BMW Navigator VI

Kupiłeś coś ciekawego i chcesz podzielić się opinią na ten temat - tu możesz to zrobić.

Moderatorzy: Grzesiek, Tank

Re: BMW Navigator VI

Postautor: Tank » poniedziałek 24 cze 2019, 20:01

Ja tam jestem nią zachwycony. Wczoraj mnie przez Kaszuby takimi szlakami przeprowadxila, ze nawet lokalesi ich nie znają. Prawdziwa nawigacja adventure! [emoji16]

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka
It's a Long Way to Tipperary...
Awatar użytkownika
Tank

Has thanked: 1 time
Been thanked: 15 times

Postautor: niewiem » poniedziałek 24 cze 2019, 20:11

Tank pisze:Ja tam jestem nią zachwycony. Wczoraj mnie przez Kaszuby takimi szlakami przeprowadxila, ze nawet lokalesi ich nie znają. Prawdziwa nawigacja adventure! [emoji16]

No i wszystko byłoby super gdyby to zrobiła na twoje wyraźne życzenie bądź ustawienie krętych, gruntowych czy cokolwiek.
A ona to robi cały czas :-)
niewiem

Postautor: Mystik » wtorek 25 cze 2019, 08:07

Grzegorz pisze:Nie będę pisał listów :hapy
Za taką kasę to jakaś porażka a nie nawigacja - moje subiektywne zdanie.

Tez tak uważam. Najgorzej, że uchwyt jest dedykowany w BMW i nie przeskoczysz.
Ale cieszę się, że po długich bojach wybrałem TT550, bo jakkolwiek nie ma wszystkich funkcji Garmina, ale działa tak jak ja chcę :)
Mystik

Been thanked: 0 time

Postautor: aadamuss » wtorek 25 cze 2019, 09:05

Przy ustawieniu na krótszy droga i unikanie autostrad i dróg płatnych Garmin sam z siebie prowadzi już ciekawymi drogami. Czasami tylko stara się skracać jakimiś bez sensu małymi drogami ale wtedy to widać na navi, że tylko ścina jakiś zakręt i można jechać dalej a za chwilę przeliczy. Da się polubić :-)
Awatar użytkownika
aadamuss

Has thanked: 0 time
Been thanked: 4 times

Postautor: Tank » wtorek 25 cze 2019, 10:30

Tak wlasnie mam ustawione i wlasnie za to go lubiè.:)

It's a Long Way to Tipperary...
Awatar użytkownika
Tank

Postautor: Marc » wtorek 25 cze 2019, 14:55

Cześć wszystkim, nie czytałem całego wątku, ale jak tylko zobaczyłem na tym forum temat p.t. "Nav VI", to mi oczy musztardą zaszły. Nav VI to taki niewypał, że szkoda gadać.. ja mam drugą jednostkę, pierwsza dostała pier$*)#@, zaczęła się restartować, klikać sobie sama po ekranie, raz zaliczyła freeze na godzinę (nic nie zrobisz, padło i tyle). Wszystko to w środku Grecji, jednak warto mieć backup wszystkiego.

Pierwsza nawigacja restartowała się regularnie na obwodnicy Wiednia, serio, za każdym razem, w tym samym miejscu. Później przyszedł jakiś update, problem zniknął - ale ta druga jednostka znowu robi to samo :-) Wspaniałe urządzenie. O mniejszych wkurwiaczach lepiej nie wspominać, spróbujcie ułożyć bardziej skomplikowaną trasę, np. dodać punkt w środku i spróbować rozróżnić go spośród punktów typu 57, Road, 22 oraz 13. O prędkości działania także lepiej przemilczeć, u mnie to działa jak 386 25Mhz. Najbardziej lubię interakcję z klawiaturą (lagi po 2-3 sekundy od naciśnięcia literki) oraz przerysowywanie mapy przy zoomowaniu - bajka.

