z celem wracać 40 km z reklamacją to jeszcze w ten sam dzień był telefon z ASO z pytaniem dlaczego najpierw do nich nie tego zgłosiłem i co w zamian mogą mi zaproponować jako zadośćuczynienie :rotfl więc coś z tym wewnętrznym rankingiem musi być :kurapazurem
BMW K1300s - tak właściwie to nigdzie nie mam daleko :D :D :D
Junak M10

Harley Davidson V Rod Night Rod Special Black Mat
Suzuki GSX-F 650
CZ 350
Motorynka Pony M2
Awatar użytkownika
zuper

Postautor: mlody_erni » środa 20 cze 2018, 09:45

Vmx, który to konkretnie serwis?
Nasz światek nie jest wielki, a może i druga strona też zechce wyrazić opinię.
NIE ROZ DA JE BA NA
R1150 Robert- był i nima :(
R1200 RoberT- w końcu yes :)
Awatar użytkownika
mlody_erni
Pilnuję porządku
Pilnuję porządku

Postautor: robcio » piątek 29 cze 2018, 11:31

czasy się ludziska zmieniły ze względy na ekonomie bmw nie ma swoich serwisów jedynie franczyzny ewentualnie autoryzacje i to sa niezależne podmioty gospodarcze ,Kupiłem toyotę w aso zespawaną z 2 aut i co powiedziała toyota polska ,że to sprawa aso oni mogą im tylko pomachać palcem co na niewiele się zdało mało tego po procesie sądowym 9 lat sprawa się przedawniła .Pamiętajcie umiesz liczyć licz na siebie.Wielkie firmy liczą się tylko ze statystykami a jeden człowiek to promil ich działalności inaczej mówiąc jesteśmy w pojedynkę nikim
robcio

Postautor: BMW-YES-YES! » piątek 29 cze 2018, 15:05

robcio pisze:czasy się ludziska zmieniły ze względy na ekonomie bmw nie ma swoich serwisów jedynie franczyzny ewentualnie autoryzacje i to sa niezależne podmioty gospodarcze ,Kupiłem toyotę w aso zespawaną z 2 aut i co powiedziała toyota polska ,że to sprawa aso oni mogą im tylko pomachać palcem co na niewiele się zdało mało tego po procesie sądowym 9 lat sprawa się przedawniła .Pamiętajcie umiesz liczyć licz na siebie.Wielkie firmy liczą się tylko ze statystykami a jeden człowiek to promil ich działalności inaczej mówiąc jesteśmy w pojedynkę nikim

Jeśli za auto złożone z dwóch zapłaciłeś jak za jedno - to o co tyle sądowego smrodu skoro - jakby nie liczyć - o jedno jesteś Waść do przodu? :haha :haha :haha Ja bym się cieszył, tańczył obertasa aż by mięsie sypali te... wióry z obcasa!! :haha :haha
"Z każdym dniem rośnie liczba tych, których-aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści - musisz całować w doopę i zapalać im szabasowe świece." "By dowiedzieć się kto wami rządzi sprawdźcie kogo nie wolno wam krytykować”!Voltaire
Awatar użytkownika
BMW-YES-YES!

Postautor: ParaGrzegorz » piątek 29 cze 2018, 15:58

No nie do końca. Za połowę pierwszego pół ceny drugiego i połowę drugiego pół ceny pierwszego.

Pozdrawiam, z moich 2ch kółek.
Pozdrawiam

............................
Obecnie: R1200GS
Wcześniej: Simson, DL650
Awatar użytkownika
ParaGrzegorz

Postautor: QuoVadis » piątek 29 cze 2018, 19:37

robcio pisze:czasy się ludziska zmieniły ze względy na ekonomie bmw nie ma swoich serwisów jedynie franczyzny ewentualnie autoryzacje i to sa niezależne podmioty gospodarcze ,Kupiłem toyotę w aso zespawaną z 2 aut i co powiedziała toyota polska ,że to sprawa aso oni mogą im tylko pomachać palcem co na niewiele się zdało mało tego po procesie sądowym 9 lat sprawa się przedawniła .Pamiętajcie umiesz liczyć licz na siebie.Wielkie firmy liczą się tylko ze statystykami a jeden człowiek to promil ich działalności inaczej mówiąc jesteśmy w pojedynkę nikim

W mojej ocenie to niemożliwe. Jeżeli sprawa znajduje się w sądzie, to terminy przedawnienia nie biegną, Tym samym nie może dojść do upływu terminu przedawnienia.
R 1200 GS - był
K 1300 GT - był
KTM 1190 Adventure - jest
Awatar użytkownika
QuoVadis

