złącze OBD przez blutut

Sprawy nie związane z konkretnymi modelami...

Moderatorzy: Grzesiek, Tank

Re: złącze OBD przez blutut

Postautor: sztylu » wtorek 25 lut 2020, 21:46

Ależ ja Cię popieram i nie krytykuję. Oczywiście, że Klub może zainterweniować tak jak to zrobił w sprawie linijki. Czy zainterweniuje tego nie wiem. Tylko TY musisz na początku do tego nieco inaczej podejść.
Przeedytuj ładne pismo, musi być po angielsku lub niemiecku. Zaproponuj je Zarządowi Klubu (mają oficjalne konto i maila) i poproś o interwencję. Nie licz, że Zarząd zareaguje na Twój forumowy post w tym temacie, bo tak to nigdy nie zadziała i nie wiem skąd Twoje zdziwienie. Co do dzielenia na forumowiczów i klubowiczów... tak jak związki szybciej, chętniej i w pierwszej kolejności reagują dla związkowców (mają to nawet zapisane w statutach), tak Zarząd chętniej reaguje na prośby klubowiczów, ot i cała tajemnica, nie żaden rasizm.
...jeszcze nie jedną paranoje przyjdzie nam przeżyć i robić swoje!
BMW R 1200R Classic z 2011 r.
Awatar użytkownika
sztylu

Has thanked: 7 times
Been thanked: 17 times

Postautor: mave » wtorek 25 lut 2020, 22:16

sztylu pisze:
mave pisze:...to bardzo dobrze ze przynajmniej w jednym temacie coś się podziało :good chociaż ciężar sprawy - cena linijki a naprawy po zerwaniu łańcucha - jest zdecydowanie inny.

P.S - gdzie można przeczytać co BMW odpowiedziało odnośnie linijki?

Poczytaj sobie:
viewtopic.php?f=16&t=24718&start=90
z tym coś się podziało to może nie tak do końca duże COŚ... ale na pewno coś :-D

Sztylu, temat znam i nie mam zamiaru czytać tego jeszcze raz,
może nie doczytałeś ale moje pytanie dotyczyło:
mave pisze: P.S - gdzie można przeczytać co BMW odpowiedziało odnośnie linijki?

...oficjalnie ( oryginał) bo to co Grzesiek przepisał to trochę dziwnie brzmi :chok jakby kolego pisał do kolegi :hapy
Krzysiek
Suzuki B-King i BMW R 1200 GS
Honda Hornet 600
Suzuki DR 650 RSE
MZ ETZ 250
Romet 50
Awatar użytkownika
mave

Has thanked: 4 times
Been thanked: 19 times

Postautor: sztylu » wtorek 25 lut 2020, 22:25

2 strony dalej... no nie przesadzajmy, rzuć rzesz okiem, odesłałem Cię w konkretne miejsce gdzie powstało pismo do BMW, później było 2 strony dyskusji i odpowiedź BMW:
viewtopic.php?f=16&t=24718&start=150
Wiadomo, że nie każę Ci czytać 50 stron tego wątku :)

Tak zgadza się jako kolega do kolegi... wyjaśnia to zresztą dalej, czemu niby jest jak kolega do kolegi.
porażka i tyle....
Awatar użytkownika
sztylu

Postautor: grzegorz13 » wtorek 25 lut 2020, 23:00

Ok znajdę chwile to napiszę i podeślę do szanownego zarządu a może uda się coś wspólnie załątwić
BMW 1150 RT
Awatar użytkownika
grzegorz13

Has thanked: 0 time
Been thanked: 16 times

Postautor: mave » wtorek 25 lut 2020, 23:24

sztylu pisze:2 strony dalej... no nie przesadzajmy, rzuć rzesz okiem, odesłałem Cię w konkretne miejsce gdzie powstało pismo do BMW, później było 2 strony dyskusji i odpowiedź BMW:
viewtopic.php?f=16&t=24718&start=150
Wiadomo, że nie każę Ci czytać 50 stron tego wątku :)

Tak zgadza się jako kolega do kolegi... wyjaśnia to zresztą dalej, czemu niby jest jak kolega do kolegi.
porażka i tyle....

