Świece zapłonowe

Sprawy techniczne związne z modelami serii R, czyli wszystkie boxery: GS, GS ADV, GS LC, GS ADV LC, R, S, RS, RT, C, CL...

Moderatorzy: Grzesiek, Tank

Świece zapłonowe

Postautor: Adam50 » niedziela 09 lut 2020, 07:37

Witam wszystkich serdecznie.Jestem nowym użytkownikiem forum,mam na imię Adam jestem posiadaczem BMW R1200 GS K25 rocznik 2006. Chciałbym się kolegów zapytać czy mogę użyć świec zapłonowych do swojego moto o symbolach; YR6LDE-GS4 Bosch Super Spark Plug .Kupiłem te świece szybciej niż pomyślałem a można było sprawdzić przecież w specyfikacji motocykla.Ale już za puznio,pieniądze wydane pozostało pytanie.
Czy mógłbym liczyć od kolegów na odpowiedz?? Pozdrawiam Adam.
Adam50

Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Świece zapłonowe

Postautor: pm2z » niedziela 09 lut 2020, 17:01

Nie chce mi się teraz porównywać modelu świec, które masz z tymi, które powinny być, ale:
jeśli mają inny gwint i/lub średnicę, to nie wkręcisz ich w gniazdo,
jeśli mają inną długość to inaczej będzie wyglądało spalanie mieszanki (a w skrajnej sytuacji tłok uderzy w świecę),
jeśli mają inną wartość cieplną, to silnik nie będzie pracował tak jak powinien, a świeca szybciej padnie; odchylenie w wartości cieplnej o 1 stopień w oznaczeniu producenta nie powinno jednak dać żadnych negatywnych skutków

reasumując: kup właściwe świece ;)
pm2z

Has thanked: 36 times
Been thanked: 9 times

Postautor: bunia » czwartek 13 lut 2020, 14:37

Kasa wydana na niewłaściwe świece na pewno nie będzie zmarnowana, przy odrobinie inwencji jakoś je zagospodarujesz https://allegro.pl/oferta/wieszak-scien ... 7932539147
bunia

Has thanked: 1 time
Been thanked: 0 time

Postautor: KRZYSZTOF » wtorek 18 lut 2020, 18:56

Witam Adamie na naszym forum.
Proszę Cię następnym razem o poszukiwanie odpowiedzi na ten temat w dziale naszego forum
"Garaż - seria R
Sprawy techniczne związne z modelami serii R, czyli wszystkie boxery: GS, GS ADV, GS LC, GS ADV LC, R, S, RS, RT, C, CL..."
Tam poszukaj odpowiedzi lub ją tam zadawaj.
W skrócie takie powinieneś kupić:
https://www.realoem.com/bmw/enUS/part?i ... 2127728634
czyli NGK -DCPR8EKC
Pozdrowionka.
BMW Klub Polska Motocykle
Agent" 006" :diabel
BMW R1200 RT LC
Ducati Multi 1200 PP
KRZYSZTOF

Been thanked: 2 times

Postautor: zbigniew gołowicz » wtorek 18 lut 2020, 19:41

YR6LDE Bosch jest odpowiednikiem
NGK DCPR8EKC.

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka
Moje wyjazdy i naprawy
Bez opisu niech zdjęcia bronią sie same

https://plus.google.com/u/0/photos/1088 ... 627/albums
zbigniew gołowicz

Has thanked: 12 times
Been thanked: 67 times

Postautor: deryl » wtorek 18 lut 2020, 20:32

Simson. W.F.M. Junak. Jawa. M.Z. Hondy :heart - VF750F, Cb 750 ,Cbx 1000 , Cbr 1000, 2 x RR Fire Blade ,2 x CBR 1100 XX Blackbird , :haft BMW 1600 gt .

