Neotec II

Kupiłeś coś ciekawego i chcesz podzielić się opinią na ten temat - tu możesz to zrobić.

Moderatorzy: Grzesiek, Tank

Re: Neotec II

Postautor: aadamuss » sobota 23 mar 2019, 22:40

Co to jest Neotec Adv?

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
aadamuss

Has thanked: 0 time
Been thanked: 5 times

Postautor: Looky » niedziela 24 mar 2019, 22:11

Sorry,
mea culpa, hornet adv ;)
Droga do doskonałości jest w ciągłej budowie.

Było BMW R 1200 GS ADV LC, jest Ducati Multistrada Enduro czyli rozsądek vs emocje :wink:
Awatar użytkownika
Looky

Been thanked: 1 time

Postautor: aadamuss » poniedziałek 25 mar 2019, 14:17

Szkoda, bo już myślałem, że coś ciekawego się pojawiło :-)
Awatar użytkownika
aadamuss

Been thanked: 5 times

Postautor: maro21 » piątek 20 gru 2019, 15:53

Witam,
Mam ten kask drugi sezon i jest już po dwukrotnej reklamacji w moto-akcesoria.pl [emoji2959]
Kask jest bardzo głośny, nawet w porównaniu do mojego starego „budżetowca” - do tego jest nieszczelny na styku wizjera ze szczęką (dół lewa strona).
Pierwsza naprawa przez partnera moto-akcesoria, tj. Louis.de, zlikwidowała tylko gwizd. Druga naprawa zrobiona już przez SHOEI (Niemcy), zmniejszyła ilość powietrza dostającego się do kasku - teraz jest to odczuwalne tylko gdy odwracam głowę w prawą stronę - eksponując w ten sposób lewą stronę kasku.

W związku z powyższym mam pytanie: czy ja się czasami za bardzo nie przy... czepiam, czy ta szczelność jednak powinna być należycie zachowana?
LwG

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
maro21

Has thanked: 10 times

Postautor: Krasnal » sobota 21 gru 2019, 07:30

maro21 pisze:Witam,
Mam ten kask drugi sezon i jest już po dwukrotnej reklamacji w moto-akcesoria.pl [emoji2959]
Kask jest bardzo głośny, nawet w porównaniu do mojego starego „budżetowca” - do tego jest nieszczelny na styku wizjera ze szczęką (dół lewa strona).
Pierwsza naprawa przez partnera moto-akcesoria, tj. Louis.de, zlikwidowała tylko gwizd. Druga naprawa zrobiona już przez SHOEI (Niemcy), zmniejszyła ilość powietrza dostającego się do kasku - teraz jest to odczuwalne tylko gdy odwracam głowę w prawą stronę - eksponując w ten sposób lewą stronę kasku.

W związku z powyższym mam pytanie: czy ja się czasami za bardzo nie przy... czepiam, czy ta szczelność jednak powinna być należycie zachowana?
LwG

Nie przypieprzasz się. Jak kupiłem Shoeia, to myślałem, że Pana Boga za nogi złapałem. Przecież, to Shoei! A po czasie... że głośny, to myślałem, że taka wentylacja i zatyczki do uszu zrobiły robotę. Ale, jak podczas ulewy nie mogłem jechać bo woda na wewnętrzną stronę wizjera się dostawała, to już przesada.
Zmieniłem na Touratech Aventuro Mod i zatyczki okazały się niepotrzebne, a w deszczu woda nie zalewa wizjera.
Awatar użytkownika
Krasnal

Has thanked: 4 times
Been thanked: 4 times

Postautor: ParaGrzegorz » sobota 21 gru 2019, 08:00

Dobrze, że piszecie o takich rzeczach. Wydawałoby się, że marka gwarantuje jakość o ona tylko gwarantuje jakoś.

............................
Obecnie: R1200GS
Wcześniej: Simson, DL650
Awatar użytkownika
ParaGrzegorz

Has thanked: 18 times
Been thanked: 2 times

Postautor: Bilobil » sobota 21 gru 2019, 09:51

A może to pojedyncze przypadki ? Ja mam neoteca II i wszystko działa jak należy. Do niczego nie nogę się przyczepić. Przesiadłem się z bmw system 7 na którego brak słów. Wcześniej miałem schuberta c4 i jakość wykonania nie widziała nigdy klasy premium. Podsumowując jestem bardzo zadowolony i po przejechaniu blisko 6 tys km żadnych uwag - no tylko wymieniłem pinlocka bo przez nieuwagę użyłem chemii [emoji33]

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
Bilobil

Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Postautor: Gizzy » sobota 21 gru 2019, 10:27

Ważniejsza od subiektywnie odbieranych świstów-gwizdów jest przede wszystkim ochrona, ale też i jakość serwisu.

