Ogłoszenie globalne

Korzystanie z BBCode dla YouTube.

1. Jeśli wklejacie cały adres kopiując go np. z paska adresu przeglądarki:
Kod: Zaznacz cały
[youtube]https://youtube.com/watch?v=ID_FILMU[/youtube]

2. Jeśli korzystacie z opcji "Udostępnij" pod filmem:
Kod: Zaznacz cały
[youtube-shared]https://youtu.be/ID_FILMU[/youtube-shared]

Wiem że mało elegancko, albowiem zmiana w kodzie jest "zbyt drastyczna", aby robić to w oryginalnym pliku systemu (będzie fakap przy aktualizacji), więc muszę napisać to w formie wtyczki ;) //programista

nagle roznące obroty na obrotomierzu G650GS '2011

Sprawy techniczne związane z modelami serii F, czyli maszyny jedno i dwucylindrowe (rzędowe) - S, R, ST, GS, CS, X, XChallenge, XCountry, XMoto...

Moderatorzy: Grzesiek, Tank

nagle roznące obroty na obrotomierzu G650GS '2011

Postautor: Mily » poniedziałek 15 kwie 2019, 12:29

Koledzy Forumowicze,
Mój motocykl dostał nietypowej przypadłości, z którą żaden mechanik nie może sobie poradzić.
Otóż wariują mu obroty na obrotomierzu (cyfrowy), przy jednoczesnym zachowaniu normalnych obrotów silnika. Wygląda to tak, jak by na obrotomierzu nastąpiło przesunięcie w fazie i obroty mniej więcej z 3000 skaczą na ponad 7000, czyli na zakres w który zapala się czerwona kontrolka odcięcia zapłonu. I rzeczywiście ten zapłon jest odcinany i motocykl zaczyna się dławić i gasnąć. Oddanie gazu manetką powoduje spadek obrotów na obrotomierzu poniżej maksymalnego zakresu i wtedy silnik przestaje się dławić, nie jest odcinany zapłon. Jednak nadal obrotomierz wskazuje obroty dużo wyższe niż rzeczywiste obroty silnika. Ta róznica między wskazaniami a rzeczywistymi obrotami silnika wynosi ~4000÷4500 obr./min. Sytuacja najbardziej niebezpieczna jest gdy jadę z prędkością ponad 100 km/h, wtedy po wzroście obrotów na obrotomierzu odcina zapłon i momentalnie gaśnie silnik, i w czasie jazdy z wybranym sprzęgłem musze go uruchomić ponownie. Na szczęście nie problemu z uruchamianiem.
Wymieniłem czujnik położenia wału korbowego i nie pomogło. Mechanicy rozkładają ręce co może być przyczyna usterki.
Czy ktokolwiek z Was drodzy Forumowicze spotkał się z takim przypadkiem? Co się mogło popsuć w moim moto?
Mily

Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Wróć do Garaż - seria F i G