Jakie opony do RT

Sprawy techniczne związne z modelami serii R, czyli wszystkie boxery: GS, GS ADV, GS LC, GS ADV LC, R, S, RS, RT, C, CL...

Moderatorzy: Grzesiek, Tank

Re: Jakie opony do RT

Postautor: jerzyn » poniedziałek 13 lis 2017, 23:32

:hapy
Ostatnio zmieniony poniedziałek 13 lis 2017, 23:34 przez jerzyn, łącznie zmieniany 1 raz
jerzyn

Postautor: jerzyn » poniedziałek 13 lis 2017, 23:33

Poprawnie to jest, wg. przepisów. na każdej osi, taki sam kpl. Osie mamy dwie i po jednej oponie. jak ktoś tego nie rozumie, albo nie chce, to może być tylko doradcą bankowym. oni mają swoje ścieżki myślenia. P.S.
Tak mi się skojarzyło, po ostatniej wizycie z klientem, w jednym z oddziałów w Gdańsku czy Gdyni....
P.S. mam zadanie wysłać paru gostków na przyspieszoną emeryturę.................
jerzyn

Postautor: Staszek.S » poniedziałek 13 lis 2017, 23:53

Wiesz, może nie zaczynajmy się tutaj obrażać... Bo o poziomie Twojego rozumienia tekstu pisanego ja również mogłbym co nieco powiedzieć..
Wg przepisów, dla samochodów,to jest tak że takie same opony owszem, ale na osi!!!... I dlatego część samochodów ma z przodu np cieńsze gumy niż z tyłu..
Ale prawa jest taka sama jak lewa...

Jezu....proste pytanie a juz tyle pisania...
Zapytam raz jeszcze - czy mając opone x z przodu, wymieniając tył, muszę również założyć oponę x tyle że w odpowiednim rozmiarze, czy mogę założyć oponę y ???
Inaczej, czy mając z przodu opone metzeler z6, z tyłu muszę dać to samo, czy mogę np michelina jakiegoś albo innego dunlopa ??
Teraz jasne ??
Staszek.S

Postautor: Staszek.S » poniedziałek 13 lis 2017, 23:55

jerzyn pisze:Poprawnie to jest, wg. przepisów. na każdej osi, taki sam kpl. Osie mamy dwie i po jednej oponie. jak ktoś tego nie rozumie, albo nie chce, to może być tylko doradcą bankowym. oni mają swoje ścieżki myślenia. P.S.
Tak mi się skojarzyło, po ostatniej wizycie z klientem, w jednym z oddziałów w Gdańsku czy Gdyni....
P.S. mam zadanie wysłać paru gostków na przyspieszoną emeryturę.................

No proszę... a parę postów temu nie rozumiałeś o co pytam pisząc o osiach...:D
Staszek.S

Postautor: margaryna85 » wtorek 14 lis 2017, 00:10

Jak najbardziej można założyć różne gumy na przód i tył.
Jak np, Jeździsz na dobrej gumie dobrej firmy . udanym modelu na przodzie a akurat producent nie produkuje wymiaru na tył do twojego moto to co? To jest powód do jakiś zmian :mur
BMW R1100R
Awatar użytkownika
margaryna85

Postautor: jerzyn » wtorek 14 lis 2017, 08:02

Staszek.S pisze:
jerzyn pisze:Poprawnie to jest, wg. przepisów. na każdej osi, taki sam kpl. Osie mamy dwie i po jednej oponie. jak ktoś tego nie rozumie, albo nie chce, to może być tylko doradcą bankowym. oni mają swoje ścieżki myślenia. P.S.

No proszę... a parę postów temu nie rozumiałeś o co pytam pisząc o osiach...:D

Wiesz, ja akurat zrozumiałem, chociaż postawiłeś niezrozumiałe pytanie. Wystarczyło zapytać, czy na przodzie i tyle, albo jak już zacząłeś kombinować, czy na przedniej osi i tylnej, muszą być takie same opony?
Nie, nie muszą
jerzyn

Postautor: Staszek.S » środa 15 lis 2017, 22:09

No to skoro doszliśmy wspólnie w tej kwestii do porozumienia, to teraz pytanie pomocnicze...
Co sensownego założyć na tył?
Założenia są takie:
- na przodzie mam prawie nową (5tyś ma) Z6
- Z6 na tył podobno już trudno dostępna i nie najnowsza konstrukcja (niby są lepsze - pytanie czy warto sie o to szarpać)
- doświadczenia na 'litrze' nie mam dużego, co za tym idzie jeżdżę dość zachowawczo i na pewno dużo poniżej możliwości zarówno moto jak i opon
- główne jazda to wte i wewte do pracy po 40 km w jedną stronę od wczesnego marca do późnego listopada, z 12latkiem na plecaka więc patrz pkt poprzedni :)
- mam słabe nerki, nikt ich nie kupi więc opona nie może kosztować tyle co nerka :)
Staszek.S

Postautor: margaryna85 » czwartek 16 lis 2017, 18:44

Ja z metzelerów patrzyłem za z8.Na z6 jeździłem k 75 i ślizgała się jak diabli na mokrym a na kostce czy wszelkiej farbie np pasy to już tragedia.
Brat ma w HD jakiegoś dunlopa to już w ogóle boi się jeździć na mokrym.
BMW R1100R
Awatar użytkownika
margaryna85

Postautor: Staszek.S » piątek 17 lis 2017, 06:42

No ja niemam porównania..:)
Moja nowa przednia z6 wg mnie całkiem nieźle się trzyma... ta z tyłu jest dość mocno wyjechana i z rocznika 2011. Fakt że na kostce, zwłaszcza mokrej mam silne wrażenie uciekania tyłu w bok spod du..y, ale to może być winą właśnie zużycia oponki a nie modelu... Dlatego pytam :)
Staszek.S

Postautor: Stan48 » czwartek 23 lis 2017, 22:58

Osobiście polecił bym Pilot road 4 . Trzyma naprawdę świetnie szczególnie na mokrym (u mnie 12tys. i bez ząbkowania) ale pewnie koledzy z większym doświadczenie zarz skrytykója :cool
Awatar użytkownika
Stan48

Postautor: zielony » piątek 24 lis 2017, 21:02

A bo taki michelin czy inny metzeler są takie meainstreamowe, a niektórzy ciągle chcą się wyróżnić :biggrin :drinking
R1100RT
zielony

Poprzednia

Wróć do Garaż - seria R