Ogłoszenie globalne

Korzystanie z BBCode dla YouTube.

1. Jeśli wklejacie cały adres kopiując go np. z paska adresu przeglądarki:
Kod: Zaznacz cały
[youtube]https://youtube.com/watch?v=ID_FILMU[/youtube]

2. Jeśli korzystacie z opcji "Udostępnij" pod filmem:
Kod: Zaznacz cały
[youtube-shared]https://youtu.be/ID_FILMU[/youtube-shared]

Wiem że mało elegancko, albowiem zmiana w kodzie jest "zbyt drastyczna", aby robić to w oryginalnym pliku systemu (będzie fakap przy aktualizacji), więc muszę napisać to w formie wtyczki ;) //programista

wymina silnika krokowego

Sprawy techniczne związane z modelmi serii K, czyli rzędówki 4 cylindrowe - S, R, R Sport, RS, LT, GT...

Moderatorzy: Grzesiek, Tank

wymina silnika krokowego

Postautor: hirudo » poniedziałek 15 kwie 2019, 09:13

witam, wymienilem silniczek krokowy(actuator motor, do tej pory nie wiem za co jest odpowiedzialny, skoro sygnal plozenia otwarcia przepustnicy wysyla czujnik znajdujacy sie z boku przepustnicy) na nowke sztuke i po odpaleniu silnika owy silniczek stoi w miejscu, a mysle ze powinien byl sie wysunac i byc "wciskany" podczas otwierania przepustnicy. pytanie moje to gdzie ta wiazka jest wpieta, a drugie to czy kontrolka silnika na komp. zniknie po paru kilometrach(bo sie dostroi) czy tylko lodpiecie pod komputer usunie ten blad?
hirudo

Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: wymina silnika krokowego

Postautor: zbigniew gołowicz » poniedziałek 15 kwie 2019, 09:39

Złe te Twoje teorie. Doszkolić sie a poźniej nie szukać w d.pie dziury.
Moje wyjazdy i naprawy
Bez opisu niech zdjęcia bronią sie same

https://plus.google.com/u/0/photos/1088 ... 627/albums
zbigniew gołowicz

Been thanked: 1 time

Postautor: hirudo » poniedziałek 15 kwie 2019, 09:53

ciesze sie ze Ty sie znasz, a jeszcze bardziej cieszylbym sie z wyjasnienia dzialania tzn. kiedy powinien sie wysunac?
hirudo

Postautor: zbigniew gołowicz » poniedziałek 15 kwie 2019, 10:17

Wysuwa sie i odpowiednio ustawia przy kazdym przekręceniu stacyjki. Na postoju nie reaguje na tps.
Działa na wolnych obrotach i z grubsza je stabilizuje. Precyzyjna regulacja wolnych obrotów i zapobieganie rozbieganiu sie silnika jest przez zmiane kąta zaplonu.
Moje wyjazdy i naprawy

zbigniew gołowicz

Postautor: hirudo » poniedziałek 15 kwie 2019, 11:06

ale ja sprawdzalem po odpaleniu na wolnych obrotach i po dodaniu gazu, niestety swiecac latarka w pomiedzy rama gdzie jest on widoczny nie zauwazylem zadnego wysuniecia sie iglicy, dlatego tez zapytalem w ktorym miejscu jest wiazka elektryczna podpieta ze y. mogl sprawdzic czy wogole dostaje napiecie.
hirudo

Postautor: zbigniew gołowicz » poniedziałek 15 kwie 2019, 16:37

Chodzi Ci o serie K
Ja mowilem o R.
Jezeli mówisz o silniku krokowym za przepustnicami w silniku K to jest silnik ograniczający otwarcie przepustnic na niskich biegach.
Dziala na calkowicie innych algorytmach.
Moje wyjazdy i naprawy

zbigniew gołowicz

Postautor: hirudo » wtorek 16 kwie 2019, 19:26

tak mowie o seri K, nie wiem na jakich algorytmach dziala, tylko czy wogole dziala. wymienilem go na nowy bo tak sobie wymyslilem mocno nierowna prace silnika biegu jalowym oraz przypadki zgasniecia przy zejsciu na 1-szy lub 2-gi bieg. uciazliwa sprawa szczegolnie w korkach lub skrzyzowaniu. moto posiadam od 2lat a problem pojawil sie okolo 6 miesiecy temu. pierwsza mysla bylo lewe powietrze, po rozebraniu podejrzenie wyeliminowane natomiast z ogledzin wyszlo ze stary TVA dluzszy czas juz nie pracuje bo miejsce styku iglicy z rolka cale zasniedziale. stad decyzja o wymianie, ktora niestety nie pomogla na falujace obroty i dlawienie sie. przez to pytam gdzie jest podpieta (pod kanapa), bo moze to wina wiazki lub lacza.
hirudo

