BMW Navigator V

Kupiłeś coś ciekawego i chcesz podzielić się opinią na ten temat - tu możesz to zrobić.

Moderatorzy: Grzesiek, Tank

Re: BMW Navigator V

Postautor: Jaskół » niedziela 22 kwie 2018, 22:07

Bilobil pisze:
starcraft pisze:
Jaskół pisze:Wracam z pytaniem.

Funkcja (Wyświetlanie następnego zwrotu)
Podczas gdy użytkownik podróżuje wyznaczoną trasą w lewym górnym rogu mapy wyświetlany jest podgląd następnego zwrotu, zmiany pasów lub innego manewru.
Ten podgląd pokazuje dystans do następnego zwrotu lub manewru oraz pas, którym należy jechać.

Niestety ta funkcja u mnie nie działa niezależnie czy jadę na 2 czy 4 kołach. Brak również komunikatów głosowych o planowanych zwrotach.
POMOCY :sos

Jaskół ja dzisiaj zrobiłem eksperyment.
Mamy zaplanowaną trase w alpy na czerwiec i teoretycznie robimy na google maps i potem przerabiam na GPX i pobieram w base camp jako ślad a potem przerabiam na trase i nazywam.
po włączęniu navi wchodzę w planowanie tras i tam mam tą co wgrałem.
No i wszystko super ale chciałem sprawdzić.
Dzisiaj zrobiłem krótką trase do rzeszowa przez wioski i wgrałem do navi.
Tak jak koledzy wyzej mówili wyłączyłem przeliczanie zeby jechać po konkretnej trasie.
wyjechałem ale musiałem zjechać na stacje po wache i żadnych komunikatów że zjechałem z trasy a byłem około 400 m od trasy.
W navi widziałem tylko obok różowy ślad i to była ta trasa.
No ale dojechałem do trasy i żadnych komunikatów - czy skręcić w prawo czy w lewo, czy zjechać z ronda pierwszym czy drugim zjazdem.
Po 15 minutach specjalnie znowu zjechałem z trasy i było to samo.
Ktoś wie o co chodzi ?
Wydaje mi się powinno pokazywać kolejne kroki oraz komendy głosowe bo jak sie zamyśle i zjade z trasy to może się zorientować po paru km
Co mam włączyć/wyłączyć żeby to kure.....two działało normalnie ???? :mur

Mam tez tak w V. Po ostatniej aktualizacji nie podaje komunikatów ani nie pokazuje drugiego okna ułatwiającego manewry. Jak zawróciłem z wyznaczonej trasy do domu tez nie pokazywało. Chyba muszę zrobić twardy reset.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Dzięki za zainteresowanie sprawą, niestety u mnie nadal bez zmian. Mam nadzieję że następna aktualizacja załatwi sprawę ...... chyba że macie inne pomysły?
Awatar użytkownika
Jaskół

Postautor: radiolog » poniedziałek 23 kwie 2018, 06:44

starcraft pisze:
Jaskół pisze:Wracam z pytaniem.

Funkcja (Wyświetlanie następnego zwrotu)
Podczas gdy użytkownik podróżuje wyznaczoną trasą w lewym górnym rogu mapy wyświetlany jest podgląd następnego zwrotu, zmiany pasów lub innego manewru.
Ten podgląd pokazuje dystans do następnego zwrotu lub manewru oraz pas, którym należy jechać.

Niestety ta funkcja u mnie nie działa niezależnie czy jadę na 2 czy 4 kołach. Brak również komunikatów głosowych o planowanych zwrotach.
POMOCY :sos

Jaskół ja dzisiaj zrobiłem eksperyment.
Mamy zaplanowaną trase w alpy na czerwiec i teoretycznie robimy na google maps i potem przerabiam na GPX i pobieram w base camp jako ślad a potem przerabiam na trase i nazywam.
po włączęniu navi wchodzę w planowanie tras i tam mam tą co wgrałem.
No i wszystko super ale chciałem sprawdzić.
Dzisiaj zrobiłem krótką trase do rzeszowa przez wioski i wgrałem do navi.
Tak jak koledzy wyzej mówili wyłączyłem przeliczanie zeby jechać po konkretnej trasie.
wyjechałem ale musiałem zjechać na stacje po wache i żadnych komunikatów że zjechałem z trasy a byłem około 400 m od trasy.
W navi widziałem tylko obok różowy ślad i to była ta trasa.
No ale dojechałem do trasy i żadnych komunikatów - czy skręcić w prawo czy w lewo, czy zjechać z ronda pierwszym czy drugim zjazdem.
Po 15 minutach specjalnie znowu zjechałem z trasy i było to samo.
Ktoś wie o co chodzi ?
Wydaje mi się powinno pokazywać kolejne kroki oraz komendy głosowe bo jak sie zamyśle i zjade z trasy to może się zorientować po paru km
Co mam włączyć/wyłączyć żeby to kure.....two działało normalnie ???? :mur
Jak wyłączysz przeliczanie to tak będzie, nie bedzie zadnych komunikatów, po czyms takim nawet jak wrócisz na trasę może przestać Ci pokazywać wskazówki. Najprościej trasę zakończyć i załadować ponownie, wybierajac jak zapyta punkt ostatni trasy, ważne zeby to zrobić będąc na trasie, bo inaczej policzy głupoty.
radiolog