Postautor: vmx » sobota 30 cze 2018, 13:55

mlody_erni pisze:Vmx, który to konkretnie serwis?
Nasz światek nie jest wielki, a może i druga strona też zechce wyrazić opinię.

nie jestem pewny czy rzucanie nazwa serwisu byloby zgodne z prawem ale jesli jest tak jak piszezsz ,,Nasz światek nie jest wielki, a może i druga strona też zechce wyrazić opinię,, to pewnie sie odezwie.A wiec...
Przy odbiorze moto po akcjach serwisowych ( jedna z nich mialo byc doposazenie silnika w prowadnice rozrzadu) zauwazylem ze ma peknietą pokrywe sprzegla,mechanik probowal mi wmowic ze taki dostarczylem (w protokole odbioru motocykla przez serwis nie bylo o tym slowa) Pan z obslugi powiedzial ze do wykonywanych przez nich prac nie zdejmowali pokrywy ,wiec zapytalem sie jak doposazyli silnik w prowadnice bez zdejmowania pokrywy).Pozniej oznajmiono ze sa niescislosci w dokumentacji i ze ten model mial juz wykonana ta akcje w innym serwisie.Poprosilem o dokumentacje wykonanych przez nich prac a tam wpis,,doposazenie silnika w prowadnice rozrzadu,,
P.S.Kolejna akcja (moze szczegół ale irytuje) to inne poprowadzenie przewodow hamulcowych i sprzegla ,zrobiono to tak ze teraz przewod sprzegla ma taki zapas dlugosci ze zaslania licznik przebiegu i polowe wskaznika paliwa ...żenada!
vmx

Postautor: robcio » sobota 30 cze 2018, 15:11

QuoVadis pisze:

W mojej ocenie to niemożliwe. Jeżeli sprawa znajduje się w sądzie, to terminy przedawnienia nie biegną, Tym samym nie może dojść do upływu terminu przedawnienia.

Widzę że kolega broni chonoru kasty ludzi nietykalnych...niestety wypowiedź była pobieżna bo za dużo by pisać.Omijajcie wymiar sprawiedliwości szerokim łukiem nawet jak zaliczycie stratę ,ale musicie pamiętać żeby nie kupować motocykli czy samochodów na które was nie stać.Sprawa toczyła się 9 lat choć na pierwszej było przyznanie się do winy,tak wygląda sprawiedliwość w sądach.A adwokaci i sędziowie nie podlegają żadnej ocenie dla tego szezy się tam patologia
robcio

Postautor: MaciejM » sobota 30 cze 2018, 19:05

robcio pisze:
QuoVadis pisze:

Widzę że kolega broni chonoru kasty ludzi nietykalnych...niestety wypowiedź była pobieżna bo za dużo by pisać.Omijajcie wymiar sprawiedliwości szerokim łukiem nawet jak zaliczycie stratę ,ale musicie pamiętać żeby nie kupować motocykli czy samochodów na które was nie stać.Sprawa toczyła się 9 lat choć na pierwszej było przyznanie się do winy,tak wygląda sprawiedliwość w sądach.A adwokaci i sędziowie nie podlegają żadnej ocenie dla tego szezy się tam patologia

Kolega QuoVadis napisał obiektywną informację na temat tego co Ty napisałeś i akurat on, w przeciwieństwie do Ciebie, ma pojęcie o czym pisze.
A! Co to za słowa "chonor" i "szezy"? :shock:
Maciej
Suzuki DL 650 V-Strom=>BMW R1200 GS
=>BMW R1200GS ADV '13 90 Jahre BMW Motorrad
BMW Klub Polska Motocykle karta nr 0366

Za dobre uczynki zawsze, kiedyś zostaniemy ukarani .....
Awatar użytkownika
MaciejM

Postautor: Gizzy » sobota 30 cze 2018, 19:06

To są słowa suwerena, Maćku.

Awatar użytkownika
Gizzy

Postautor: MaciejM » sobota 30 cze 2018, 19:12

Gizzy pisze:To są słowa suwerena, Maćku.