Postautor: Docent » wtorek 16 kwie 2019, 19:41

Gdzie podałeś model i rocznik motocykla, mamy zgadywać?
Wczesne modele miały wadliwy zespół kanałów wolnych obrotów umieszczony w airboxie. Nagrzewanie powodowało kleszczenie tłoka silnika krokowego i opisane wyżej zakłócenia. Występowały również przy silnym zabrudzeniu.
Omawiany element odpowiedzialny za utrzymanie wolnych obrotów znajduje się pod airboxem poniżej akumulatora. Stary model ma podłączone 4 rurki , nowszy poprawiony dodatkowo piątą zaślepioną gumowym korkiem. Na zdjęciu widać dokładnie o co chodzi.
Załączniki
porównanie airbox.jpg
porównanie airbox.jpg (1.21 MiB) Przeglądany 84 razy
Awatar użytkownika
Docent

Postautor: zbigniew gołowicz » wtorek 16 kwie 2019, 20:04

Precyzuj dokladnie pytanie.
Pytałeś o silnik krokowy który odpowiada za sterowanie silnikiem w zakresie pełnych otwarć przepustnic a teraz dopiero okazuje sie że jest problem z wolnymi obrotami.
Artur wyjaśnił zagadnienie.
Widac nie tam szukałeś problemu.
Moje wyjazdy i naprawy

zbigniew gołowicz

Postautor: hirudo » wtorek 16 kwie 2019, 20:22

przepraszam panowie za brak dokladnego opisu modelu k1200s 2007, myslalem ze piszac w dziale garazu serii k, to nie tyczy serii R. kurcze tego akurat nie sprawdzilem z tymi rurkami.skupilem sie tylko na tym co widzialem ze nie pracuje. w taki ukladzie czeka mnie zdjecie zbiornika poraz kolejny i przeczyszczenie tego ustrojstwa, oby pomoglo, dziekuje za wyjasnienie.wlasciwie to nie tylko problem z wolnymi bo rowniesz szarpanie pomiedzy 3-4tys/obr. gdy chce jechac ze stala predkoscia, no i do tego doszlo spalanie bliskie 12l/100, no ale to chyba lambda ktora juz tez jest w drodze.
Załączniki
k1200s-k1200r-k1200gt-throttle-body-set-complete-for-non-cruise-control-bikes-3.jpg
a wymienilem ten silniczek na srodku (dol obrazka)
k1200s-k1200r-k1200gt-throttle-body-set-complete-for-non-cruise-control-bikes-3.jpg (351.72 KiB) Przeglądany 72 razy
hirudo

Postautor: Docent » środa 17 kwie 2019, 11:38

"szarpanie pomiedzy 3-4tys/obr. spalanie bliskie 12l/100" To wygląda mi na uszkodzony TPS albo problem z kontaktem.
Podjedź do kogoś z komputerem- takie wróżenie z fusów to strata naszego czasu. Skąd jesteś?
Awatar użytkownika
Docent

Postautor: hirudo » środa 17 kwie 2019, 15:07

tu jest najwiekszy problem ze ja mieszkam w Irlandii (Galway), wiec nie mam jak odwiedzic zadnego z Was specow. mam tylko serwis bmw w Dublinie ale o i cennik maja taki ze rownie dobrze moglbym 2 motocykl kupic, no i jednego starszego Irlandczyka ktory ma komputer ale cos mi nie pasuje jego "fachowosc". dzisiaj poskladalem do kupy maszyne i wracalem do domu okolo 15km z odpieta lambda i muszd powiedziec ze to gasniecie przy wciskaniu sprzegla dobijalo na maxa. myslalem o wyslaniu mojej beatki do Polski niestety to jest dosc spory wydatek w granicach 500e(w obie strony), dlatego chwytam sie prob robienia samemu co moge, a gdy to nic nie pomoze to wtedy wysylka za ocean. bede przynajmniej wiedzial co mam nowe i tym samym bedzie wyeliminowane z listy. co powinno zawezic poszukiwania jak i koszt naprawy
hirudo

Wróć do Garaż - seria K