Jaki akumulator do Rxxx - żel, agm, kwas?

Sprawy techniczne związne z modelami serii R, czyli wszystkie boxery: GS, GS ADV, GS LC, GS ADV LC, R, S, RS, RT, C, CL...

Moderatorzy: Grzesiek, Tank

Re: Jaki akumulator do Rxxx - żel, agm, kwas?

Postautor: krzychopanda » środa 13 mar 2019, 19:18

friend pisze:... Musi od tej pajęczyny jakieś mikro przewodności, upływności, przewodnictwo naskórkowe .

Nie idź w tym kierunku, bo prawa Kirchhoffa otwierają kolejne wrota i wtedy wątek na pewno przebije temat olejowy :rotfl, a tu wiosna za oknem, jeździć trzeba :biggrin
Komar 3 -> Jawa 350 TS -> Yamaha XVS1100 -> BMW K1300GT -> BMW R1200GSA LC
Awatar użytkownika
krzychopanda

Postautor: friend » czwartek 14 mar 2019, 16:12

mave pisze:...
a Tak poważnie to za fajne pieniądze kupiłes to aku i masz przy okazji fajny prostownik

Przyszedł ten dzień, przyszedł NOWY AKUMULATOR, produkcja Czerwiec 2018 rok, czyli świeżynka.
Tylko po co tak wcześnie, przecież na Podlasiu zanim śnieg zejdzie to pierwsze jazdy w maju będą ha ha
Akumulator za 149zł; VARTA 12 Ah, lżejszy od fabrycznego 14Ah BMW o jakieś 15-20% ( smuteczek ) Ołowiu mniej, pewnie pożyje góra z 3 lata ale wykonany ładnie, nalepki ładne przyklejone, czyściutki nowiutki, aż ręce świerzbią zalać rach pach ten elektrolit, naładować i ........kurła co...... lampki choinkowe podłączyć.
Trochę żałuje, że podziadowałem i jeszcze piękniejszego akumulatora jednak nie kupiłem, z jakimiś złotymi literkami, albo czerwonymi napisami.
Komar > Junak > BMW R35 > CZ > Jawa > MZ > Suzuki 600R > BMW R1200R K27
Awatar użytkownika
friend

Postautor: grzegorz13 » czwartek 14 mar 2019, 21:39

Również dziś odebrałem swój Exide agm ready 12-18 :biggrin tylko nie ma opcji zalania go elektrolitem i raczej tak samo ciężki jak fabryczny A ile pożyje zobaczymy
BMW 1150 RT
Awatar użytkownika
grzegorz13

Postautor: sztylu » czwartek 14 mar 2019, 23:54

grzegorz13 pisze:Również dziś odebrałem swój Exide agm ready 12-18 :biggrin tylko nie ma opcji zalania go elektrolitem i raczej tak samo ciężki jak fabryczny A ile pożyje zobaczymy

... ale wiecie, że bywają powerbanki, które poza maluteńkim ogniwem w środku są wypełnione piaskiem, żeby klient był z wagi zadowolony... :-)
...jeszcze nie jedną paranoje przyjdzie nam przeżyć i robić swoje!
BMW R 1200R Classic z 2011 r.
Awatar użytkownika
sztylu

Postautor: grzegorz13 » czwartek 14 mar 2019, 23:59

To co wiercić dziurkę i wysypać piasek :mur
BMW 1150 RT
Awatar użytkownika
grzegorz13

Postautor: Ula Torge » piątek 15 mar 2019, 00:07

grzegorz13 pisze:To co wiercić dziurkę i wysypać piasek :mur

Dziurka jest w d.pie, wierci się otworek :)
GL 1.5
Awatar użytkownika
Ula Torge

Postautor: friend » piątek 15 mar 2019, 11:33

sztylu pisze:... ale wiecie, że bywają powerbanki, które poza maluteńkim ogniwem w środku są wypełnione piaskiem, żeby klient był z wagi zadowolony...

