Ogłoszenie globalne

Korzystanie z BBCode dla YouTube.

1. Jeśli wklejacie cały adres kopiując go np. z paska adresu przeglądarki:
Kod: Zaznacz cały
[youtube]https://youtube.com/watch?v=ID_FILMU[/youtube]

2. Jeśli korzystacie z opcji "Udostępnij" pod filmem:
Kod: Zaznacz cały
[youtube-shared]https://youtu.be/ID_FILMU[/youtube-shared]

Wiem że mało elegancko, albowiem zmiana w kodzie jest "zbyt drastyczna", aby robić to w oryginalnym pliku systemu (będzie fakap przy aktualizacji), więc muszę napisać to w formie wtyczki ;) //programista

Dynamiczne Światło Stop DBL

Sprawy nie związane z konkretnymi modelami...

Moderatorzy: Grzesiek, Tank

Re: Dynamiczne Światło Stop DBL

Postautor: Gizzy » sobota 09 lut 2019, 18:41

mlody_erni pisze:To teraz widzisz mandziole jak my z Tobą mamy :jezor
Ostatnio jestem na samozesłaniu spamerskim. Zdążyliście już zapomnieć.

Wysłane z pośrodku niczego
W opinii ważnych ludzi: Forumowy Idiota. Samoocena: Nieustannie w drodze do Szczaworyżu.
F800GT->MTS 1200S DVT, R1100S
Ceterum censeo Carthaginem delendam esse [abym nie musiał na koniec każdego postu dopisywać] ;)
Tajnos Agentos Numeros 385
Awatar użytkownika
Gizzy

Has thanked: 0 time
Been thanked: 2 times

Postautor: Wódz » niedziela 10 lut 2019, 11:32

Gizzy pisze:Bo ten wątek już przebił wykłady z Mniemanologii Stosowanej o Wyższości Świąt Wielkiej Nocy nad Świętami Bożego Narodzenia autorstwa Jana Tadeusza Stanisławskiego :mur :crazy

To dowalę teraz do pieca misiu, bo widzę że ciebie dziwi że w miejscu do rozmawiania ludzie rozmawiają :mur

Apropo twoich wcinek... zauważasz takie zjawisko, że dzisiaj ludzie którzy bezkrytycznie przyjmują to co  nakazuje im system oskarżają tych którzy się zastanawiają, o głupotę? ZAUWAŻYŁEŚ? To już nie jest marginalna sprawa, to jest już problem większości populacji. Ja to nazywam systemowym  odmóżdzaniem. To jest dzisiaj mocno symptomatyczne i dotyczy wielu sfer. W polityce np mocno to widać, w korporacjach, nawet na forach internetowych. Na tym również. Teraz przebija się taka teza, że głupcem nie jest ten który nie myśli, tylko ten który właśnie główkuje. I nie mam tu na myśli narzucania swojego zdania, ale zastanawiania się nad sednem poprzez generowanie rozmowy. Dzisiaj już tylko to jest uważane za odjaw zidiocenia! Ten który chce rozmowy to debil, a ten który przyjmuje bez zastanowienia rozwiązania systemu jest spokes. Widzisz to zjawisko Gizzy, dostrzegasz? 

Jak nie dostrzegasz to przewertuj sobie na spokojnie ten temat śledząc merytorykę postów. Zastosuj banalne sposoby selekcji. Zwyczajnie przesiej spam i zobacz jak niektórzy traktują temat i ROZMÓWCĘ. Nie używając w ogóle żadnych argumentów... mało tego... nie odnosząc się w ogóle to tematu...  rzucają osobiste jakieś oceny w stronę rozmówcy, które mają sugerować że jest idiotą. Zero argumentacji na temat w rozmowie, za to kategoryczna ocena rozmówcy. To nie dotyczy tylko tego tematu, czy tego forum. DZISIAJ TAK SIĘ ROZMAWIA, I TO JEST DRAMAT.

Ja tam dalej wierzę w rozum, ponieważ dalej mam z kim rozmawiać. Trzeba dzisiaj szukać chętnych do rozmowy, bo większość już niestety została przemielona przez ten system postrzegania wymiany poglądów. A każdego kto próbuje rzucać się na analizowanie zamiast ślepego przyjmowania, wrzuca się do wora z idiotami i dziwolągami.

A fakty są takie że tylko wymiana zdań może prowadzić do sensownych wniosków, a nie bezrozumne wchłanianie korpotez. Nawet rozmowa z idiotą czegoś uczy. Problem jest taki, że ludzie dzisiaj nie chcą się uczyć. Uważają się za wszechwiedzących.