Obecnie .
:hapy LT 1200 K
deryl

Been thanked: 1 time

Postautor: BMW-YES-YES! » wtorek 18 lut 2020, 20:40

Czy był jakiś istotny powód zakupu nowych - czy jedynie przebieg starych? Ot tak pytam bo na swoich (zakupiłem moto z przebiegiem ~31000km) bez zmiany na inne dobijam do 90 000 km brutto (czyli sam zrobiłem ok. 60 000 km) i nic się nie dzieje co by wskazywało na konieczność wymiany...
"Z każdym dniem rośnie liczba tych, których-aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści - musisz całować w doopę i zapalać im szabasowe świece." "By dowiedzieć się kto wami rządzi sprawdźcie kogo nie wolno wam krytykować”!Voltaire
Awatar użytkownika
BMW-YES-YES!

Been thanked: 15 times

Postautor: deryl » wtorek 18 lut 2020, 22:08

Świece działają do puki dopóty np. izolator nie pęknie i zrobi kaszankę w cylindrze - przebiegi 100 tyś to zapewne nie rekord . Ale na wielu stronach w necie możemy doczytać o konsekwencjach przedłużania w nieskończoność żywota świec .

Objawia się to między innymi zwiększeniem zapotrzebowania na paliwo i spadkiem mocy – uszkodzeniem poprzez niedopalenie benzyny sondy lambda itd. itp.

Może takie zdarzenia będą podpowiedzią na zadane pytanie przez BMW-YES-YES! .

Gdy swego czasu zakupiłem ‘’ salonową szlifierkę , za Odrą ‘’- warunkiem gwarancyjnym było robienie przeglądów w ich serwisie .

Dlaczego taki reżim ? – to dłuższa opowieść - w skrócie - sprzęt był przed sprzedażom - tuningowany / modyfikowany - pod zamawiającego.

Nawinąłem nim 70 tyś i po 30 tyś jak i po 60 tyś w ramach obowiązkowego serwisu wymieniano komplet świec z kompletem ‘’okablowania’’.

Podobnie sprawy ‘’świecowe’’ mają się z salonowymi puszkami - typu BMW M5 czy JEEP SRT - co 30 tyś wymiana ale tu tylko świec .
Simson. W.F.M. Junak. Jawa. M.Z. Hondy :heart - VF750F, Cb 750 ,Cbx 1000 , Cbr 1000, 2 x RR Fire Blade ,2 x CBR 1100 XX Blackbird , :haft BMW 1600 gt .

Obecnie .
:hapy LT 1200 K
deryl

Been thanked: 1 time

Postautor: mave » środa 19 lut 2020, 00:04

....podobnie jak w innych markach pojazdów ( nie tylko BMW5 :hapy) jest podany przebieg po którym należy wymienić świece, np. Suzuki B King, Hayabusa - co 12 tyś km, w GS co 20 tyś, to tak jak z olejem płynem hamulcowym... ale oczywiście można nie zmieniać aż świeca ( świece ) odmówią posługi zdala od ludzkich osiedli :hapy a co gorsza np. podczas wyprzedzania :chok
Krzysiek
Suzuki B-King i BMW R 1200 GS
Honda Hornet 600
Suzuki DR 650 RSE
MZ ETZ 250
Romet 50
Awatar użytkownika
mave

Has thanked: 1 time
Been thanked: 16 times

Postautor: BMW-YES-YES! » środa 19 lut 2020, 15:56

Pęknięcie porcelanki świecy z dalszymi doniosłymi tego konsekwencyjami to zaiste chyba rzadszy przypadek niż uderzenie meteorytem w czoło więc chyba należy je zaliczyć do tych z gatunku "główna wygrana w Eurojackpot...". Inne wyłuszczone ewentualności świec awaryjności - owszem, częstsze są, ale kto wozi ze sobą komplet nówek żadna zguba iskry z dala od cywilizacji mu nie straszna... :crazy :crazy Ja postanowiłem jeździć na swoich świecach "do odkazu" - nie z uwagi na oszczędności (nówek mam dwa komplety..."kto ma telo co jo"?) ale dla eksperymentu ile wytrzymają - one ze mną albo ja z nimi. :haha :haha
"Z każdym dniem rośnie liczba tych, których-aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści - musisz całować w doopę i zapalać im szabasowe świece." "By dowiedzieć się kto wami rządzi sprawdźcie kogo nie wolno wam krytykować”!Voltaire
Awatar użytkownika
BMW-YES-YES!

Been thanked: 15 times

Wróć do Garaż - seria R