Strasznie żałuję, że przed zakupem tego szajsu nie pobawiłem się tym w salonie, ponieważ JEDYNYM ficzerem, który jest wart czegokolwiek, to integracja z kółkiem przy manetce - fajnie się przybliża i oddala. To wszystko. Drugi raz bym nie kupił za żadne pieniądze.

BTW bym zapomniał, najlepszy ficzer: ustawiasz dokąd chcesz jechać, i od razu chcesz podejrzeć trasę, prawda? Zapomnij, najpierw klik w ekran, potem dwa kliknięcia, żeby odwróciło północą do góry (oczywiście chrupie przy animacji tego wszystkiego, bo czemu miało by działać szybko?) i dopiero wtedy można oddalić mapkę, żeby zobaczyć, czy trasa jest odpowiednia. Genialne, widać, że ktoś to dobrze testował.
Marc

Postautor: niewiem » wtorek 25 cze 2019, 17:49

Rozszyfrowałem problem bardzo powolnego importowania trasy przygotowanej w BaseCamp!

Otóż trasy stworzone w BaseCamp na starszej niż aktualna mapie (pomimo, że mapy są oczywiście takie same) importują się bardzo powoli.

Dokładnie ta sama trasa przygotowana za pomocą "Duplikuj" w BaseCamp, ale ponownie przeliczona w BaseCamp (za pomocą przycisku "Przelicz") importuje się bardzo szybko. Przeliczenie oczywiście nic nie zmieni, ale jak widać coś Nav6 boli podczas importu.
niewiem

Postautor: MaciejM » wtorek 25 cze 2019, 23:07

Marc pisze:(...).

BTW bym zapomniał, najlepszy ficzer: ustawiasz dokąd chcesz jechać, i od razu chcesz podejrzeć trasę, prawda? Zapomnij, najpierw klik w ekran, potem dwa kliknięcia, żeby odwróciło północą do góry (oczywiście chrupie przy animacji tego wszystkiego, bo czemu miało by działać szybko?) i dopiero wtedy można oddalić mapkę, żeby zobaczyć, czy trasa jest odpowiednia. Genialne, widać, że ktoś to dobrze testował.

A to nie można od razu ustawić mapy północą do góry? Tak bardziej naturalnie jest.
Ja tam jestem bardzo zadowolony z Navi 6. Nawet te jego dziwactwa przy wyznaczaniu trasy mi nie przeszkadzają.

A tak w ogóle , to dzień dobry, Kolego. Najpierw byś do Powitalni zawitał, a nie od razu wylewał tutaj żale.
Maciej
Suzuki DL 650 V-Strom=>BMW R1200 GS
=>BMW R1200GS ADV '13 90 Jahre BMW Motorrad
BMW Klub Polska Motocykle karta nr 0366

Za dobre uczynki zawsze, kiedyś zostaniemy ukarani .....
Awatar użytkownika
MaciejM

Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Postautor: Marc » wtorek 25 cze 2019, 23:12

Być może dla Ciebie nawigacja w ustawieniu "północ zawsze na górze" jest naturalna, ale patrząc po tym, jak działa nawigacja w Google Maps, Apple Maps, czy gdziekolwiek indziej, jesteś wyjątkiem.

>Ja tam jestem bardzo zadowolony z Navi 6

Podziwiam.

>A tak w ogóle , to dzień dobry, Kolego. Najpierw byś do Powitalni zawitał, a nie od razu wylewał tutaj żale.

Żeby napisać posta "Witam", na którego nikt nie zwróci uwagi? Po co? :D
Marc

Postautor: Grzegorz » środa 03 lip 2019, 20:49

Hej!
Navigator VI po 6 tygodniach odjechał siną dal .... KATASTROFA a nie nawigacja! Wszystkie szczegóły możecie poczytać we wcześniejszych postach.
TT Rider 550 - rewelacja. Kóleczko już się nie przydaje ale jadę tam gdzie chce i po drogach jakich chce. Nie ma żadnego porównania i kosztuje połowę tego co to gó....

