[F800S] Wskaźnik paliwa

Sprawy techniczne związane z modelami serii F, czyli maszyny jedno i dwucylindrowe (rzędowe) - S, R, ST, GS, CS, X, XChallenge, XCountry, XMoto...

Moderatorzy: Grzesiek, Tank

[F800S] Wskaźnik paliwa

Postautor: ToX » środa 05 wrz 2018, 21:18

Panowie i Panie, wiem że temat poruszany kilka razy już na forum, jednak nigdzie nie widziałem odpowiedzi na mój problem. Mianowicie sporo mówi się o wspaniałym wynalazku jakim jest tasiemka do pomiaru, jednak u mnie na szczęście (lub nie) jest pływak. I ostatnio mając wątpliwości co do wskazań poziomu paliwa wykręciłem pompę wraz z pływakiem podejrzewając proste zwieszenie pływaka. Wyjąłem, obejrzałem, zweryfikowałem działanie pływaka i ruszając nim wg. skali poziom zmieniał się na wyświetlaczu, więc stwierdziłem że wszystko ok a on się po prostu musiał odwiesić jak go wyjąłem. Dziś jadąc na moto mocno się natomiast zdziwiłem, gdy silnik po prostu zgasł pokazując pełen zbiornik... Wiem że jest to mało dokładny pomiar, zgubiłem też wskazanie tripa bo odpinałem aku w między czasie, ale oczekiwałem że chociaż pokaże rezerwę w sytuacji krytycznej. Problemy z pływakiem zaczęły się gdy raz zalałem pod sam korek, wcześniej pokazywał stosunkowo dobrzr. Teraz pytanie do braci forumowej, czy wiecie co może się spieprzyć w pływaku? Po organoleptycznej obserwacji gdy miałem go w ręku wszystkie luty, połączenia itd. wydawały się OK, podobnie lutowana ścieżka która odpowiada za skalę. Z tego co widziałem często dokonuje się podmiany felernej taśmy na ten pływak, może ktoś już zgłębił temat co tam może się pierdzielić. Dzięki za pomoc!
ToX

Re: [F800S] Wskaźnik paliwa

Postautor: bachu » piątek 07 wrz 2018, 23:11

Zgasł z faktycznego braku paliwa? Te silniki lubią gasnąć z różnych przyczyn. Nie wiem, czy ktokolwiek się bawił w reanimację tego typu elementu. Przy takiej a nie innej cenie używanych pomp chyba bym po prostu kupił używkę i albo przełożył całą pompę albo sam pływak.
bachu

Re: [F800S] Wskaźnik paliwa

Postautor: ToX » niedziela 09 wrz 2018, 16:18

Sytuacja wyjaśniona, pływak a bardziej ten pręt na którym jest zamocowany był za bardzo odgięty, co sprawiało że blokował ten element, który ustala poziom baku. Po małej modyfikacji tego pręta, czyli zmianie zagięcia wszystko śmiga.
ToX

Wróć do Garaż - seria F i G