Na wiosnę 5 lat temu kupiłem GT-Air, żadnych zastrzeżeń do garnka w trakcie ponad 50kkm. Jedynie do podejścia serwisu w opcji door2door - ponieważ zakup w autoryzowanej sieci w PL, przez 5 lat mam opcję na wysłanie do Shoei na bezpłatny przegląd, regulacje itp. itd., z czego co roku skrzętnie korzystałem. W ostatnim roku, tuż przed upływem 5-letniego okresu chciałem skorzystać z tej opcji, ale door2door okazała się taką, że mnie wysłali "do drzwi" sklepu, w którym kupiłem i tam mają zrobić serwis. No wkurzyłem się na maxa i stwierdziłem, następny garnek to będzie inny i nawet zacząłem oblukiwać Airoh. Ale zdarzył mi się na początku sezonu wypadek, z którego wyszedłem mocno połamany, z tym że po rypsnięciu o glebę i szorowaniu łbem po asfalcie, na rzeczowym łbie śladów żadnych itp. Shoei porysowany, zniszczony ale zdał egzamin CELUJĄCO. Skutek taki, że polazłem do sklepu, "przeprosiłem" się z Shoei i odkupieniem taki sam GT-Air. Od razu wyjaśnię, dlaczego nie GT-Air II, ugniatał czaszkę i mocno to było niekomfortowe dla mnie.

Wysłane z pośrodku niczego
W opinii ważnych ludzi: Forumowy Idiota. Samoocena: Nieustannie w drodze do Szczaworyżu.
F800GT->MTS 1200S DVT, R1100S
Ceterum censeo Carthaginem delendam esse [abym nie musiał na koniec każdego postu dopisywać] ;)
Tajnos Agentos Numeros 385
Awatar użytkownika
Gizzy

Has thanked: 12 times
Been thanked: 37 times

Postautor: maro21 » sobota 21 gru 2019, 19:52

Gizzy pisze:Ważniejsza od subiektywnie odbieranych świstów-gwizdów jest przede wszystkim ochrona, ale też i jakość serwisu.

Na wiosnę 5 lat temu kupiłem GT-Air, żadnych zastrzeżeń do garnka w trakcie ponad 50kkm. Jedynie do podejścia serwisu w opcji door2door - ponieważ zakup w autoryzowanej sieci w PL, przez 5 lat mam opcję na wysłanie do Shoei na bezpłatny przegląd, regulacje itp. itd., z czego co roku skrzętnie korzystałem. W ostatnim roku, tuż przed upływem 5-letniego okresu chciałem skorzystać z tej opcji, ale door2door okazała się taką, że mnie wysłali "do drzwi" sklepu, w którym kupiłem i tam mają zrobić serwis. No wkurzyłem się na maxa i stwierdziłem, następny garnek to będzie inny i nawet zacząłem oblukiwać Airoh. Ale zdarzył mi się na początku sezonu wypadek, z którego wyszedłem mocno połamany, z tym że po rypsnięciu o glebę i szorowaniu łbem po asfalcie, na rzeczowym łbie śladów żadnych itp. Shoei porysowany, zniszczony ale zdał egzamin CELUJĄCO. Skutek taki, że polazłem do sklepu, "przeprosiłem" się z Shoei i odkupieniem taki sam GT-Air. Od razu wyjaśnię, dlaczego nie GT-Air II, ugniatał czaszkę i mocno to było niekomfortowe dla mnie.

Jeśli przy +6 C wlatuje przez szczelinę zimne powietrze na twarz to już trudno mówić o subiektywnych odczuciach... Chyba każdy by odczuwał dyskomfort.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Awatar użytkownika
maro21

Postautor: Krasnal » niedziela 22 gru 2019, 09:03

Gizzy pisze:...Ale zdarzył mi się na początku sezonu wypadek, z którego wyszedłem mocno połamany, z tym że po rypsnięciu o glebę i szorowaniu łbem po asfalcie, na rzeczowym łbie śladów żadnych itp. Shoei porysowany, zniszczony ale zdał egzamin CELUJĄCO. Skutek taki, że polazłem do sklepu, "przeprosiłem" się z Shoei i odkupieniem taki sam GT-Air. Od razu wyjaśnię, dlaczego nie GT-Air II, ugniatał czaszkę i mocno to było niekomfortowe dla mnie.

