Zakup BMW które wybrać

Sprawy techniczne związane z nieco starszymi modelami BMW.

Moderatorzy: Grzesiek, Tank

Zakup BMW które wybrać

Postautor: bmwcenter » piątek 15 lis 2019, 17:05

Panowie proszę podpowiedzieć w co sie pakować w który model i czym się różnią.
Których się wystrzegać i na co zwracać uwagę który model najbardziej udany .
Chciałem kupić gotowego cafe racera ale chyba jednak nie kupię bazę i sam się pobawię w troszkę innym stylu.
Chcę coś mniejszego zwrotnego na co dzień.

BMW k 100 1981
BMW R 100 RS
BMW r80 1985

Dzięki za porady
bmwcenter

Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Zakup BMW które wybrać

Postautor: jp.g » piątek 15 lis 2019, 21:55

Wiem że nie ma temat ale kup boxera i zrób stan fabryczny+ inaczej skończy na śmietniku
R1100GS, R1100R obecnie R1200GSA
Awatar użytkownika
jp.g

Been thanked: 3 times

Postautor: BE..RLINczyk » sobota 16 lis 2019, 13:59

odnoszę wrażenie ze kolega pomylił trochę fora. Cos małego, zwinnego na miasto to tylko elektro Roller. Choć nie wykluczone ze beema bedzie takie tez robić w najbliższych dniach.
Awatar użytkownika
BE..RLINczyk

Postautor: mony » sobota 16 lis 2019, 14:17

...oj ma czas do namysłu ...
... mosze take ... ?
https://www.bmw-motorrad.pl/pl/experien ... t-100.html
take mom koncepcyję ...
:roll:
mony
mony

Been thanked: 8 times

Postautor: tomek70 » sobota 16 lis 2019, 17:53

mony jeżeli chodzi ci o kierowcę, to bardzo fajna koncepcja. :good
gs12
tomek70

Been thanked: 1 time

Postautor: fryta » sobota 16 lis 2019, 18:51

Kup cegłę k100 i tnij!!! tych chociaż nie szkoda jak projekt się nie uda :)
"Hosanna na wysokości osi ....."
R100 GS PD
Awatar użytkownika
fryta
..

Postautor: bmwcenter » sobota 16 lis 2019, 21:19

Dzięki za odp
Miałem osiołka to szkoda ciąć , tych niby też ale jakoś mi mniej żal :)
Naprawdę można fajny projekt zrobić i odratować sprzęt troszkę w innym stylu.
K100 jakoś wydaje mi się za masywna .
bmwcenter

Postautor: corroner » sobota 16 lis 2019, 23:08

Ja poprę kolegę jp.g. Kup boxera i zrób na cacko bez przeróbek . I tak będzie wyjątkowy . Co do modelu , R 850 R . Dlaczego ? Bo to udany motocykl w rozsądnych pieniądzach i można znaleźć egzemplarze mniej zjechane niż np.1100 R . Motocykl uniwersalny , wyjątkowy . Jak kupisz z szybą i kuframi , polecisz nim na koniec świata i z powrotem .gdyby przyszła Ci ochota żeby skrócić tył i przerobić na cafe racera zawsze możesz kupić tylną ramę i wrócić do oryginału . Osobiście uważam że model po 97r. jest fajniejszy . Znaczek BMW i wystające na boki cylindry przykuwają uwagę a motocykle w klasycznej lini są ciągle na topie . Poza tym nie ma problemu z częściami do tego motocykla a podstawowy serwis zrobisz sam .
corroner

Postautor: bmwcenter » niedziela 17 lis 2019, 10:23

Hm nigdy o nim nie myślałem masywny się wydaje a tak z ciekawości jak z awaryjnością?
bmwcenter

Postautor: corroner » niedziela 17 lis 2019, 10:29

Jest masywny ale prowadzi się dobrze. Jeśli kupisz zadbaną sztukę to nie będziesz wiedział co to awaria motocykla.
corroner

Postautor: Wódz » niedziela 17 lis 2019, 11:48

R850R masywny?!? :shock:

To jest malutki motocykielek przecie. Takie pierdzikółko. Szukasz małeg starszego BMW to nic mniejszego nie wyszukasz. Jedynie z tą zwrotnością tu nie będzie najciekawiej, bo te starszawe boksery trochę nie są ideałami i jazda wymaga nauki ze względu na efekt przenoszenia pracy przeciwsobnej silnika na tor jazdy. Tu rzędówki będą mniej problemowe,ale za to bardziej się w nich "czuje" wiotkość przedniego zawiasu.

Ps. Z leciwymi Baśkami (wszystkimi) jest ten problem że zadbane kosztują. Więc wybij sobie od razu i to MOCNO z głowy że kupisz tanio ładny zadbany egzemparz! Więc jak chcesz mieć to o czym ci pisał powyżej kolega, czyli bezawaryjność, to szykuj większą kupkę szmalu niż na najtańsze sztuki z Otomoto :twisted:
https://youtu.be/bmLuHaR1qw0"

Srali muchi IDZIE ZIMA, Moturzyści do klawiatury!
Awatar użytkownika
Wódz

Has thanked: 1 time
Been thanked: 17 times

Postautor: bmwcenter » czwartek 21 lis 2019, 07:48

Mam na oku BMW r80 1986 w DE na co zwrócić uwagę na jakie elementy w tym sprzęcie ? jakie ma bolączki ? Czym się różnica te z oznaczeniem RT?
W fajnym stanie wizualnym więc pozostanę przy org chyba :)
bmwcenter

Postautor: Gizzy » czwartek 21 lis 2019, 11:16

R - golas
RT - turystyk, czyli ma owiewki i bardziej komfortowy w trasy
S - sport
RS - taki trochę sport, trochę golas, trochę turystyk
GS - błoto, krzaki i patyki na off