... no rzesz to czytałem! :hapy chodzi mi o odpowiedz, ale ta nie wygląda na oficjalne pismo z BMW. Kiedyś pisałem do Suzuki Polska i to była odpowiedz w konkretnej formie treści z odpowiednim logo i podpisami - normalnie urzędowe pismo :good i pisałem to jako pojedynczy użytkownik, a tu nawet nie wiadomo kto to napisał i do kogo to pisał, do Grześka czy Klubu, już nie chodzi nawet o temat, ale forma jest faktycznie porażką.
...a swoją drogą czy jako oficjalny klub BMW, macie - mamy jakiegoś "łącznika" w BMW?

p.s - Sztylu, chyba jednak to nie Zarząd Klubu firmował to pismo, tylko Grzesiek...
Grzesiek pisze:Koledzy. Nie rozbijajcie się o sposób wypowiedzi, bo List wysłany został wysłany przeze mnie i do mnie była odpowiedź....
Krzysiek
Honda Hornet 600
Suzuki DR 650 RSE
MZ ETZ 250
Romet 50
Awatar użytkownika
mave

Postautor: p-iotr » środa 26 lut 2020, 19:35

witajcie
dzisiaj napisałem ponownie do twórcy motoscanu że nie otrzymałem żadnej odpowiedzi na mojego wcześniejszego maila, chyba tak na odczepkę i tu cytat

Hello,

We will try to get this adapter to check it.

Best Regards

za kilka dni napiszę znowu jak z rozwiązaniem problemu, dam znaka czy cos wymyślili
może ktoś też ich zbombarduje zapytaniami dlaczego przestały działać viakeny i inne.
R1200RT 2010
p-iotr

Been thanked: 0 time

Postautor: sztylu » środa 26 lut 2020, 21:40

mave pisze:...a swoją drogą czy jako oficjalny klub BMW, macie - mamy jakiegoś "łącznika" w BMW?

p.s - Sztylu, chyba jednak to nie Zarząd Klubu firmował to pismo, tylko Grzesiek...
Grzesiek pisze:Koledzy. Nie rozbijajcie się o sposób wypowiedzi, bo List wysłany został wysłany przeze mnie i do mnie była odpowiedź....

Nie wiem czy macie/mamy :-) Chcesz to zapytaj - ja na te dyskusje nie mam JUŻ ochoty, ale to nie temat na to miejsce.
Co do pisma... czytałeś to które ja napisałem, miało być oficjalne. Wysłałem je w edytowalnej formie do Klubu tak jak prosili. Ponoć za wiele się w nim nie zmieniło. Nie zostało wysłane ale zaniesione do BMW (tak przeczytałem), a odpowiedź była ponoć mailowa (wiem, że kpina) i została przeklejona na forum. Po czasie pojawiła się także krytyka, że pismo napisałem źle i dlatego taka odpowiedź, a nie inna, a później to już wszyscy odpuścili bo zaczęły się dyskusje o interfejsie robo. Zbyszek zaczął w GSach wymieniać uszkodzone linijki na pływaki z seata za rozsądne pieniądze i "problem" "teoretycznie" się skończył. Koniec sprawy. Mave nie wleczmy już tego wątku tutaj bo zaciemniamy temat.
Awatar użytkownika
sztylu

Postautor: mave » środa 26 lut 2020, 21:48

sztylu pisze:Nie wiem czy macie/mamy :-) Chcesz to zapytaj...

...no właśnie zapytałem :ekstra

Oki Sztylu :good ale nie pisz więcej że to Zarząd interweniował, bo to Ty napisałeś pismo a wysłał je Grzesiek.... :okk
Krzysiek
Honda Hornet 600
Suzuki DR 650 RSE
MZ ETZ 250
Romet 50
Awatar użytkownika
mave

Postautor: sztylu » czwartek 27 lut 2020, 14:20

mave pisze:... nie pisz więcej że to Zarząd interweniował, bo to Ty napisałeś pismo a wysłał je Grzesiek.... :okk

Bez wiedzy i zgody Zarządu się to na pewno nie działo.