Człowiek otwarty czytając to co jest napisane powyżej sie zwyczajnie zacznie zastanawiać. Przemyśli temat i wyciągnie sobie swoje wnioski. SWOJE! NIE MOJE! TO WAŻNE! BO CHODZI O SAMO MYŚLENIE! A ktoś z klapami na oczach, zaopatrzony w siebie zwyczajnie od razu będzie negował i oceniał rozmówcę rzucając entelygentne komentarze. Ja jestem przekonany że to forum czytają ludzie zwyczajnie mądrzy, i wierzę że wielu się zastanowiło nad tematem o jakim gaworzymy. Bo jestem też przekonany że wcześniej o nim nie rozmyślali za bardzo, przyjmując temat jak im pokazuje folder reklamowy ich auciczka czy moturka.
https://youtu.be/bmLuHaR1qw0"

Srali muchi IDZIE WIOSNA, Moturzyści na motury!
Awatar użytkownika
Wódz

Been thanked: 3 times

Postautor: Gizzy » niedziela 10 lut 2019, 12:39

Wodzu, w tym watku sprawa jest podzielona i znana. Są tu zwolennicy takich gadżetów i przeciwnicy. Jedni drugich nie przekonali i nie ma szans na przyjęcie przez jednych argumentów drugich. IMHO wątek powinien się zakończyć merytorycznie po cytacie z Zasaday o bezsensie trzeciego światła STOP. Argumenty wypisz wymaluj podobne do Twoich. Reszta to bicie piany, by nie rzec - forumowy onanizm, albo postawa niezwykle romantyczna i znana z literatury, atakowanie wiatraków. Pozostaje tylko wybrać, czy się chce w tej dyspucie uczestnicząc być Donem, czy Sanchem.

Ja w tej sytuacji idą po popcorn :haha

:drinking

W opinii ważnych ludzi: Forumowy Idiota. Samoocena: Nieustannie w drodze do Szczaworyżu.
F800GT->MTS 1200S DVT, R1100S
Ceterum censeo Carthaginem delendam esse [abym nie musiał na koniec każdego postu dopisywać] ;)
Tajnos Agentos Numeros 385
Awatar użytkownika
Gizzy

Postautor: Wódz » niedziela 10 lut 2019, 13:02

To może napisz na którym poście temat powinien się wg ciebie zakończyć bo temat został wyczerpany. Obiecuję zgłębić... może się czegoś nauczę.

Awatar użytkownika
Wódz

Postautor: mlody_erni » niedziela 10 lut 2019, 14:45

Ładnie napisane WC'u, ale......
Imo temat jest bardziej skompliwowany, bo natura ludzka to bardzo szeroki temat, a tu trochę na skróty do jednego wora.
Kolejna sprawa, że nie piszesz o równoległej rzeczywistości w której się znajdujemy w odniesieniu do reala.
Mechanizmy odmużdzania działają skuteczniej online.
Niestety/stety online coraz bardziej wchodzi w real, a doba ma nieubłagalnie 24h.
U młodych ludzi dla których taki stan jest zastanym ( masło maslane :crazy ) jest zatem naturalnym i tu ryzyko jest większe.
Roczniki które musiały mysleć( to też ogromny skrót myślowy) widzą różnicę.
NIE ROZ DA JE BA NA
R1150 Robert- był i nima :(
R1200 RoberT- w końcu yes :)
Awatar użytkownika
mlody_erni
Pilnuję porządku
Pilnuję porządku

Postautor: Wódz » niedziela 10 lut 2019, 21:15

Wiem Robuś. Ale generalnie zima jest... i forumowym zwyczajem lejemy wodę co by tęsknotę za żelastwem zabić jakoś . Robimy komuś krzywdę? Ani wyzwisk przeca tu nima... ani krew się nie leje. Generalnie kurtura jes.. co nie?

Awatar użytkownika
Wódz

Postautor: MarcinBest » wtorek 12 lut 2019, 23:03

czyli jak mam GS1200LC z 2018 to ABS jest PRO ? pewnie tak. to to dynamiczne światło stopu to pewnie operacja przeprogramowania kompa. nie wiecie ile to kosztuje?

m.
R1200 GS LC A.D. 2017
R1200 GS DOHC
R1200 GS
F650GS Twin
Awatar użytkownika
MarcinBest

Has thanked: 3 times
Been thanked: 0 time

Postautor: Shrek » środa 13 lut 2019, 11:34

MarcinBest pisze:czyli jak mam GS1200LC z 2018 to ABS jest PRO ? pewnie tak. to to dynamiczne światło stopu to pewnie operacja przeprogramowania kompa. nie wiecie ile to kosztuje?

m.

