f 650 gs wyrzuca płyn hłodniczy

Sprawy techniczne związane z modelami serii F, czyli maszyny jedno i dwucylindrowe (rzędowe) - S, R, ST, GS, CS, X, XChallenge, XCountry, XMoto...

Moderatorzy: Grzesiek, Tank

Re: f 650 gs wyrzuca płyn hłodniczy

Postautor: olo69 » poniedziałek 08 sie 2016, 07:47

tester w 100 procentach zweryfikuje czy poszła uszczelka. Mi po wymianie uszczelki jeszcze raz wybiło płyn przez zbiorniczek, ale wystarczyło, jak kolega wyżej podpowiedział, odpowietrzyć układ.
olo69

Postautor: zbigniew gołowicz » poniedziałek 08 sie 2016, 07:59

Rozmawiajmy o awariach a nie złym montażu i niedbałej naprawie.
99.9% awarii ( awarii a nie złego montażu ) wyrzucania płynu jest usterka uszczelki pod głowicą wiec ten tester to jak "prezerwatywa na świeczce"
Ostatnio zmieniony poniedziałek 08 sie 2016, 08:02 przez zbigniew gołowicz, łącznie zmieniany 1 raz
Moje wyjazdy i naprawy
Bez opisu niech zdjęcia bronią sie same

https://plus.google.com/u/0/photos/1088 ... 627/albums
zbigniew gołowicz

Postautor: Cezarus » poniedziałek 08 sie 2016, 08:02

Odpowietrznie tego układu po całkowitej wymianie płynu nie jest takie łatwe jeżeli nie ma sie przyrządu napełniajacego pod ciśnieniem

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Cezarus

Postautor: zbigniew gołowicz » poniedziałek 08 sie 2016, 08:05

Jest łatwe tylko czasochłonne i ostrożne wykonane z "głową" i znajomością obiegu chłodzenia.
Moje wyjazdy i naprawy

zbigniew gołowicz

Postautor: Cezarus » poniedziałek 08 sie 2016, 08:27

Zbyszek to zamiast moralizować napisz jak to zrobić ( ja przyznaję się po wymianie pompy w Xie miałem lekki problem)

Cezarus

Postautor: zbigniew gołowicz » poniedziałek 08 sie 2016, 09:57

To jest nic szczególnego i nie ma listy pierdnąć , odkręcić przykręcić i jest git . Nie stosuję amerykańskich małpich instrukcji użytkowania .
Bardziej preferuję zrozumienie tematu przypisania teorii fizycznych i rozwiązanie problemu. Na tym polega moje moralizowanie czytelników

W tym wypadku z uwagi że jest to pompa wirnikowa odśrodkowa więc musi być cały czas "zalana" i to jest podstawa . Oczywiście procedura jest inna jeżeli znajduje się na górze lub na dole układu chłodzenia (K 1200 R i F 650 ).
Drugim elementem blokującym odpowietrzenie jest termostat. I tu znowu jest inaczej w którym miejscu układu.
Niektóre konstrukcje posiadają w termostacie mały otworek więc odpowietrzy się sam ale wolno i wolno należy nalewać płyn. Jeżeli takiego otworka nie ma trzeba korzystać z odpowietrzników i trzeba wiedzieć gdzie się znajdują.
Druga zasada aby nagrzewać silnik do otwarcia termostatu etapami aby "wygonić" powietrze z syfonów głowicy.
Odpowietrzenie "dużego" układu chłodzenia nie powinno nastąpić bez problemów wraz z uzupełnieniem płynu w naczynku wyrównawczym.
Nieco trudniej jest ale nie niemożliwe odpowietrzenie konstrukcji z wlewem przez naczynko wyrównawcze .
Moje wyjazdy i naprawy

zbigniew gołowicz

Postautor: Cezarus » poniedziałek 08 sie 2016, 10:39

W Xie termostat jest w chłodnicy i trudno go "zagrzać" . Nie wiem jak jest w g650 gs

Cezarus

Postautor: olo69 » poniedziałek 11 wrz 2017, 11:33

Witam serdecznie
Zlokalizowałem przyczynę wyrzucania płynu chłodniczego :yahooo . Powodem był termostat który w dziwny sposób co jakiś czas się blokował i nie otwierał pełnego obiegu. Po wymianie termostatu jak ręką odjął :hapy
Pozdrawiam i dziękuję za podpowiedzi :hapy
olo69

Poprzednia

Wróć do Garaż - seria F i G