Co do Wladimira i motoscana, może to naprawdę nie jest zamierzone działanie. Może snujemy jedynie teorie spiskowe. Zrobił nie najgorszy soft (i nie najtańszy).
Jest to sporo tańsza alternatywa GS911, a o profi narzędziach nie wspomnę. Ale kilka euro to jednak kosztuje. Jak będzie dążył do jedynie swojego interfejsu, to właściwie powinien to sprzedawać w komplecie i jak znam życie sprzedaż softu znacznie mu spadnie, a na nim najlepiej się obecnie zarabia. Najlepiej jakby to działało na interfejsie za 10 zł kosztowało te 250 za soft i schodziło mu jak ciepłe bułeczki. Ja osobiście na jego miejscu wolałbym tak niż zarabiać na elektronice, musieć ją serwisować, dawać na nią jakąś gwarancję, zlecać jej wykonanie itp itd.

Trzeba go po prostu nękać, mówić brutalnie działało i przestało. Kodowałem, zapisywałem datę motocykla, no i nie zmieniłem motocykla, nie zmieniłem interfejsu to ty zrobiłeś aktualizację softu, coś popsułeś i teraz doopa. To są brutalne fakty.
Awatar użytkownika
sztylu

Postautor: mave » czwartek 27 lut 2020, 14:56

sztylu pisze:
mave pisze:... nie pisz więcej że to Zarząd interweniował, bo to Ty napisałeś pismo a wysłał je Grzesiek.... :okk

Bez wiedzy i zgody Zarządu się to na pewno nie działo.

....bez zgody Zarządu to się tutaj nic nie dzieje :hapy ale gdyby to było oficjalne pismo z BMW KLUB MOTOCYKLE POLSKA to facet może by przynajmniej zdjął te nogi z biurka pisząc odpowiedz... a tak napisał Grzesiek jeden z użytkowników motocykla :sad

Myślę że twórca oprogramowania nie testuje tego na wszystkich interfejsach (z tego co pisze przynajmniej tak wynika) wiec trzeba go o tym informować i dać trochę czasu aby mógł dojść do tego co jest nie tak.
Krzysiek
Honda Hornet 600
Suzuki DR 650 RSE
MZ ETZ 250
Romet 50
Awatar użytkownika
mave

Postautor: 0xFF » czwartek 27 lut 2020, 17:55

Jak każdy wystawi w Google Play ocenę "★" z opisem, że przestało działać, to spadający rating będzie najlepszą motywacją.
0xFF

Been thanked: 9 times

Postautor: sztylu » piątek 28 lut 2020, 10:08

Nie jest to głupi pomysł. Ocena w Googlach jest modyfikowalna, komentarz również.
Awatar użytkownika
sztylu

Postautor: Piotr78 » sobota 29 lut 2020, 18:45

Pany znalazłem w atrakcyjnej cenie https://www.ebay.pl/itm/OBDLink-LX-FREE ... SwnDxUb52n myślicie że będzie ok?
Awatar użytkownika
Piotr78

Postautor: sztylu » niedziela 01 mar 2020, 14:24

Jeżeli to oryginał to będzie OK :-)
Awatar użytkownika
sztylu

Postautor: Piotr78 » poniedziałek 02 mar 2020, 18:53

Dzięki Sztylu.
Awatar użytkownika
Piotr78

złącze OBD przez blutut

Postautor: Marnypopi$ » poniedziałek 02 mar 2020, 21:43

Z przesyłka wyjdzie to samo co unicarscan ucsi-2000 za który motoscan bierze odpowiedzialność. Tez się nad tym zastanawiałem ale w końcu kupuje Ucsi-2000

Koszt z wysyłka 63€ i mam za 4 dni ;-)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
R1200GS ADV K51 - 2014
Marnypopi$

Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Postautor: slawek1515 » poniedziałek 02 mar 2020, 23:35

Tu jest z kraju trochę drożej, ale jest faktura

https://allegro.pl/oferta/unicarscan-uc ... e=facebook

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
BMW K 1600 GTL
slawek1515

Postautor: marulw » środa 04 mar 2020, 20:29

Piotr78 pisze:Pany znalazłem w atrakcyjnej cenie https://www.ebay.pl/itm/OBDLink-LX-FREE ... SwnDxUb52n myślicie że będzie ok?