Ten model powinien mieć DBL zaprogramowany fabrycznie . BMW pisze ,że od 2016 wyposażają fabrycznie 6 modeli .
"DBL dostępny jest jako opcja fabryczna w połączeniu z ABS Pro (opcją łączoną z systemem Ride Modes Pro). Od rocznika 2016 będzie dostępna w modelach BMW R 1200 GS, R 1200 GS Adventure i S 1000 XR. W modelach K 1600 GT, GTL i GTL Exclusive będzie wyposażeniem seryjnym od rocznika 2016."

Programowanie DBL to ICOM i parę minut , ale w serwisie przy tym roczniku powinni zrobić za free (bo to przecież wyposażenie fabryczne).
Honda VT1100 |Yamaha XVS1300 |BMW RT1200RT|BMW K1600GTL
Awatar użytkownika
Shrek

Postautor: aadamuss » środa 13 lut 2019, 18:27

MarcinBest te roczniki już to mają.

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
aadamuss

Postautor: MarcinBest » czwartek 14 lut 2019, 02:49

Dzięki za informacje. Dobrze wiedzieć, że mam dynamiczne ... Światło też!
Choć źle rocznik napisałem bo kupiłem go w 2018 ale to rocznik 2017
R1200 GS LC A.D. 2017
R1200 GS DOHC
R1200 GS
F650GS Twin
Awatar użytkownika
MarcinBest

Has thanked: 3 times

Postautor: Tank » czwartek 14 lut 2019, 08:11

Ja tylko tak, sztoby rozgawor poddierżyć zimowy;) :
https://autokult.pl/33061,system-automa ... mosc?amp=1

Pytanie tylo, po co wtedy dynamiczne swiatla stop, koro samochod sam za kierowcę dynamicznie zahamuje? ;)
Ciekawostją tez jest to, ze najbardziej zmotoryzowany kraj swiata tego rozwiazania nie chce.

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka
Obrazek It's a Long Way to Tipperary...
Awatar użytkownika
Tank

Has thanked: 1 time

Postautor: mave » czwartek 14 lut 2019, 09:41

...bo ten system ( jak na razie) można wyłączyć ... działa do 60 km/h ... gdy śnieg zasypie :hapy jeden z czujników ( radar, kamerę) to system nie działa...bo motocykle, skutery, rowery jeszcz same nie hamują przed przeszkodą... bo system ostrzegania o awaryjnym hamowaniu to działa nawet powyżej 60 km/h...bo będą pojazdy które same nie hamują....
...takiego rozwiązanie może nie, ale jakiś czas temu :hapy Amerykańska agencja rządowa National Highway Traffic Safety Administration ogłosiła
Krzysiek
Suzuki B-King i BMW R 1200 GS
Honda Hornet 600
Suzuki DR 650 RSE
MZ ETZ 250
Romet 50
Awatar użytkownika
mave

Postautor: zbigniew gołowicz » czwartek 14 lut 2019, 10:07

Shrek pisze:
MarcinBest pisze:czyli jak mam GS1200LC z 2018 to ABS jest PRO ? pewnie tak. to to dynamiczne światło stopu to pewnie operacja przeprogramowania kompa. nie wiecie ile to kosztuje?

m.

Ten model powinien mieć DBL zaprogramowany fabrycznie . BMW pisze ,że od 2016 wyposażają fabrycznie 6 modeli .
"DBL dostępny jest jako opcja fabryczna w połączeniu z ABS Pro (opcją łączoną z systemem Ride Modes Pro). Od rocznika 2016 będzie dostępna w modelach BMW R 1200 GS, R 1200 GS Adventure i S 1000 XR. W modelach K 1600 GT, GTL i GTL Exclusive będzie wyposażeniem seryjnym od rocznika 2016."

Programowanie DBL to ICOM i parę minut , ale w serwisie przy tym roczniku powinni zrobić za free (bo to przecież wyposażenie fabryczne).
Z moich doświadczeń wynika że można we wcześniejszych modelach gs ale trzeba rozbudować wiazkę elektryczna oraz miejsce na zamocowanie czujnika rotacji.
Wymóg posiadania trybów jazdy konieczny.
Moje wyjazdy i naprawy
Bez opisu niech zdjęcia bronią sie same

https://plus.google.com/u/0/photos/1088 ... 627/albums
zbigniew gołowicz

Been thanked: 1 time

Postautor: sztylu » piątek 15 lut 2019, 21:50

zbigniew gołowicz pisze:...wcześniejszych modelach gs ale trzeba rozbudować wiazkę elektryczna oraz miejsce na zamocowanie czujnika rotacji.
Wymóg posiadania trybów jazdy konieczny.

To ten żyroskop? Udało się?
...jeszcze nie jedną paranoje przyjdzie nam przeżyć i robić swoje!
BMW R 1200R Classic z 2011 r.
Awatar użytkownika
sztylu

Has thanked: 1 time

Poprzednia

Wróć do Garaż ogólny