dorabianie kluczyków w r100r

Sprawy techniczne związane z nieco starszymi modelami BMW.

Moderatorzy: Grzesiek, Tank

dorabianie kluczyków w r100r

Postautor: mazerath » sobota 18 sty 2020, 13:36

Hej,
zagubiłem klucze do bmw r100r a z uwagi na głęboką modyfikację wyjęcie stacyjki jest znacznie utrudnione. Czy kluczyki można dorobić na podstawie zamka w korku wlewu paliwa ewentualnie po zamku zamykającym kanapę. Pan od stacyjek w płocku twierdzi że wkładka w korku jest krótsza niż ta w stacyjce i na jej podstawie się nie da.
Czy ASO BMW na podstawie VIN jest w stanie dorobić klucze i jaki jest tego koszt.
mazerath

Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: dorabianie kluczyków w r100r

Postautor: mony » sobota 18 sty 2020, 14:30

zadzwoń do aso i będziesz wiedział ...
mony
mony

Been thanked: 11 times

Postautor: BE..RLINczyk » poniedziałek 20 sty 2020, 17:02

powiedz panu w Plocku,ze sie myli.Wszystkie 4 cylindry sa identyczne otwierane jednym kluczem o ile wczesniej pan z Plocka lub....Pcimia nie chcial tego ulepszyc.
ps.4 cylindry to jest mniemane : stacyjka, korek baku,zamek glowki ramy i zamek kanapy, poza tym w service BMW(przynajmniej w Germani) po okazaniu orginalnego Brief i dowodu wlasnosci dorabiaja Ci klucze na poczekaniu.
Awatar użytkownika
BE..RLINczyk

Been thanked: 0 time

Postautor: mave » poniedziałek 20 sty 2020, 22:14

...nie wiem jak jest w BMW ale dorabiałem w Suzuki DR, w stacyjce było 7 zapadek, ale w zamku korka wlewu były tylko pierwsze 5 a w zamku siedzenia 4 ostatnich czyli w obydwu zamkach dwie środkowe się nakladały, po takim zestawieniu obydwu zamków ( zapadek) dorobiłem kluczyk do stacyjki. Trzeba by to zobaczyć jak to jest w BMW :hapy

p.s - chyba coś w tym jest że nie można dorobić klucza na podstawie jednego zamka ale mając obydwa... mnie się udało w Japońskiej maszynie :crazy
Krzysiek
Suzuki B-King i BMW R 1200 GS
Honda Hornet 600
Suzuki DR 650 RSE
MZ ETZ 250
Romet 50
Awatar użytkownika
mave

Has thanked: 1 time
Been thanked: 16 times

Wróć do Garaż - 2V i weterany