Zamiennik pasty Staburags NBU 30 PTM

Sprawy nie związane z konkretnymi modelami...

Moderatorzy: Grzesiek, Tank

Re: Zamiennik pasty Staburags NBU 30 PTM

Postautor: BMW-YES-YES! » środa 03 sty 2018, 18:12

Rewela - z tym że jest pewien szkopuł: złoto topnieje w niższej temperaturze... Musi coś im się z tą temperaturą pomytlało, może przecinek się omsknął :mur ? Toż czysty grafit w 1200 stopniach by tylko błysnął i tyle po nim... :mur :mur
W beczce mniodzia jego superowych właściwości pozostaje jeszcze łyżka dziegciu a jest nią nieznana właściwość smarna szpeja w warunkach skrajnie niskich prędkości liniowych przy jednoczesnych skrajnie wielkich obciążeniach jednostkowych/cm^2. Może ktoś z tu majętnych weźmie przykład z Kolegi kylomotor'a który w ramach eksperymentu z mazidłami poświęcił dwa komplety łożysk wahających się, poświęci się na ołtarzu Forum i zrobi kolejne doświadczenie...? :yahooo :haha
ps. Kolega kylomotor wymienił 3 różne (w stronę najlepszego/najdroższego kompletu rosnące co daje do myślenia...) ceny łożysk różnych producentów, z tym że pierwsze dwa komplety były tańsze a trzeci - najdroższy - do dziś śmiga. Może w jakości materiału?solidności-jakości utwardzania?renomie producenta a nie w smarze, leży pies pochowany, że tak szybko każdy komplet stał się "wydeptany" a ostatni się nie burzy, juki dzielnie nosi i wciąż dobrze służy? :mur
"Z każdym dniem rośnie liczba tych, których-aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści - musisz całować w doopę i zapalać im szabasowe świece." "By dowiedzieć się kto wami rządzi sprawdźcie kogo nie wolno wam krytykować”!Voltaire
Awatar użytkownika
BMW-YES-YES!

Has thanked: 0 time
Been thanked: 14 times

Postautor: Benek » środa 03 sty 2018, 21:26

BMW-YES-YES! pisze:nieznana właściwość smarna szpeja w warunkach skrajnie niskich prędkości liniowych przy jednoczesnych skrajnie wielkich obciążeniach jednostkowych/cm2.

może tu jest rzeczony parametr:
http://www.bmr-industry.com/cat/UN-LOCK-2000.pdf
Awatar użytkownika
Benek

Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Postautor: Daro-Wolbrom » środa 03 sty 2018, 22:22

Z temperaturą raczej to nie pomyłka-to jest pasta ceramiczna.Na opakowaniu jest to samo. Informacje o produkcie mam bezpośrednio od przedstawiciela handlowego.
A ten link jest do karty charakterystyki (ochrona środowiska,BHP )
R 1100 RT
honda xl 600 lm
R 1200 RT
Awatar użytkownika
Daro-Wolbrom

Been thanked: 2 times

Postautor: BMW-YES-YES! » czwartek 04 sty 2018, 01:03

Pod straśnie wolno się otwierającym zapodanym linkiem w .PDF pliku niestety treści angolskie, więc tylko dla znajęcych ten ichni bełkot zrozumiałe, ale jeśli po przestudiowaniu/porównaniu danych się okaże, że ten szpej w każdym dla pivotowych łożysk parametrze jest lepszy od Staburags'u lub jemu równy, to co? Nic jeno ten stosować się przyjdzie, choćby dlatego że tańszy - czy na wszelki wypadek trzymać się drogiego i szybko "pleśniejącego" Staburags'a? Odpowiedź pewnie przyjdzie podjąć dopiero po doświadczeniach "na żywym ciele" łożysk, jakim na pewno ktoś z tu obecnych podda ten zamiennik... :shock:
"Z każdym dniem rośnie liczba tych, których-aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści - musisz całować w doopę i zapalać im szabasowe świece." "By dowiedzieć się kto wami rządzi sprawdźcie kogo nie wolno wam krytykować”!Voltaire
Awatar użytkownika
BMW-YES-YES!

Postautor: Marnypopi$ » niedziela 01 gru 2019, 15:40

A tak sobie grzebałem po necie szukając tych smarów i oczy przecieram ze zdziwuenia

https://www.olx.pl/oferta/kluber-lubric ... bfa46c2767

Gość ma 3 puszki po 1,2 kg w cenie 200 pln za puszkę

Jak ktoś kupi to ja poproszę o sprzedanie 50 g
R1200GS ADV K51 - 2014
Marnypopi$

Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Postautor: Rajder4 » wtorek 03 gru 2019, 01:33

Marnypopi$ pisze:A tak sobie grzebałem po necie szukając tych smarów i oczy przecieram ze zdziwuenia

A czytałeś ten temat: viewtopic.php?f=7&t=24156
Był VS800 i VS1400 a teraz jest R1200 GS
Awatar użytkownika
Rajder4

Been thanked: 0 time

Postautor: BMW-YES-YES! » wtorek 03 gru 2019, 23:50

Marnypopi$ pisze:A tak sobie grzebałem po necie szukając tych smarów i oczy przecieram ze zdziwuenia

Ja tam w obu linkach kt. chyba do tej samej oferty prowadzą - widzę ~1336zł/za puszkę...
Awatar użytkownika
BMW-YES-YES!

Poprzednia

Wróć do Garaż ogólny