Postautor: MarcinBest » poniedziałek 23 kwie 2018, 10:50

"....wybierajac jak zapyta punkt ostatni trasy" - na to też zwróć uwagę bo jak wybierzesz inna opcję to cię pociągnie do początku trasy.

marcin
R1200 GS LC A.D. 2017
R1200 GS DOHC
R1200 GS
F650GS Twin
Awatar użytkownika
MarcinBest

Postautor: starcraft » poniedziałek 23 kwie 2018, 13:57

Potestowałem troche wczoraj i faktycznie - bez przeliczania jak daje to pokazuje tylko linie. z włączonym przeliczaniem już jest normalnie ale trzeba dać sporo punktów pośrednich żeby nie głupiała
Nie sztuką łapać komary przednią szybą. Sztuka łapać je boczną.
Awatar użytkownika
starcraft

Postautor: starcraft » niedziela 29 kwie 2018, 10:39

Zrobiłem dzisiaj zgodnie z filmikami na Yt.
Najpierw wpisałem sporo punktów przez które chce przejechać, potem tym ołówkiem po kolei klikałem na te punkty.
W Base camp zrobiło mi trase. Zaimportowałem do navi a ten skurwiel podaje informacje że dałem 29 punktów pośrednich i musi podzielić tą trase na 3 częsci.
A zrobiłem 120 km tylko to co zrobić kiedy chce zaplanować szczegółowy przejazd 350 km ??
Awatar użytkownika
starcraft

Postautor: Jaskół » wtorek 22 maja 2018, 22:35

Sukces :yahooo

Funkcja (Wyświetlanie następnego zwrotu) podczas gdy użytkownik podróżuje wyznaczoną trasą w lewym górnym rogu mapy… DZIAŁA.
Komunikaty głosowe DZIAŁAJĄ. Pozostałe takie jak połączenie z telefonem i interphone DZIAŁAJĄ :ekstra
Zadzwoniłem za namową kolegi starcraft do serwisu Garmin gdzie uzyskałem podpowiedz:

1 format kartę pamięci z nawigacji
2 włączenie nawigacji – wybranie trybu „Głośność” – przytrzymanie palcem górnego prawego rogu ekranu przez około 5 s. – włączenie „Clear all user data”
3 Wgranie ponowne map przez Garmin Express
Awatar użytkownika
Jaskół

Postautor: arqs » środa 23 maja 2018, 19:53

Jako ciekawostkę podam że ostatnio Garmin mnie poprowadzić chciał przez poligon wojskowy na Podkarpaciu, typ trasy najkrótszy czas. Ciekawa przygoda się zapowiadała, jedynie pełen ładunek, i pasażerka powstrzymaly moją ciekawość (-;
Awatar użytkownika
arqs

Postautor: aadamuss » środa 23 maja 2018, 22:13

miałbyś najkrótszy czas przejazdu pod ostrzałem :-)

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
aadamuss

Postautor: Kojot » czwartek 24 maja 2018, 05:10

U nas i tak wojsko amunicji nie dostaje a kałachy mają z gumy ;)
BMW R1200GS K25 '08
Adventure is not defined by a place or a time, but an attitude.

...................N°432.....................
Obrazek
Awatar użytkownika
Kojot

Postautor: Tank » czwartek 24 maja 2018, 08:12

Tylko WOT.

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka
Obrazek It's a Long Way to Tipperary...
Awatar użytkownika
Tank

Postautor: starcraft » czwartek 24 maja 2018, 19:49

Kolejne pytanie, zaprojektowałem 11 dni w alpach w base campie i podczas importu z karty do urządzenia nie zaimportowało mi 2 tras. W przypadku jednej pokazuje się komunikat - trasa zostanie zaimportowana kiedy urządzenie bedzie bliżej lokalizacji - a druga zrobi się na kilka % i komunikat - nie można zaimportować mapy.
Nie wiem o co chodzi, trasy są podobnej długości i wszystkie poi zamieniłem na punkty przestrzenne bez powiadamiania wiec niby takie same.