Dobrze, że po wypadu jesteś z nami, ale GT-Air jest kaskiem integralnym, natomiast Neotec i Aventuro Mode, to szczękowce i tak na prawdę nie wiadomo jak by się zachowały przy zdarzeniu takim jak twoje. Miejmy nadzieję, że Shoei, Schubertch, Airch i Touratech, który tak naprawdę, to Nexx albo Schuberth, też pozwoliłyby pozostać pomiędzy żywymi.
Awatar użytkownika
Krasnal

Has thanked: 4 times
Been thanked: 4 times

Postautor: maro21 » niedziela 22 gru 2019, 09:22

ParaGrzegorz pisze:Dobrze, że piszecie o takich rzeczach. Wydawałoby się, że marka gwarantuje jakość o ona tylko gwarantuje jakoś.

To jeszcze jedna „wisienka”. Przez te dwa sezony „złowiłem” do wnętrza (!) kasku dwie osy i jedną pszczołę - przez górny wywietrznik, który daje bardzo dobrą wentylację, ale jest widocznie zbyt duży. Na szczęście dotarły do części twarzowo-szczękowej w stanie agonalnym. Przed kupnem tego kasku czytałem w komentarzu na Louis.de o takim samym przypadku, ale uznałem go za jednostkowy i mimo wszystko kupiłem Neoteca II...

Awatar użytkownika
maro21

Postautor: Gizzy » niedziela 22 gru 2019, 11:58

@Krasnal - tak, wiem że to szczękowce te pozostałe. Jakoś z definicji uznałem kilka lat temu, że coś co jest półśrodkiem pomiędzy szczękowcem, a otwartym jest jakąś fanaberią i odpuściłem. Nie mam szyby a'la eRTeki, więc i tak otwarte by one nie jeździły, a mechanizmy raczej podnoszą, a nie obniżają wagę. ...a skutecznie wyleczyły mnie z takich pomysłów kilkukrotnie owady, co mnie swoim hukiem śmiercionośnym wystraszyły, zabijając się o szybkę. ...a jakby tak na otwarty kask trafiły, limo podbite jak po bójce w ciemnej ulicy :D

@maro21 - w GT-Air osy, pszczoły i inne większe owady skutecznie padły ofiarą wywietrznika GT-Air, żadna nie przeszła przez kanały wentylacyjne.
W opinii ważnych ludzi: Forumowy Idiota. Samoocena: Nieustannie w drodze do Szczaworyżu.
F800GT->MTS 1200S DVT, R1100S
Ceterum censeo Carthaginem delendam esse [abym nie musiał na koniec każdego postu dopisywać] ;)
Tajnos Agentos Numeros 385
Awatar użytkownika
Gizzy

Has thanked: 12 times
Been thanked: 37 times

Postautor: Jarecki202 » środa 18 mar 2020, 16:22

Witam :hapy
Używam tego kasku (NEOTEC II) od kwietnia 2019. Przejechałem w nim około 7 tyś. km. Kupiłem go z dedykowanym zestawem SENA. Uważam, że lepszego wyboru nie mogłem zrobić!
Miałem przed zakupem jednak jeden warunek który musiał spełnić ten kask: ponieważ muszę używać okularów do jazdy - musi być wygodnie !!!!!
I jest moi drodzy, i to mało powiedziane. Ponieważ nikt jeszcze o tym nie pisał, wiec uznałem że można o tym fakcie napisać. Kask bardzo wygodny, cichy o bardzo dobrej wentylacji!
Następna sprawa to zestaw głośnomówiący SENA. Bardzo dobrze zgrany z NAVIGATOREM V oraz telefonem. Bardzo czysto odbiera rozmowy telefoniczne ( można spokojnie rozmawiać z podniesioną szczęką kasku) Bardzo selektywny jeśli chodzi o rozmowy z kompanami podróży. Wszyscy chwalą jakość i czystość przeprowadzanych rozmów. Zestaw spokojnie wytrzymuje 9 godzin pracy.
Polecam kask wszystkim "okularnikom"
Jarecki202

Been thanked: 0 time

Postautor: koala » poniedziałek 23 mar 2020, 12:45

Jakim moto jezdzisz?
-------------
K1200S - 2007
koala

Been thanked: 0 time

Poprzednia

Wróć do Recenzje ubrań/kasków/akcesoriów itp.