Ja go właśnie kupiłem, wczoraj dostałem przesyłkę, paczka szła jakieś 8 dni roboczych i wszystko śmiga jak złoto :)
Marek
BMW K 1600 GTL
Awatar użytkownika
marulw

Has thanked: 3 times

Postautor: p-iotr » wtorek 10 mar 2020, 19:54

witajcie
zmieniłem ocenę w google motoscanu i od razu odezwał się Władimir, że przecież napisał mi że są w trakcie sprawdzania i że muszą zdobyć interfejs.
Może inni którzy zakupili motoscana też tak zareagują??? może to trochę da mu do myślenia, bo na razie słaba reakcja, jakoś się nie kwapi informować o postępach.
R1200RT 2010
p-iotr

Postautor: 0xFF » wtorek 10 mar 2020, 20:39

p-iotr pisze:witajcie
zmieniłem ocenę w google motoscanu i od razu odezwał się Władimir, że przecież napisał mi że są w trakcie sprawdzania i że muszą zdobyć interfejs.
Może inni którzy zakupili motoscana też tak zareagują??? może to trochę da mu do myślenia, bo na razie słaba reakcja, jakoś się nie kwapi informować o postępach.

Jak przetestuję swój, że na 100% nie działa, to tak zrobię.
Google Play zapewnia refundację w podobnych przypadkach, ale myślę, że to poprawi. Szkoda tylko, że mu się nie spieszy :(
0xFF

Been thanked: 9 times

Postautor: DEREK70 » piątek 13 mar 2020, 11:49

Zwracam się z prośbą do wszystkich,
którzy mają taką sposobność i okoliczności (posiadają MOTOSCANA w wersji ULTIMATE, OBDLINK LX oraz GS-a wodniaka) o sprawdzenie czy działa u Was kodowanie np. formatu zegara z 24h na 12h, przestawienie z km na mile lub odwrotnie. Mi konkretnie chodzi o zakodowanie halogenów, które dostawiłem bazując na oryginale. Chciałbym sprawdzić czy brak tej możliwości to tylko problem u mnie, czy nie. Aktualizacje zrobione, kasowanie serwisu olejowego działa a kodowanie nie działa, wyskakuje komunikat (po tłumaczeniu):
"Zapisanie kodu jest w tym momencie niemożliwe. prześlij nam plik dziennika aby to sprawdzić. Po kilku testach kodowanie zostanie aktywowane dla testowanych jednostek sterujących."
Logi wysłałem i cisza.
DEREK70

Postautor: FOTOTOM » piątek 13 mar 2020, 12:42

DEREK70 pisze:Zwracam się z prośbą do wszystkich,
którzy mają taką sposobność i okoliczności (posiadają MOTOSCANA w wersji ULTIMATE, OBDLINK LX oraz GS-a wodniaka) o sprawdzenie czy działa u Was kodowanie np. formatu zegara z 24h na 12h, przestawienie z km na mile lub odwrotnie. Mi konkretnie chodzi o zakodowanie halogenów, które dostawiłem bazując na oryginale. Chciałbym sprawdzić czy brak tej możliwości to tylko problem u mnie, czy nie. Aktualizacje zrobione, kasowanie serwisu olejowego działa a kodowanie nie działa, wyskakuje komunikat (po tłumaczeniu):
"Zapisanie kodu jest w tym momencie niemożliwe. prześlij nam plik dziennika aby to sprawdzić. Po kilku testach kodowanie zostanie aktywowane dla testowanych jednostek sterujących."
Logi wysłałem i cisza.
OBDLINK LX masz w wersji z chin czy z officialnego sklepu?