Drugi problem jaki zauważyłem - planowana trasa we włoszech ale nocleg mamy w austri i podczas przechodzenia na teren austri mapa robi się jakby kwadratowa bardzo mało dokładna i dopiero kliknięcie na zakładke "mapa" i zmiana na np mapa z urządzenia mapa austri robi się idealnie dokładna ale włochy właśnie robią się jakaś dziwna.
Chyba w miare dokładnie opisałem ale jak ktoś miał tak jak ja to na pewno to zauwazył.
Ciekawi mnie dlaczego prowadząc trase np; włochy - szwajcaria jest ok a włochy - austria już jest dziadostwo

Pomóżcie bo już wkrótce bede się tam wybierał i pasuje mieć w 100 % mapy wgrane
Awatar użytkownika
starcraft

Postautor: Tank » czwartek 24 maja 2018, 19:56

Podejrzewam, ze ma to zwiazek z tym, ze mapy 2018. skladają sie z dwoch czesci- Europe north i south. I pewnie linia podzialu wypada własnie na granicy A/IT. Swoją drogą wgrywaj do nawigacji ślady (tracki) a nie trasy, bo zginiesz, a Twą dopieszc, oną marszrutę szybko szlag trafi.

Awatar użytkownika
Tank

Postautor: starcraft » czwartek 24 maja 2018, 20:46

Jak zamienić teraz trase na ślad ??

Już zamieniłem tylko teraz sie zastanawiam jak podczas importu do urządzenia pobrać ślady a nie trasy
Awatar użytkownika
starcraft

Postautor: starcraft » czwartek 24 maja 2018, 20:59

starcraft pisze:Jak zamienić teraz trase na ślad ??

Już zamieniłem tylko teraz sie zastanawiam jak podczas importu do urządzenia pobrać ślady a nie trasy

Usunąłem wszystkie trasy i znalazłem jak zaimportować ślady, ech słaby jestem w tych urządzeniach
Awatar użytkownika
starcraft

Postautor: radiolog » czwartek 24 maja 2018, 21:22

Tank pisze:Podejrzewam, ze ma to zwiazek z tym, ze mapy 2018. skladają sie z dwoch czesci- Europe north i south. I pewnie linia podzialu wypada własnie na granicy A/IT. Swoją drogą wgrywaj do nawigacji ślady (tracki) a nie trasy, bo zginiesz, a Twą dopieszc, oną marszrutę szybko szlag trafi.

Nie do końca bym się zgodził, mając ślad nie działają żadne nawigacyjne wskazówki w navigatorze, musisz patrzeć czy jesteś na trasie,czy poza.
Natomiast mając ślad, możesz z niego utworzyć trasę, która będzie wyglądała jak zaplanowałeś, bylebyś wyłączył autoprzeliczanie.
Ostatnio najwygodniej dla mnie tworzy się trasy w google maps , tworzę z niego ślad przy użyciu gpsvisualizera i potem w basecampie przerabiam ślad na trasę, którą wgrywam do V.
radiolog

Postautor: starcraft » czwartek 24 maja 2018, 21:39

no własnie zauważyłem że ślady to tylka linia bez wskazówek wiec trzeba przerobić na trase i wyłaczyć autoprzeliczanie ale wtedy trzeba dodać sporo punktów przestrzennych ponieważ dając albo krótszą trase albo szybszą to wtedy głupieje i czasami proponuje jakieś dziwne rozwiązania
Awatar użytkownika
starcraft

Postautor: Tank » czwartek 24 maja 2018, 21:43

Dlatego ja preferuję sldady. :)

Awatar użytkownika
Tank

Postautor: radiolog » czwartek 24 maja 2018, 23:11

Tank pisze:Dlatego ja preferuję sldady. :)

Najlepsze są zapachowe, ale to trzeba być owczarkiem
radiolog

Postautor: Tank » czwartek 24 maja 2018, 23:22

Myslę, ze wiem do czego pijesz.

Awatar użytkownika
Tank

Postautor: starcraft » piątek 25 maja 2018, 06:55

Jest już poprawa. Skasowałem z urządzenia wszystkie trasy, wgrałem ślady i przekształciłem je w trasy no i wczytało mi tym razem te dwie trasy
To urządzenie rządzi sie swoimi prawami które chyba całe zycie bedziemy odkrywać :)
Awatar użytkownika
starcraft

Postautor: radiolog » piątek 25 maja 2018, 07:08

Tank pisze:Myslę, ze wiem do czego pijesz.

