Akcesoryjny wydech, szyba i inne BMW F 800 R.

Sprawy techniczne związane z modelami serii F, czyli maszyny jedno i dwucylindrowe (rzędowe) - S, R, ST, GS, CS, X, XChallenge, XCountry, XMoto...

Moderatorzy: Grzesiek, Tank

Akcesoryjny wydech, szyba i inne BMW F 800 R.

Postautor: pootop » sobota 11 lip 2020, 14:13

Cześć,
niedawno kupiłem cudowną beemkę F 800 R (2009) przelatałem na niej około 1000km i doszedłem do wniosku, że muszę poszukać jakiejś szyby (aktualnie jest ten oryginalny, śmieszny plastik na zegarami) i wydech.
Odnośnie szyby: mam 185cm i stąd moje pytanie, czy jest sens zastanawiać się nad jakąś szybą pokroju PUIG (https://allegro.pl/oferta/szyba-owiewka ... e=facebook), ponieważ czytałem, że bardzo często przenoszone jest powietrze z klatki piersiowej na kask i paradoksalnie jest jeszcze gorzej :<.
Odnośnie wydechu: moto całkiem fajnie mruczy na wolnych, potem na wyższych jak taka podrasowana kosiarka i stąd moje pytanie - co wybrać, wydechów jest cała masa i nawet nie wiem w która stronę się obrócić (wiem tylko że na akropovicia mnie nie stać - budżet do 1500zł). Myślałem o IXIL (fajny basik, do 1200 coś dorwę, na yt całkiem spoko wygląda - https://allegro.pl/oferta/tlumik-ixil-b ... e=facebook, albo czy jest sens inwestować w coś więcej typu Leo Vince (ok. 1600). Wiem na pewno że nie chcę karać siebie, moto i sąsiadów Dominatorem.
Dzięki za pomoc.

Ps. będę miał jeszcze pytania do manetek i klamek ale to zostawię na potem bo muszę jechać na zakupy ...
pootop

Has thanked: 1 time
Been thanked: 0 time

Re: Akcesoryjny wydech, szyba i inne BMW F 800 R.

Postautor: spartacus » piątek 24 lip 2020, 20:28

Mogę się wypowiedzieć na temat szyby loster bo taką zakupił poprzednik. Szyba ta ma jedną zaletę :przejmuje muchy i inne latające robactwo poniżej kasku, tak że kurtka jest w miarę czysta ,natomiast co do głośności to jest znacznie gorzej niż bez szyby ,jest taki szarpiący huk powyżej 130/h a bez szyby jest głośny, ale znośny szum wiatru.
Załączniki
loster-szyba-owiewka-naked-bmw-f-800-r-09-14.jpg
loster-szyba-owiewka-naked-bmw-f-800-r-09-14.jpg (30.4 KiB) Przeglądany 296 razy
Nie ważny jest cel, ważna jest jazda.
spartacus

Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Postautor: raphael » piątek 24 lip 2020, 21:05

NIe wiem jak do F800r Ale wiem jak r850r mruczy po wydechu od (Edhaust) Dwa tygodnie już mija odkąd przyszedł i nie mogę ani ja, ani moi znajomi szczęki zebrać z podłogi,równocześnie kolega kupił Akrapa do GS1250, powiem tak , nie tego się spodziałem po prawie czterech klockach, dlatego ciesze się ze nasza spalinowa opatrzność zesłała na Edzia, Pomyśl może o tym, masz dobry jakościowo oryg. wydech, a brzmienie jak na najlepszego akcesoryjnego, pomyśl nad taką opcją ;)
Ostatnio zmieniony piątek 24 lip 2020, 21:32 przez raphael, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
raphael

Been thanked: 2 times

Postautor: Gizzy » piątek 24 lip 2020, 21:27

LeoVince robił robotę w poprzedniej F800GT, jak i we Włoszczyznie więc polecam. Zdecydowanie uważam, że bije Akrapa w relacji efekty dźwiękowe vs cena. Z Edziowymi nie miałem doświadczeń, ale faktycznie chwalą.

Wysłane z pośrodku niczego
W opinii ważnych ludzi: Forumowy Idiota. Samoocena: Nieustannie w drodze do Szczaworyżu.
F800GT->MTS 1200S DVT, R1100S
Ceterum censeo Carthaginem delendam esse [abym nie musiał na koniec każdego postu dopisywać] ;)
Tajnos Agentos Numeros 385
Awatar użytkownika
Gizzy

Has thanked: 13 times
Been thanked: 42 times

Postautor: coca76 » sobota 25 lip 2020, 15:45

Witam dajcie Panowie namiary na Pana Edzia. Pozdrawiam Piotr
Awatar użytkownika
coca76

Has thanked: 0 time

Postautor: raphael » sobota 25 lip 2020, 16:45

Awatar użytkownika
raphael

Been thanked: 2 times

Postautor: coca76 » sobota 25 lip 2020, 20:49

Dziękuję ale mają jakąś stronę bo nie mam facebooka, wiem że to dziwne ale nie używam. Pozdrawiam Piotr

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
coca76

Postautor: Gizzy » sobota 25 lip 2020, 21:51

Masz tam nr telefonu podany na FB, więc możesz zadzwonić.

Wysłane z pośrodku niczego
W opinii ważnych ludzi: Forumowy Idiota. Samoocena: Nieustannie w drodze do Szczaworyżu.
F800GT->MTS 1200S DVT, R1100S
Ceterum censeo Carthaginem delendam esse [abym nie musiał na koniec każdego postu dopisywać] ;)
Tajnos Agentos Numeros 385
Awatar użytkownika
Gizzy

Has thanked: 13 times
Been thanked: 42 times

Postautor: pootop » poniedziałek 27 lip 2020, 14:21

Super, dziękuję Panowie za podpowiedzi.
- spartacus - właśnie o takiej szybie myślałem i trochę mnie zmartwiłeś, na owiewce przy 185cm na autostradzie, jest tragedia około tych 140km/h - myślałem jeszcze o tej wersji touring, albo dodaniu deflektora na dłuższe trasy do tej małej, ma to sens?
- raphael - o Edhaust też właśnie dużo dobrego słyszałem, ale nie wiem czy chcę moją serię zostawiać, pytanie, można wiedzieć ile dałeś za taką przeróbkę?
- Gizzy - jeśli nie Edhaust to chyba będę się skłaniał właśnie ku Leo Vince.

Mam jeszcze jedno pytanie, mam grzane manetki i myślałem o ich wymianie bo już są trochę zużyte, i teraz myślę czy wystarczy podmienić samą gumę, czy muszę zakładać nowe seryjne? W R1150RT miałem podobnie (grzane), ale była to kwestia wymiany samych gum.

PS. mam problem z kierunkowskazami - mianowicie przełącznik prawo, lewo działa elegancko, ale nie mogę ich "zgasić" naciskając na środek. (jedynie wyłączenie awaryjnymi coś daje :))
Spotkał się już ktoś z czymś takim? Kwestia wymiany samego przełącznika?
pootop

Has thanked: 1 time

Postautor: bachu » poniedziałek 27 lip 2020, 19:15

Same gumy, ale niestety oryginały mają wewnątrz przetłoczenia, których brakuje w zamiennikach. W efekcie będą podłużne wypukłości w kilku miejscach.

Co do przełącznika to na początku zdarzały się wadliwe i chyba ogólnie jest to słaby punkt. Pozostaje albo jakaś regeneracja albo wymiana na nowy/używany. Pamiętaj, że przełączniki od wersji z grzanymi manetkami są inne od tych bez.
bachu

Been thanked: 1 time

Wróć do Garaż - seria F i G