Nie mogłeś wcześniej o tym piasku. na pokład samolotu nie chcieli mnie wpuścić, bo bagaż przekroczony. bank energii trzeba było wyjąć z bagaży i zostawić, a tak bym wysypał piasek pod nogi i po problemie by było :)

mave pisze:... i masz przy okazji fajny prostownik :good

Rzeczywiście fajny prostownik i przyprawił mnie o zgryzotę. Trybem RECOND postawiłem na nogi stary fabryczny akumulator. Kręci rozrusznikiem ,a ten wielkimi tłokami. Jeszcze niedawno nie chciał zakręcić mimo ładowania. Może to wybryk chwilowego odzyskania sprawności w 8 letnim już prawie akumulatorze
Co teraz z nowym akumulatorem. Długo on może tak stać suchoładowany jeśli jest z produkcji 06.2018. Mógłby stać do następnej wiosny ? Starzeje się, traci parametry ?
Awatar użytkownika
friend

Postautor: mave » piątek 15 mar 2019, 13:16

friend pisze:
mave pisze:... i masz przy okazji fajny prostownik :good

Rzeczywiście fajny prostownik i przyprawił mnie o zgryzotę. Trybem RECOND postawiłem na nogi stary fabryczny akumulator. Kręci rozrusznikiem ,a ten wielkimi tłokami. Jeszcze niedawno nie chciał zakręcić mimo ładowania. Może to wybryk chwilowego odzyskania sprawności w 8 letnim już prawie akumulatorze
Co teraz z nowym akumulatorem. Długo on może tak stać suchoładowany jeśli jest z produkcji 06.2018. Mógłby stać do następnej wiosny ? Starzeje się, traci parametry ?

Czasem tak jest że wystarczy aku potraktować trochę większym napięciem i się obudzi do życia :hapy jak się nie mylę w tej funkcji dostaje 15,8 V. Używać i obserwować. Nowy włożyć do pudełka (skoro jeszcze nie zalany) odłożyć na półkę i zapomnieć o nim ( nawet parę lat) ... do momentu aż będzie potrzebny, wtedy zalać naładować i używać :good
Krzysiek
Suzuki B-King i BMW R 1200 GS
Honda Hornet 600
Suzuki DR 650 RSE
MZ ETZ 250
Romet 50
Awatar użytkownika
mave

Postautor: krzychopanda » sobota 16 mar 2019, 07:52

A na co tu czekać? Na problem? Jak pod garażem padnie - to pół biedy, jak w trasie - dużo gorzej.
Zrobiłem przy poprzednim motocyklu dokładnie tak, jak Ty. Recond, ożył, montaż, wyjazd na otwarcie sezonu i ... wstyd, bo wszyscy wyjechali na paradę a ja moim wypastowanym, lśniącym bolidem zostałem szukając pomocy przy odpaleniu. Finalnie zarobiłem tyle, co wcześniejszy powrót z imprezy.
Bez sentymentów - skoro ładowanie w porządku, to po pierwszym zawodzie pożegnaj go i ciesz się jazdą.
Komar 3 -> Jawa 350 TS -> Yamaha XVS1100 -> BMW K1300GT -> BMW R1200GSA LC
Awatar użytkownika
krzychopanda

Postautor: zbigniew gołowicz » sobota 16 mar 2019, 09:15

krzychopanda pisze:A na co tu czekać? Na problem? Jak pod garażem padnie - to pół biedy, jak w trasie - dużo gorzej.
Zrobiłem przy poprzednim motocyklu dokładnie tak, jak Ty. Recond, ożył, montaż, wyjazd na otwarcie sezonu i ... wstyd, bo wszyscy wyjechali na paradę a ja moim wypastowanym, lśniącym bolidem zostałem szukając pomocy przy odpaleniu. Finalnie zarobiłem tyle, co wcześniejszy powrót z imprezy.
Bez sentymentów - skoro ładowanie w porządku, to po pierwszym zawodzie pożegnaj go i ciesz się jazdą.
Nareszcie przychodzi otrzezwienie. Może skończy się ta nakręcona spirala reanimowania trupa.
Moje wyjazdy i naprawy
Bez opisu niech zdjęcia bronią sie same

https://plus.google.com/u/0/photos/1088 ... 627/albums
zbigniew gołowicz

Postautor: Gizzy » sobota 16 mar 2019, 09:29

zbigniew gołowicz pisze:Nareszcie przychodzi otrzezwienie. Może skończy się ta nakręcona spirala reanimowania trupa.

Zbyszek wyłożył credo No 3. Dla potomnosci:
No 1. - Opony gumiane
No 2. - Olej oleisty
No 3. - Aku naładowany

Jeżeli wszystkie inne fizolofy mają jeszcze potrzebę uzyskania kolejnej wiedzy (tajemnej zapewne) to proponuje następujące wątki:
1. Jaki płyn hamulcowy używacie w swoim eR CośTamCośTam?
2. Jakie ciśnienie w oponach na On- a jakie na Off- i czy warto azotem?
3. Jakie uszczelniacze lag, czy warto do wymiany kupić ori, czy aftermaket, a może uszczelnić na kliszę?

