Pomogę za kompletną darmochę :-)

Sprawy nie związane z konkretnymi modelami...

Moderatorzy: Grzesiek, Tank

Re: Pomogę za kompletną darmochę :-)

Postautor: dżej si » środa 03 kwie 2019, 19:44

Cześć,
w przyszłym tygodniu ma dotrzeć do mnie czujnik poziomu paliwa do R1200R, rok prod 2008. Czy jest ktoś we Wrocławiu, kto mógłby mi ten czujnik skalibrować? Chodzi mi raczej o osobę, która to już robiła, ponieważ podobno bardzo łatwo ten czujnik uszkodzić. Może wbrew założycielowi tematu, ale nie chcę tego za darmo, ale dobrze (chociaż jedno nie wyklucza drugiego 8) ). Najlepiej jakby ktoś do mnie podjechał, ale nie wykluczam podwiezienia motocykla na przyczepce (chociaż wolałbym tego uniknąć). Z góry dzięki za pomoc.
JC
Awatar użytkownika
dżej si

Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Postautor: fiflak » środa 03 kwie 2019, 19:58

Gdyby kogoś do Szczecina przywiało to zapewnię schronienie na moto i komplet narzędzi do podłubania w nim.
fiflak

Postautor: Szpicerlok » środa 03 kwie 2019, 20:34

fiflak pisze:Gdyby kogoś do Szczecina przywiało to zapewnię schronienie na moto i komplet narzędzi do podłubania w nim.
Jak się czyta takie posty, to się po prostu człowiekowi robi miło i wraca wiara w ludzi.
Szacunek
R 1100 RT; R 1200 GS
Awatar użytkownika
Szpicerlok

Been thanked: 3 times

Postautor: sztylu » środa 03 kwie 2019, 21:00

dżej si pisze:Cześć,
w przyszłym tygodniu ma dotrzeć do mnie czujnik poziomu paliwa do R1200R, rok prod 2008. Czy jest ktoś we Wrocławiu, kto mógłby mi ten czujnik skalibrować? Chodzi mi raczej o osobę, która to już robiła, ponieważ podobno bardzo łatwo ten czujnik uszkodzić. Może wbrew założycielowi tematu, ale nie chcę tego za darmo, ale dobrze (chociaż jedno nie wyklucza drugiego 8) ). Najlepiej jakby ktoś do mnie podjechał, ale nie wykluczam podwiezienia motocykla na przyczepce (chociaż wolałbym tego uniknąć). Z góry dzięki za pomoc.
JC

Kalibracji dokonuje się na pustym baku i koniecznie w temperaturze 20 degC +- 5 degC, lepiej żeby ktoś podjechał do Ciebie lub gdybyś od kogoś pożyczył np. motoscana, jest najłatwiejszy w obsłudze. Gdybyś miał za tą usługę zapłacić za dużo to rozpatrz zakup motoscana i interfacu OBD - zrobisz to sobie sam, a jednocześnie zostanie Ci na przyszłą obsługę interwałów serwisowych. Nie wiem jak to można spieprzyć i raczej wątpię czy tą kalibracją uszkodzisz linijkę.
Działa to tak, że w motoscanie wchodzisz do zakładki centralna elektronika ZFE wybierasz:
Service functions
Fuel Strip Calibration
... i klikasz
PERFORM THE OPERATION
nie ma żadnych innych opcji, co tu można zepsuć?
Tutaj masz opis jak to zrobić motoscanem:
https://www.motoscan.de/2017/02/21/foli ... librieren/
...jeszcze nie jedną paranoje przyjdzie nam przeżyć i robić swoje!
BMW R 1200R Classic z 2011 r.
Awatar użytkownika
sztylu