To była złota myśl Piotrusiu, w ogóle nie piłem do niczego
radiolog

Postautor: Chudy » piątek 25 maja 2018, 12:25

kurczę, czytam ten wątek i aż strach się bać, bo stałem się świeżo upieczonym na wolnym ogniu, posiadaczem Zumo 396, ani się chwalę ani żalę, ale dreszcz ogarnia to wszystko o tych trasach, śladach, czytając...
Awatar użytkownika
Chudy

Postautor: Kojot » piątek 25 maja 2018, 13:49

Bo nasze urządzenia są bardzo prymitywne (sam posiadam zumo 660) więc możliwości niewiele....problemów związanych z tym też niewiele ;)
BMW R1200GS K25 '08

Obrazek
Awatar użytkownika
Kojot

Postautor: Tank » piątek 25 maja 2018, 14:41

Garmin to wspaniala nawigacja adventure! Zapewnia nieprzerwane odnajdywanie nowych drog i szlakow, o ktorych bys nawet nie pomyslał i permanentny zastrzyk adrenaliny związany z tym, ze nie bedziesz nigdu dwa razy hechal tą samą drogą. ;)
Jednoczesnie ze wszystkich chyba dostepnych na rynku ma najwieksze mozliwosci nie pobłądzenia w czarnej d... i stal się standardem do tworzenia wlasnych map, tras, i sladów i ich wymiany/udostepniania.

Awatar użytkownika
Tank

Postautor: ParaGrzegorz » piątek 25 maja 2018, 18:11

Tank pisze:Garmin to wspaniala nawigacja adventure! Zapewnia nieprzerwane odnajdywanie nowych drog i szlakow, o ktorych bys nawet nie pomyslał i permanentny zastrzyk adrenaliny związany z tym, ze nie bedziesz nigdu dwa razy hechal tą samą drogą. ;)
Jednoczesnie ze wszystkich chyba dostepnych na rynku ma najwieksze mozliwosci nie pobłądzenia w czarnej d... i stal się standardem do tworzenia wlasnych map, tras, i sladów i ich wymiany/udostepniania.

Oto właśnie chodzi w tej nawigacji, pozwala odkrywać dawno zapomniane zakątki. Na moto ok, ale w aucie czasami może być niespodzianka.

Pozdrawiam, z moich 2ch kółek.
Pozdrawiam

............................
Obecnie: R1200GS
Wcześniej: Simson, DL650
Awatar użytkownika
ParaGrzegorz

Postautor: Kojot » sobota 26 maja 2018, 05:55

Ja ostatnio przełączyłem Garmina na trasy kręte. Wygląda to bardzo fajnie teraz.
BMW R1200GS K25 '08

Obrazek
Awatar użytkownika
Kojot

Postautor: Tank » sobota 26 maja 2018, 07:28

Zwłaszcza jak zdarzy Ci się do miasta wjechac. :)
Swego czasu, po nabyciu V-tki, postanowiłem przetrstowac tą opcję na trasie Zgierz - Kutno ( 50km drogi prostej jak strzała). Nadłozyłem 20 km, nadal prostymi drogami, po to, by przejechac przez JEDEN zakret w lewo, oznaczony znakiem "niebezpieczny (oczywiscie moznaby pojechac do Kutna inaczej, moze nie jakimis winklami, ale na pewno bardziej" kręto" niz Garmin wytyczył) . Za to gdy juz wjechalem do wielkiego miasta Kutno, to wrecz przez parkingi mnie prowadził, bylebym za długo prosto nie jechał.:)
Poza tym bardzo fajna opcja:)

Awatar użytkownika
Tank

Postautor: Kojot » sobota 26 maja 2018, 07:49

Nie ma to jak samemu sobie tworzyć trasy w BaseCamp :)
BMW R1200GS K25 '08

Obrazek
Awatar użytkownika
Kojot

Postautor: radiolog » sobota 26 maja 2018, 08:38

Kojot pisze:Nie ma to jak samemu sobie tworzyć trasy w BaseCamp :)
Też tak myślałem, ale to bardzo upierdliwy sposób, w google maps i potem do basecamp i wiele szybsze
radiolog

Postautor: Kojot » sobota 26 maja 2018, 08:47

Spróbuje dzisiaj bo fakt faktem modelowanie tras w Google Maps jest bajecznie proste.
BMW R1200GS K25 '08

Obrazek
Awatar użytkownika
Kojot

PoprzedniaNastępna

Wróć do Recenzje ubrań/kasków/akcesoriów itp.