Jeżeli ktoś szuka odsprzedam Navi VI "od strzała".

Pozdro
G
Grzegorz

Postautor: Peet » wtorek 09 lip 2019, 15:33

Z tym zachwytem nad TT poczekaj do pierwszej jazdy w deszczu… jak krople zaczną Ci same przestawiać navi…

R1200 GS Adv '10 > R1200 GS Rallye Sport '18
Awatar użytkownika
Peet

Postautor: Mystik » wtorek 09 lip 2019, 17:09

Peet pisze:Z tym zachwytem nad TT poczekaj do pierwszej jazdy w deszczu… jak krople zaczną Ci same przestawiać navi…

Ja u siebie tego nie zauważyłem, a przejechałem już ładnych kilka tysięcy z tym sprzętem. Wyłączyłem jedynie obracanie automatyczne. Może to kwestia ustawienia czułości ekranu.

Jedyne zastrzeżenie mam do szybkości działania. W dobie wydajnych smartfonów, chcę mieć wszystko natychmiast, a tu tak nie do końca :D
Mystik

Postautor: peter78 » środa 10 lip 2019, 19:08

Poproszę o info. Załadowane mapy na sd z open Street map i działało w Polsce a w Rosji już nie widzi mimo iż kilka razy wkladalem i wyciągnąłem. Da się w VI jakiś reset zrobić?
Wayne Wolfman - jaki do jedzenia taki do pracy...
Awatar użytkownika
peter78

Postautor: Grzegorz » niedziela 14 lip 2019, 14:02

Dzięki za info o tych kroplach. Na razie jest wszystko ok!!!
Grzegorz

Postautor: Spili » środa 17 lip 2019, 13:44

Chcę skorzystać z szybszego wbicia punktu docelowego poprzez appkę na telefonie Smartphone Link i tam poprzez Foursquare.

No i jest du..a. Gdzie bym nie wpisał w Foursquare jakiegoś POI czy adresu to nie znajduje go bo nie jest w pobliżu aktualnego mojego miejsca.
Nie ma opcji wyszukania gdziekolwiek a TYLKO w okolicy.
Łatwiej i szybciej jest wpisać adres w appce na telefonie i wysłać go do NavVI niż wpisywać to samo z poziomu Navi.

Macie jakiś patent na to?
BEZPIECZNIE nie znaczy POWOLI...

BMW GTL '18
HONDA ST 1300 Pan European '02
Awatar użytkownika
Spili

Been thanked: 5 times

Postautor: aadamuss » środa 17 lip 2019, 13:55

Wpisuję miasto w aplikacji lub jakiś punkt i wysyłam. Ogólnie apka słabo działa. Czasami nie znajduje dużych miast. Trzeba trafić. Mam wrażenie, że szuka tylko w pobliżu. pozdr adam
Awatar użytkownika
aadamuss

Been thanked: 4 times

Postautor: Spili » środa 17 lip 2019, 14:34

No właśnie o tym piszę.
Jestem w Katowicach i wpisuję np, Łódź i... nie znajduje bo nie jest w pobliżu...
Nigdzie nie można zmienić promienia wyszukiwania?
BEZPIECZNIE nie znaczy POWOLI...

BMW GTL '18
HONDA ST 1300 Pan European '02
Awatar użytkownika
Spili

Been thanked: 5 times

Postautor: Piterpan » piątek 18 paź 2019, 11:28

Zamieniłem właśnie Navigatora V na VI, wyczytałem na stronie BMW, że jest cos takiego jak „Przewodnik po naturze” obok instrukcji nawigacyjnych dostarcza dokładne opisy otoczenia. Gdzie to się znajduje ? Czy to tylko taka reklama :)
Piterpan

Poprzednia

Wróć do Recenzje ubrań/kasków/akcesoriów itp.