Has thanked: 4 times
Been thanked: 10 times

Postautor: vmx » piątek 05 kwie 2019, 19:55

zDolnySlask (Polkowice) posiadam Motoscana i wrazie W gararz z narzedziami
vmx

Postautor: dżej si » niedziela 07 kwie 2019, 19:57

Dzięki sztylu za podpowiedź. Chyba pójdę w tym kierunku. Gość, który pracował kiedyś w BMW zażyczył sobie 250 zł za wymianę i kalibrację, tak więc faktycznie taniej będzie kupić Motoscana. Co do spieprzenia: dzwoniłem do Inchcape'a i gadałem z mechanikiem. To on mi powiedział, że listwę łatwo można spieprzyć, bo na wiele czynników trzeba zwracać uwagę, np. ważne jest w którym miejscu trzyma się tę listwę itp. Ale niewykluczone, że chciał mnie nastraszyć, bo oni z kolei chcą za usługę ... 590 zł.
PS. Od której wersji Motoscana mogę dokonać kalibracji?
Awatar użytkownika
dżej si

Postautor: sztylu » poniedziałek 08 kwie 2019, 10:05

Od każdej jednej wersji bo każdy ma najnowszą, aktualizacja motoscana jest dożywotnia, kwestia interfejsu OBD, OBDLink na pewno Ci na to pozwoli, czy te Polskie wynalazki także, trudno powiedzieć, może także. Większym problemem będzie dla Ciebie zakup przejściówki OBD->BMW. Kup sobie motoscana i OBDLinka a przejściówkę zamów na ali, następnie od kogoś sobie pożycz, żeby sobie zrobić to co chcesz. Przejściówka kosztuje ok 8$ na Ali więc ktoś ci ją pożyczy, niestety tylko na Ali jest taka tania. W serwisie za wymianę tej listwy 500 zł to norma, tylko wtedy masz na nią 2 lata gwarancji i nie chodzi jedynie o programowanie, ale o zdemontowanie baku paliwa, osuszenie i podłączenie, owszem przy montażu można jej coś zrobić, ale przy kalibracji to raczej wątpię, a ty pytałeś o kalibrację.

Rzuć koniecznie okiem na mój skrócony wątek o motoscanie:
viewtopic.php?f=64&t=31402
Awatar użytkownika
sztylu

Postautor: dżej si » poniedziałek 08 kwie 2019, 10:21

sztylu pisze:Rzuć koniecznie okiem na mój skrócony wątek o motoscanie

Czytałem, stąd pytanie o wersję. Chodziło mi o to, czy Professional czy Ultimate.

sztylu pisze:owszem przy montażu można jej coś zrobić, ale przy kalibracji to raczej wątpię

No właśnie gostek mi tłumaczył, że jeśli podczas kalibracji w złym miejscu złapie się listwę, to można spieprzyć robotę. Zapewne chodziło mu o wpływ ciepła dłoni, bo jeśli podczas kalibracji wymagana jest temperatura 20 st., to 36,6 st. to trochę za dużo.
Awatar użytkownika
dżej si

Postautor: sztylu » poniedziałek 08 kwie 2019, 13:41

Ale ta listwa do kalibracji ma być zamontowana w baku, z dala od Twoich dłoni. Wersja musi być najwyższa Ultimate. Myślałem, że pytasz o numerek.
Zadaj pytanie w dziale garaż R o procedurę kalibracji, wielu zapewne to już robiło i powiedzą Ci co i jak, krok po kroku. Ja się mądruję jedynie czysto teoretycznie (do czego się przyznaję). Możesz napisać także do naszych forumowych speców: Zbyszek Gołowicz, Docent, Szaman - nie odmówią Ci kilku słów wprowadzenia do tematu. Nikt na tym forum nie weźmie od Ciebie pieniędzy za pomoc przez telefon.
Awatar użytkownika
sztylu

Postautor: dżej si » poniedziałek 08 kwie 2019, 16:19

Listwa będzie nowiuteńka.
Już myślałem, żeby przenieść się z tematem do Garażu R, bo odbiegliśmy od tematu.
Awatar użytkownika
dżej si

Postautor: Paul666 » środa 25 wrz 2019, 07:27

Kasowanie inspekcji olejowej w modelach LC (innych nie miałem okazji sprawdzić czy łączą się z ISTĄ). Zapraszam, Rybnik
BMW R1200RS K54
Awatar użytkownika
Paul666

Poprzednia

Wróć do Garaż ogólny