O! ja gupi i niedomyślny! Jeszcze nie umiem się przyzwyczaić. :D
Maciej
Suzuki DL 650 V-Strom=>BMW R1200 GS
=>BMW R1200GS ADV '13 90 Jahre BMW Motorrad
BMW Klub Polska Motocykle karta nr 0366

Za dobre uczynki zawsze, kiedyś zostaniemy ukarani .....
Awatar użytkownika
MaciejM

Postautor: robcio » środa 04 lip 2018, 10:53

Piszę tylko że ASO może być zwykłym oszustem takim samym jak każdy inny sprzedawca tombaku na bazarze ,nie jest to żaden podmiot zaufania publicznego (zresztą już nie ma takiego nigdzie) .A tym bardziej środowisko Sędziowsko adwokackie.Stosowanie się do zasady widziały gały co brały jest jedyną obroną przed oszustami i zaoszczędzi to nam mnóstwo pieniędzy i czasu
robcio

Postautor: żużu » środa 04 lip 2018, 17:34

Kolejny "kwiatek" z podwórka...

"Tak Styuacja - pojechałem dziś do pracy - wracam, okazało się że muszę się wrócić chce zapalić skuter i taka sytuacja jak w filmie ... i teraz najlepsze - dzwonię do Gazdy odbiera Sławomir Wilk mówię mam taki problem skuter niekreci - wciskam guzik zapłonu i cisza- mogę przesłać filmik - w słuchawce słyszę ale to co w ogóle nie kręci ? Trochę kręci ? .. myśle sobie No Ok jak mu to pomoże (..)- raz zakręci i koniec .. w odpowiedzi słyszę - to pewnie akumulator - ile ma Motocykl ? - odpowiadam 1,5 roku ..- a kiedy był używany ? To tłumacze gościowi 2x że 5 min temu i to nie pierwszy raz kiedy taki numer odwala.. w odpowiedzi słyszę - to musi pan dzwonić na assistance .. - to mówię mu ale rozmawiam z panem nie może pan tego zgłoszenia przyjąć ?? I teraz PETARDA -ale wie Pan .. ja mogę ale ja bym musiał się ubrać, wsiąść w auto i przyjechać do Pana ..a jak Pan zadzwoni na infolinie to przyjmą zgłoszenie i przyjadą .. GAZDA GLIWICE .. miałem tego nie pisać ale powiem wam lepsze w zimę robiłem przegląd - była taka akcja przyjeżdzają zabierają skuter - robią przegląd i przywożą - uwaga -usługa przywozu jest gratis - i teraz Najlepsze - jak przyszło do rozliczenia Pan Adam za tą właśnie darmową usługę policzył 200PLN .. i dopiero jak zwróciłem mu uwagę WTF ? To zszedł do 50PLN wiec mu powiedziałem ze nie zapłacę , to wpisał 1PLN.. mało tego niedokręcony został korek wlewu oleju i po 30 km połapałem się kiedy całe spodnie , buty miałem w oleju ... żal i żenada tyle w temacie . . ."

Awatar użytkownika
żużu

Postautor: prostyelektryk » poniedziałek 16 lip 2018, 09:38

Czy zwrot "nie kupować motocykli czy samochodów na które was nie stać" oznacza, że kupując BMW należy się liczyć z absurdalnie wysokimi kosztami serwisu, jak np. wymiana wahacza po urwaniu jednej śruby? Pytanie retoryczne.
prostyelektryk

Postautor: żużu » poniedziałek 16 lip 2018, 12:36

prostyelektryk pisze:Czy zwrot "nie kupować motocykli czy samochodów na które was nie stać" oznacza, że kupując BMW należy się liczyć z absurdalnie wysokimi kosztami serwisu, jak np. wymiana wahacza po urwaniu jednej śruby? Pytanie retoryczne.
To nadinterpretacja. Górna granica kosztów nie istnieje ale...
Jak masz pojęcie o mechanice, umiesz czytać porady zawarte tu, na forum, czy skorzystasz z pomocy mechaników rozumiejących BMW - możesz znacząco zredukować bieżące koszty serwisu oraz napraw usterek.

Po 5 latach i 3 różnych modelach twierdzę, że są to całościowo najtańsze w eksploatacji pojazdy spośród wszystkich użytkowanych do tej pory przeze mnie i żonę.

Awatar użytkownika
żużu

Postautor: prostyelektryk » wtorek 24 lip 2018, 14:52

Problem z serwisem jest taki, że by bezproblemowo korzystać z gwarancji i dobrej woli BMW należy regularnie bywać w autoryzowanym serwisie.
prostyelektryk

Postautor: robcio » środa 01 sie 2018, 10:22

prostyelektryk pisze:Czy zwrot "nie kupować motocykli czy samochodów na które was nie stać" oznacza, że kupując BMW należy się liczyć z absurdalnie wysokimi kosztami serwisu, jak np. wymiana wahacza po urwaniu jednej śruby? Pytanie retoryczne.

Tu chodzi abyś miał dużo pojazdów z których możesz skorzystać na czas szarpania się z ASO
robcio

Wróć do Garaż ogólny