Wysłane z pośrodku niczego
W opinii ważnych ludzi: Forumowy Idiota. Samoocena: Nieustannie w drodze do Szczaworyżu.
F800GT->MTS 1200S DVT, R1100S
Ceterum censeo Carthaginem delendam esse [abym nie musiał na koniec każdego postu dopisywać] ;)
Tajnos Agentos Numeros 385
Awatar użytkownika
Gizzy

Postautor: sztylu » sobota 16 mar 2019, 20:35

To są już tematy dla "speców" a pierwsze trzy dla każdego!
Awatar użytkownika
sztylu

Postautor: 0xFF » sobota 16 mar 2019, 22:44

A temat "gdzie/jakie paliwo tankujecie?" już był ? :D
0xFF

Postautor: Ula Torge » sobota 16 mar 2019, 23:02

0xFF pisze:A temat "gdzie/jakie paliwo tankujecie?" już był ? :D

Był. :crazy Nawet ktoś kiedyś szukał nakrętki na wentyl z napisem " BMW " :mur
GL 1.5
Awatar użytkownika
Ula Torge

Postautor: grzegorz13 » sobota 16 mar 2019, 23:31

krzychopanda pisze:A na co tu czekać? Na problem? Jak pod garażem padnie - to pół biedy, jak w trasie - dużo gorzej.

To miałeś pecha ponieważ ja cały zeszły sezon zrobiłem po takim ładowaniu i dopiero w tym roku kupiłem nowy !
Nowy już w motku :good
BMW 1150 RT
Awatar użytkownika
grzegorz13

Postautor: sztylu » niedziela 17 mar 2019, 10:55

Ula Torge pisze:... Nawet ktoś kiedyś szukał nakrętki na wentyl z napisem " BMW " ...

Bez przesady, to już nie musi mieć napisu BMW, może mieć Wunderlich albo Touratech...
Awatar użytkownika
sztylu

Postautor: friend » wtorek 19 mar 2019, 00:28

sztylu pisze:
Ula Torge pisze:... Nawet ktoś kiedyś szukał nakrętki na wentyl z napisem " BMW " ...

Bez przesady, to już nie musi mieć napisu BMW, może mieć Wunderlich albo Touratech...

No właśnie muszę sobie kupić plecak z napisem BMW bo z napisem nIKE jakoś głupio

grzegorz13 pisze:To miałeś pecha ponieważ ja cały zeszły sezon zrobiłem po takim ładowaniu i dopiero w tym roku kupiłem nowy !
Nowy już w motku :good

U mnie jednak fabryczny po pierwszym oznakach ożycia osłabł. Pójdzie na skup akumulatorów zużytych za 15 zł.
Dziwi mnie tylko jedna rzec stary oryginalny ładowany dobrą ładowarka przechodzi cały program ładowani do końca i ładowarka przestaje ładować podtrzymując go jedynie, a nowa VARTA caly czas ładowania przez ładowarkę która nie przechodzi w tryb podtrzymania widząc , że akumulator już naładowany do pełna.
Badziewie te jakieś dzisiejsze akumulatory.
Awatar użytkownika
friend

Postautor: mave » wtorek 19 mar 2019, 01:22

friend pisze:...
Dziwi mnie tylko jedna rzec stary oryginalny ładowany dobrą ładowarka przechodzi cały program ładowani do końca i ładowarka przestaje ładować podtrzymując go jedynie, a nowa VARTA caly czas ładowania przez ładowarkę która nie przechodzi w tryb podtrzymania widząc , że akumulator już naładowany do pełna.
Badziewie te jakieś dzisiejsze akumulatory.

Zerknij na dane ładowarki ... program 7 kończy ładowanie przy 13,6 V ( naładowany) a program 8 (podtrzymanie) uruchamia się przy napięciu 12,7 V wiec dopóki napięcie nie "zejdzie" poniżej 12,7 V to nie przejdzie w stan podtrzymania, wiec nowa VARTA zdecydowanie lepiej wypada niż to stare oryginalne badziewie...
Krzysiek
Suzuki B-King i BMW R 1200 GS
Honda Hornet 600
Suzuki DR 650 RSE
MZ ETZ 250
Romet 50
Awatar użytkownika
mave

Poprzednia

Wróć do Garaż - seria R