Sena SRL do Shoei NEOTEC II

Kupiłeś coś ciekawego i chcesz podzielić się opinią na ten temat - tu możesz to zrobić.

Moderatorzy: Grzesiek, Tank

Sena SRL do Shoei NEOTEC II

Postautor: mtzecik » sobota 19 sty 2019, 17:38

Chciałbym się dowiedzieć od użytkowników Sena SRL do Shoei NEOTEC II jak z jakością dźwięku? Na zagranicznych forach same skrajne opinie. Czy da się słuchać muzyki czy same wysokie tony jak przez krótkofalówkę?
Bandit->R6->K1300S :)
Awatar użytkownika
mtzecik

Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Sena SRL do Shoei NEOTEC II

Postautor: Szlugi » sobota 19 sty 2019, 20:11

Posiadam taki zestaw i chwale sobie. Głośność bardzo duża, bateria mi wytrzymuje około 500km czyli 6-7h.
Dźwięk jest przyjemny ale jakiejś ogromnej głębi bym się nie spodziewał, większość niskich tonów wycina wiatr no chyba, że by przepisowo jeździć :).

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
Szlugi

Been thanked: 2 times

Postautor: Arcer » niedziela 20 sty 2019, 18:33

Nie spotkałem jeszcze jakości dźwięku lepszej niż na fabrycznych głośnikach od Cardo (chyba że mówimy o akcesoryjnych słuchawkach 40mm do Scali Ridera, tam jest jeszcze lepiej. Sena pod względem jakości odtwarzanej muzyki plasuje się na równi z innymi markami, tj. 100 lat za... Cardo. Jeżdżę z interkomami tych 2 producentów (i dwóch innych) i z całą sympatią do Seny muszę przyznać jej niższość w tej kwestii.
Arcer

Has thanked: 2 times

Postautor: Pumaamik » czwartek 18 cze 2020, 09:15

Miałem Pare lat Nolana z N-comem, niedawno wcisnąłem sie w Shoei z Seną SLR.

Do jakości głosu nie mam zastrzeżeń, ze wskazaniem plusowym na SENE. Wysokie tony muzyki i głośność SENY również na plus.
Ale niskich to nów po prostu nie ma. CARDO nie znam, ale - powiedzmy szczerze - kask nie jest (i chyba nie musi) być studiem odsłuchowym HIFI.

Natomiast cholera mnie bierze przy rozkminianiu co z czym poparować i w jakiej kolejności i na którym miejscu SENA + TFT + Navigator VI.
Macie jakieś patenty? Jestem na etapie probowania klucza od "NIEWIEM" z wątku NEOTEC II, ale tam tez trzeba z jakiś funkcji rezygnować.
było:
- Komar 3
- Honda 125
- Suzuki Boulevard 1800
- BMW F700 GS
jest
- 1250 ADV
Awatar użytkownika
Pumaamik

Has thanked: 1 time

Postautor: niewiem » czwartek 18 cze 2020, 09:29

Pumaamik pisze:Miałem Pare lat Nolana z N-comem, niedawno wcisnąłem sie w Shoei z Seną SLR.

Do jakości głosu nie mam zastrzeżeń, ze wskazaniem plusowym na SENE. Wysokie tony muzyki i głośność SENY również na plus.
Ale niskich to nów po prostu nie ma. CARDO nie znam, ale - powiedzmy szczerze - kask nie jest (i chyba nie musi) być studiem odsłuchowym HIFI.

Natomiast cholera mnie bierze przy rozkminianiu co z czym poparować i w jakiej kolejności i na którym miejscu SENA + TFT + Navigator VI.
Macie jakieś patenty? Jestem na etapie probowania klucza od "NIEWIEM" z wątku NEOTEC II, ale tam tez trzeba z jakiś funkcji rezygnować.

Wywołany odpowiadam :-)
Połączenie wszystkiego ze wszystkim to puszka pandory, ale próbuj. Może będziesz miał więcej szczęścia.
Tu masz długi, ale wyczerpujący temat film: https://www.youtube.com/watch?v=LzPoILCj-aU
Ja już sobie dałem siana z TFT. Nie mam nerwów.
niewiem

Has thanked: 1 time
Been thanked: 23 times

Postautor: bunia » czwartek 18 cze 2020, 12:22

Ja też sobie chwalę muzykę z Cardo + JBL 40 mm. Wprawdzie nie mam porównania do innych interkomów, ale jest tak dobrze, że nie wyobrażam sobie, że mogłoby być jeszcze lepiej. Jedyny minus to że te głośniki uciskają w łeb. Kumpel jeździł z tym samym interkomem i tak mu to na uszy naciskało że nie wyrabiał. Nie widziałam jednak, żeby ktoś narzekał na podobny problem, więc może oboje za ciasne kaski mamy? :shock:
Awatar użytkownika
bunia

Has thanked: 12 times

Postautor: Chudy » niedziela 21 cze 2020, 08:56

Posiadam Neotec II z SENA SRL, pierwszy zestaw posiadał praktycznie tylko wysokie tony, rozmowa była wręcz uciążliwa, wysłałem więc reklamacyjnie i został wymieniony na nowy, jest trochę lepiej ale szału nie ma.
W C3 schuberth'a miałem SENA10U i było rewelacyjnie, dlatego poszedłem tym tropem w Neotec II, a tu niestety zonk.... :biggrin
Jak dla mnie SRL to niewypał, myślę nad zmianą głośników może to poprawi basy i brzmienie

Chętnie zmienił bym system na cardo ale żona ma sene i znajomi też, nie wiem czy SENA i CARDO się sparuje, słyszałem że są z tym problemy...
Awatar użytkownika
Chudy

Postautor: Zbychu » poniedziałek 29 cze 2020, 21:52

Dajcie jakiś link do pożądnych głośników zamiast tych z kompletu SRL Shoei Neotec 2

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
itsnotaraceitswar
Awatar użytkownika
Zbychu

Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Wróć do Recenzje ubrań/kasków/akcesoriów itp.