Wysłane z pośrodku niczego
W opinii ważnych ludzi: Forumowy Idiota. Samoocena: Nieustannie w drodze do Szczaworyżu.
F800GT->MTS 1200S DVT, R1100S
Ceterum censeo Carthaginem delendam esse [abym nie musiał na koniec każdego postu dopisywać] ;)
Tajnos Agentos Numeros 385
Awatar użytkownika
Gizzy

Been thanked: 7 times

Postautor: bmwcenter » czwartek 21 lis 2019, 22:14

Dzięki wszystko jasne
Na co zwracać uwagę jakie mają bolączki ? one wszystkie na kopa i rozrusznik do jakiego roku?
bmwcenter

Postautor: Gizzy » czwartek 21 lis 2019, 23:49

Jakie bolączki, skoro chcesz ciąć na cafe... A jak nie chcesz ciąć, to najpierw powiedz, jaki styl motoRcyklizmu Cię kręci? W zasadzie wszystko masz w symbolach, co gdzie, jak itp itd.
W opinii ważnych ludzi: Forumowy Idiota. Samoocena: Nieustannie w drodze do Szczaworyżu.
Ceterum censeo Carthaginem delendam esse [abym nie musiał na koniec każdego postu dopisywać] ;)
Awatar użytkownika
Gizzy

Postautor: bmwcenter » piątek 22 lis 2019, 08:54

Pytam o silnik inne elementy na co zwrócić uwagę na jakie bolączki cierpiały i w który rocznik sie pchać.
Bo model to wiadomo kwestia gustu.
bmwcenter

Postautor: Gizzy » piątek 22 lis 2019, 08:58

Silnik imho w tej sytuacji bez znaczenia, one są stare-jare-pancerne, nie jak współczesne z toną elektroniki i testowane na użytkownikach końcowych. Jak już chcesz ciąć, to jak wyżej - bierz K, nie będzie szkoda jak wyjdzie z tego projektu ostatecznie nie podobająca Ci się wydumka.

Wysłane z pośrodku niczego
Awatar użytkownika
Gizzy

Postautor: jcb » piątek 22 lis 2019, 10:17

W sumie to takie dość dziwne założenia sobie przyjałęś. Dlaczego akurat BMW ? Gdybyś zawęził temat do bokserów to jeszcze bym zrozumiał bo specyficzny wygląd i takie tam. Ale seria K poza techniką ukrytą wewnątrz to jakoś specjalnie się nie wyróżnia na tle innych marek.

Gdyby pytanie dotyczyło Mercedesa to pewnie zastanawiałbyś się nad modelem z zakresu od Actrosa do SLR.

Wszystkie motocykle o których mowa powyżej bardzo się różnią między sobą w odczuciach z jazdy. Więc warto się choć przymierzyć do motocykla siadając na nim. Podejmując decyzję na podstawie tej dyskusji możesz się mocno rozczarować i nie znaleźć tego czego szukasz choć było obok.

Moje pierwsze doświadczenia z BMW nie były poztywne - przejechałem się starym dwuzaworowym bokserem i byłem mocno rozczarowany - przeciętne własności jezdne i do tego ogromne gaźniki przed czubkami butów o które co chwila zahaczałem przy zmianie biegów i hamowaniu (a nie noszę dużego rozmiaru butów) do tego wyraźna reakcja tylnego zawieszenia na dodanie i ujęcie gazu.

Mineło sporo lat do kolejnego kontaktu z marką i w tej chwili w garażu stoją dwie sztuki, K100RT i R850R - oba uwielbiam a są tak różne w jeździe , że nie zamierzam się żadnego pozbywać.

Nie szukaj po omacku - pooglądaj , popróbuj co Ci pasuje. Chyba , że chcesz sobie zbudować rzeźbę do podziwiania w garażu.
K100RT; R850R
Awatar użytkownika
jcb

Been thanked: 3 times

Postautor: Stary Krzyżak » piątek 22 lis 2019, 23:52

Potwierdzam - jazda próbna to podstawa. Osobiście chciałem wrócić na moto po latach. Wybrałem R1200RT, pięknie wyglada i pomyślałem że tego szukam. Pojechałem do salonu i mówię, że chce przetestować GS i RT, bo oba turystyki i nie wiem na który się zdecydować.
Udostępnili oba. Byłem w szoku. RT oczywiście wspaniały ale dla kogoś kto uwielbia przeloty autostradą. GS strasznie zwinny i wszechstronny. Wspaniałe się prowadzi i pięknie wybiera nierówności drogi. Rewelacja!
Niestety nie kupiłem żadnego z nich. Wybór padł na golasa R. Jestem mega zadowolony. Oczywiście zrezygnowałem z bezdroży, domeny GSa, ale świadomie. Mam grupę kolegów jeżdżących armaturami (crusery typu VTX czy V-ROD) z którymi na bezdroża nie pojadę. Dlatego „Rka” jest idealna, oczywiście dla mnie. Nie mogę się nacieszyć i strasznie żałuje że sezon w zasadzie się skończył...
I tak jeżdżę [emoji2957] ale lepiej jak jest ciepło.
Ważne! Nie wyobrażam sobie zakupu moto bez przejażdżki próbnej. W moim przypadku okazało się ze mój lider odpadł w przedbiegach, a wybrałem model o którym nawet nie myślałem.
Pozdrawiam wszystkich motocyklistów i przyszłych motocyklistów. Oby jak najszybciej do nas dołączyli. Lewa w górę!!!

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
Stary Krzyżak

Wróć do Garaż - 2V i weterany