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
FOTOTOM

Has thanked: 3 times

Postautor: DEREK70 » piątek 13 mar 2020, 22:18

viaken_pl
DEREK70

Postautor: sztylu » piątek 13 mar 2020, 23:06

czyli oryginał, zresztą można było zaktualizować firmware na oryginalnym softwarze OBDlinka, przy podróbce raczej nie byłoby to możliwe.
Awatar użytkownika
sztylu

Postautor: p-iotr » poniedziałek 16 mar 2020, 17:51

siemano DEREK70

powiem Tobie tak
jak masz viakena to masz problem
ja mam i pisze z nimi od jakiegoś czasu, ostatnio poprosili żebym przesłał logi.
poza tym obniżyłem im opinie w googlu i wtedy troszkę sprawa przyspieszyła
jeżeli chcesz coś zrobić co działało kiedyś proponuję odinstalować wersje softu którą masz a masz 0.62
i zainstalować 0.57 tam wszystko mi działało tylko po zainstalowaniu
wejdź w ustawienia i sprawdź autentyczność wersji, czyli 3 paski z lewej na wyświetlaczu i zakup licencji, dostaniesz potwierdzenie że masz wykupioną wersję i powinno wszystko działać

jak wpiszesz motoscan 0.57 android to znajdziesz linki do stron gdzie mozna to sciągnąć
powodzenia
R1200RT 2010
p-iotr

Postautor: sztylu » poniedziałek 16 mar 2020, 18:55

On nie ma viakena ma oryginalnego OBDlinka LX (viaken je sprzedaje). Interfejs podaje na starcie pełne 3xTAK
Awatar użytkownika
sztylu

Postautor: Piotr78 » sobota 21 mar 2020, 19:52

Jednak kupiłem tego https://allegro.pl/oferta/unicarscan-uc ... 8142639704 zobaczę czy wszystko na nim będzie śmigać, mam nadzieję. Pozdro panowie.
Awatar użytkownika
Piotr78

Postautor: sztylu » niedziela 22 mar 2020, 22:50

Przetestuj i zdaj relację
Awatar użytkownika
sztylu

Postautor: DEREK70 » poniedziałek 23 mar 2020, 10:56

Mi wszystko działa co działało (czyli np. kasowanie inspekcji) ale w wersji v0.60 beta (08/07/2019) pojawiło się:
Język angielski jest ponownie dostępny z danymi w czasie rzeczywistym
Dodano język grecki
Kodowanie dla nowszych modeli, takich jak K5x, K48 itp. (Obecnie tylko kilka opcji, ale zostaną rozszerzone. Prześlij nam swoją opinię na temat istniejących i pożądanych opcji).
Wiele optymalizacji w kodzie programu
Aplikacja pokaże teraz, czy użyty adapter jest odpowiedni do wykonywania niektórych funkcji.

kolejna wersja:
v0.62 beta (04.10.2019)
Div. Poprawki błędów

i w przygotowaniu:
v0.63 beta (xx.xx.2020)
Dodano nowe modele: F 900 R (K83), F 900 XR (K84), S 1000 RR (K67), S 1000 XR (K69), C 400 X (K09), C 400 GT (K08), C evolution (K17 )
Dane w czasie rzeczywistym dla nowych generacji całkowicie zmienione
Dodano ostateczną diagnozę sterowania dla nowszych modeli dla wszystkich jednostek sterujących
DEREK70

Postautor: Krzychu 74 » czwartek 26 mar 2020, 21:11

Witajcie .U mnie po dwóch latach też przestało działać. Pisałem do Władimira ,najpierw chciał logi,niby ok. Potem napisał żeby zaktualizować obdlinka , podniosłem wersję do 4.6.1 i nadal nic.Napisałem mu że po kontroli adaptera wyskakuje 3 razy zielone ok i że to chyba wina jego aplikacji że się nie łączy z Moto. Władimir zamilkł.
Krzychu 74

PoprzedniaNastępna

Wróć do Garaż ogólny